Strona startowa

Wiadomości - Polityka

VII Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju - zapis transmisji LIVE

Dodał: Milena Data: 2019-05-10 18:54:09 (czytane: 7717)

W piątek, 10 maja 2019 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku - Zdroju, odbyła się VII Sesja Rady Powiatu w Busku - Zdroju.

GABINET FIZJOTERAPII mgr Adam Wolański
http://wolanskirehabilitacja.pl/,rehabilitacja, fizykoterapia, balneologia, taping, opieka pielęgniarska, masaż, fizjoterapeuta,zabiegi rehabilitacyjne,leczenie kontuzji, masaż, terapia manualna, terapia, terapia odchudzania, kontuzje, rehabilitacja neurologiczna, dzieci, pooperacyjna

ul. Kusocińskiego 2A I-piętro. 28-100, Busko-Zdrój

KARABELA OCHRONA OSÓB I MIENIA
www.karabela.com.pl,karabela,ochrona,osób,mienia,zabezpieczenia ochrona fizyczna,monitoring,system,systemy zabezpieczeń, doradztwo,szkolenia specjalistyczne

Bohaterów Warszawy 69 a. 28-100, Busko ZdrójSesja Rady Powiatu w Busku - Zdroju obejmowała następujący projekt porządek obrad:
 1. Otwarcie Sesji Rady Powiatu.
 2. Stwierdzenie quorum.
 3. Przyjęcie porządku obrad.
 4. Przyjęcie protokołu z VI Sesji Rady Powiatu.
 5. Sprawozdanie Zarządu Powiatu z działalności za okres pomiędzy sesjami.
 6. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie zmian w budżecie Powiatu Buskiego w 2019 roku.
 7. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie przeniesień w wydatkach budżetu Powiatu Buskiego w 2019 roku.
 8. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie zmiany uchwały Nr IV/34/2019 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 25 stycznia 2019 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Buskiego na lata 2019 - 2030.
 9. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie uchwalenia Regulaminu Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej w Powiecie Buskim.
 10. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie stwierdzenia zakończenia działalności dotychczasowego Gimnazjum Specjalnego w Broninie.
 11. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie stwierdzenia zakończenia działalności dotychczasowego Gimnazjum Specjalnego nr 1 w Busku - Zdroju.
 12. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie stwierdzenia zakończenia działalności dotychczasowego Gimnazjum Specjalnego nr 2 dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku - Zdroju.
 13. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego trzyletniego I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku - Zdroju w czteroletnie I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku - Zdroju.
 14. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego trzyletniego II Liceum Ogólnokształcącego w Busku - Zdroju w czteroletnie II Liceum Ogólnokształcące w Busku - Zdroju.
 15. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego trzyletniego III Liceum Ogólnokształcącego w Busku - Zdroju w czteroletnie III Liceum Ogólnokształcące w Busku - Zdroju.
 16. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego trzyletniego IV Liceum Ogólnokształcącego w Busku - Zdroju w czteroletnie IV Liceum Ogólnokształcące w Busku - Zdroju.
 17. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego trzyletniego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Busku - Zdroju w czteroletnie Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Busku - Zdroju.
 18. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego trzyletniego V Liceum Ogólnokształcącego Specjalnego w Busku - Zdroju w czteroletnie V Liceum Ogólnokształcące Specjalne w Busku - Zdroju.
 19. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego trzyletniego VI Liceum Ogólnokształcącego Specjalnego w Busku - Zdroju w czteroletnie VI Liceum Ogólnokształcące Specjalne w Busku - Zdroju.
 20. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego czteroletniego Technikum Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku- Zdroju w pięcioletnie Technikum Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku - Zdroju.
 21. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego czteroletniego Technikum Nr 2 w Busku - Zdroju w pięcioletnie Technikum Nr 2 w Busku - Zdroju.
 22. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego czteroletniego Technikum Nr 3 w Busku - Zdroju w pięcioletnie Technikum Nr 3 w Busku - Zdroju.
 23. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego czteroletniego Technikum Specjalnego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku - Zdroju w pięcioletnie Technikum Specjalne dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku - Zdroju.
 24. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie zmiany nazwy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku - Zdroju.
 25. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie przekształcenia Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku - Zdroju poprzez zmianę siedziby.
 26. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie ustalenia planu sieci szkół ponadpodstawowych oraz szkół specjalnych prowadzonych przez Powiat Buski.
 27. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie przekształcenia Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Busku- Zdroju poprzez zmianę siedziby.
 28. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Nowy Korczyn na realizację zadań z zakresu kultury.
 29. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie określenia kryteriów rekrutacji, liczby punktów oraz rodzajów dokumentów niezbędnych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego do internatów zorganizowanych w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Buski.
 30. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie nadania imienia Powiatowemu Międzyszkolnemu Ośrodkowi Sportowemu w Busku - Zdroju.
 31. Informacja Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku - Zdroju o stanie bezpieczeństwa na terenie Powiatu Buskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej za 2018 rok.
 32. Ocena zasobów pomocy społecznej Powiatu Buskiego.
 33. Sprawy różne i wolne wnioski.
 34. Zamknięcie Sesji Rady Powiatu.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu transmisji z posiedzenia Sesji Rady Powiatu.

starostwo_logo_podpis.jpg

Reklama.

Tagi: transmisja w Ponidzie.TV   transmisja   VII Sesja Rady Powiatu w Busku - Zdroju  

Zobacz także

Poseł Michał Cieślak - podział środków w ramach Tarczy Finansowej PFR z podziałem na powiaty

Dodane: 2020-05-30 11:35 - Komentarze  (0)  czytane (418)

TAGI:Komentarze (23)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.231.21.83

eto Polsza: (2019-05-16 21:32:01)

około 900 godzin lekcji religii w ciągu 12 lat edukacji szkolnej + przedszkolnej. Nie uczy się przedmiotów generujących postęp, matematyki, chemii, fizyki, biologii, informatyki tylko wklepuje się do głów wymyślone przez purpuratów kilkaset lat temu dogmaty. Dlatego nie potrafimy wyprodukować własnego samochodu, samolotu, czołgu, i jesteśmy potęgą w produkcjii europalet i krasnali ogrodowych.

janek (2019-05-15 15:17:35)

raz jeszcze proszę o streszczenie spektaklu, który został odwołany. tam tyle jest prawdy o buskiej WŁADZI...

Aaaa (2019-05-15 08:24:44)

GŁOS NA cieślaka GŁOSEM NA LUBAWSKIEGO. GŁOS NA cieślaka GŁOSEM ZA NISZCZENIEM BUSKIEGO UZDROWISKA.

do poprzednika: (2019-05-15 06:49:24)

sojusz tronu z ołtarzem zawsze wychodził na dobre ołtarzowi, a fatalnie na tym wychodził tron wraz z podwładnymi, przynajmniej w przypadku Polski. Tadeusz Kościuszko dosadnie to ocenił w liście do Potockiego.

? (2019-05-14 22:50:26)

Winowajców obecnych bardzo złych stosunków międzyludzkich jest wielu .Ryba od głowy psuje się. W wielu momentach przypominają się znane z historii zdarzenia warcholstwa i zdradzieckich czynów warstw panujących które doprowadziły do tragedii rozbiorów,przegranych wojen i powstań narodowych.Kto sieje wiatr zbiera burzę. Czyżby to jest ten moment? ,,Wszyscy Polacy to jedna Rodzina" czy aby wszyscy? Dzielenie Polaków na wierzących i nie wierzących tych ze wschodu lub zachodu,tych co służyli w siłach zbrojnych przed wojną w czasie wojny i PRL ma dobrze służyć zgodzie narodowej i umacnianiu naszej tożsamości.Ostatnio wybuchła sprawa pedofilii ale czy tu tylko o to chodzi myślę ,że nie tylko. Przemiany ustrojowe część Hierarchii kościelnej sprytnie wykorzystała do wzmocnienia swojej pozycji materialnej odchodząc od kanonów wiary.Sojusz tronu i ołtarza wiele razy szkodził i tronowi i ołtarzowi czyżby to był ten moment?

do wyborcy janek (2019-05-14 15:41:12)

w większości zgadzam sie z Tobą. jest jedno ale. pan burmistrz czy Ci się podoba, czy nie jest w swoim wydaniu nieuprawnionym "dyktatorem". ten pan nie liczy się z mieszkańcami i wyborcami. dla tego pana najważniejsze jest własne "ja" i to, że ma ostatnie zdanie, które jest sprzeczne z głosami mieszkańców(ten pan ma swoich wyborców, którzy nie chcą żeby wrócił do PSS-u, dlatego wygrywa) jemu naprawdę wydaje się że jest piękny i mądry, prawda jest bolesna. dziwi mnie to, że buski sąd nie powołał świadków wskazanych przez oskarżyciela publicznego(Policja)dewastacji buskiej przyrody.(sąd załatwił sprawę w ok. siedem dni(zaocznie), nie powołując świadków i skazując ludzi grzywnami, którzy wykonywali polecenie służbowe.(ulica Spacerowa, zlikwidowanie naturalnego środowiska łąkowego na BYCOKU, usuwanie zielonych gałęzi z gniazdami ptaków z al. Mickiewicza przecież polecenie wydania wycinki drzew i obcinanie gałęzi z pisklętami ptaków w chronionym prawem okresie lęgowym ktoś wydał. tym kimś jest właśnie zgadnijcie kto?

:)) (2019-05-14 13:29:53)

niedojdo ze Stażnika . pora byłoby sam na sam.

(2019-05-14 13:15:48)

kiedy organ założycielski szpitala powiatowego zrzuci ze stołka tą niedojdę solecką? właściwe niedojde z przysiółka Strażnik

wyborca (2019-05-14 10:10:22)

Czytam i rozmawiam z wieloma mieszkańcami na temat zachowania wspominanego radnego. Burmistrz jest zwycięzcą przedostatnich i ostatnich wyborów ma ku temu mandat a wokół siebie i za sobą odpowiedzialny i mocny kolektyw z którym podjął się nie łatwej roli kierowania naszym miastem i gminą i robi to dobrze a w wielu przypadkach bardzo dobrze.Popełnia także drobne błędy ale takie zachowania jakie prezentuje przegrany konkurent są poniżej pasa.Dziwi mnie ,że kilku prominentnych działaczy zaprasza go na spotkania wyborcze chyba,że sam się tam wtrynia.Na niesłuszne pomówienia i obelgi są Sądy i inne organy które powinny się uruchomić by uspokoić pomawiającego bez względu na to kim on jest.Dziwi mnie dlaczego jeszcze to trwa.

Marek (2019-05-13 22:24:29)

Bezpodstawne pomówienia to sposób na funkcjonowanie Szumi laska nic nowego. Obelgi i bezczelność na tym jedzie ogolnie żenada.

Jan (2019-05-13 21:18:19)

Ja p... jaki spam pod każdym artykułem te same komentarze o jakimś gównianym filmie

nie wiedzieli w Rzymie? (2019-05-13 20:06:54)

to dlaczego skompromitowany arcybiskup metropolita Bostonu kard. Bernard Law otrzymał lukratywną i dobrze płatną posadę przy rzymskiej bazylice S. Maria Maggiore po tym, jak w pośpiechu musiał opuszczać USA w związku z uwikłaniem w tuszowanie skandali pedofilskich.

janek (2019-05-13 13:46:06)

Szanowni mieszkańcy, nie piszę aby kogokolwiek nastawiać, przeciwko komuś, ale zrodził się pewien problem społeczny, który powinien być wyjaśniony przez organa do tego uprawnione. Mam na myśli; Policję, Prokuraturę i CBŚ. Dziś na spotkaniu członków komisji wyborczych w Urzędzie Miasta, zjawił się radny Szumilas. Na sali rozpoczęła się dyskusja dość agresywna z obu stron w/w z prowadzącą to spotkanie, następnie publicznie pan Szumilas oświadczył, że ma dowody na dowóz w ostatnich wyborach samorządowych z hurtowni "Sawa" alkohol do komisji wyborczych, zwłaszcza w Wełczu. Wiadomo do kogo należy ta hurtownia i że chodzi o pana burmistrza Sikorę, co też powiedział głośno i publicznie, oskarżając pana Sikorę o sfałszowanie wyborów. Pytam się, czy takie zgłoszenie pan Szumilas złożył w Policji, lub w Prokuraturze udostępniając dowody w tej sprawie. Jeżeli nie, to ukrywa przestępstwo, co jest karalne w myśl naszego prawa, lub oskarża osobę publicznie nie mając dowodów, za co też jest odpowiedni paragraf. Ktoś potwierdzi moje spostrzeżenie Jeżeli to nie jest prawda, to pan Szumilas powinien ponieść odpowiedzialność,jeżeli to prawda to odpowiedzialność powinien ponieść pan Sikora. Mylę się?

do tego poniżej (2019-05-13 10:54:10)

Film Sekielskiego PORAŻA I PRZERAZA .bo ofiara i przestępca są faktami mówią i żyją. Film Kler jest początkiem nadciągającej burzy.Porządki robione się na wszystkich kontynentach a zaczęła je jak zwykle postępowa Ameryka,Australia Niemcy itp.Jak widać z doniesień medialnych również część Polskiego kleru obrosła błotem grzechu a nawet perfidnej pedofilii i sprzeniewierzyła się PANU BOGU i własnemu NARODOWI -wstyd i hańba. Rozejrzyjcie się na około i tępcie zło po to by wypalić go ogniem sprawiedliwości .Kościół to nie jest folwark proboszczów biskupów czy nawet Arcybiskupa-kościół to nie tylko budynek,plebania ale wierni czyli MY. Mój brzuchal urządzał na plebanii suto zakrapiane spotkania min z agresywnymi nie przestrzegającymi prawd wiary grzesznikami - pseudo katolikami opluwającymi swych przeciwników po to tylko by zwyciężyć w wyborach i dorwać się do koryta.Brzuchalowi i innym wilkom w koloratkach jestem gotów wybaczyć pozamałżeńskie kontakty które są powszechnie znane i powinno się pozwolić na ożenki ale pedofilii im nie wybaczę bo nie po to jest katecheza.Jeżeli pedofilia dotknęła spowiednika b Prezydenta to co się dzieje w niektórych parafiach i czy JP2 o tym wiedział myślę,że jednak nie wiedział o to jet pytanie ?

polecam: (2019-05-12 09:52:45)

film Sekielskiego na Youtubie pt. = Nie mów o tym nikimu =. Jak zwykle najwięcej jest o Szkieletczyźnie.

Rodowity (2019-05-11 09:42:18)

Ale fajne komentarze.Prosimy o więcej.

do: kierowco (2019-05-10 09:21:34) (2019-05-10 19:14:58)

przerób sobie mózgownicę na gaz

klops (2019-05-10 14:55:13)

mam pytanie do Pana nauczyciela gratuluje panu upomnienia się o zarobki.praciwnikow starostwa ale mam też pytanie ile Pan dał podwyżek pracownikom umig w busku zdroju jako burmistrz boje się że odpowiedź może być trudna. i druga sprawa niech Pan już przestanie chwalic dyrektora szpitala bo robi się to niesmaczne był pana zastępca burmistrza a dziś wszyscy wiedza że pytania które Pan zadaje od razu są odpowiadane i jak pan myśli czemu! kolejne pytanie jeśli tak chwali pan dyrektora niech Pan zapyta o likwidację łóżek czy miały one miejsce i czy jest tak fajnie może Panie radny warto by się wybrać do szpitala i spotkać się z załogą

kierowco (2019-05-10 09:21:34)

Nie gorączkuj się tak tylko przerób na gaz

kierowca: (2019-05-10 05:38:44)

proszę zapytać radnych z jednej opcji jak to się dzieje, że baryłka ropy kosztuje tyle co kilka miesięcy temu gdy benzyna 95 kosztowała 4,50 zł, a dzisiaj litr tej samej benzyny kosztuje 5,30 !!!

ula (2019-05-07 22:18:03)

tak denny to wasz portal jeszcze nigdy nie byl

(2019-05-07 22:15:26)

do redakcji (2019-05-06 09:24:59)

Dlaczego nie piszecie o dzisiejszym wiecu gowina i cieślaka o 15 na Pl. Zwycięstwa?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe EFEKT

Plac Targowy 4, 28-100 Busko Zdrój

Biuro Rachunkowe DASMA - usługi księgowe

Widuchowska 51, 28-100 Busko-Zdrój

Ubezpieczenia

A-TU MULTIAGENCJA UBEZPIECZENIOWA - Piotr Kardynał

ul. Kwiatowa 7, 28-100 Busko-Zdrój

Nieruchomości na wynajem

Lokal gastronomiczny/handlowy do wynajęcia. Szczaworyż, bezpośrednio przy DK 73 Do wynajęcia
Cena: 1000zl

Lokal użytkowy, placówka bankowa - do wynajęcia, Kazimierza Wielka Do wynajęcia
Cena: 3000zl

Lokal 240m2 do wynajęcia, centrum Buska-Zdroju, ul. Partyzantów 19 Do wynajęcia
Cena: 3500zl

Do wynajęcia lokal o powierzchni około 240 m2 w ścisłym centrum Buska-Zdroju przy ulicy Partyzantów 19.Lokal nadaje się na każdy rodzaj działalności.

Lokal do wynajęcia 85m2 ul. Plac Targowy, Busko-Zdrój Do wynajęcia
Cena: 2300zl

Lokal do wynajęcia 200m2 ul. Plac Targowy, Busko-Zdrój Do wynajęcia
Cena: 3990zl

Do wynajęcia atrakcyjny lokal handlowo- usługowy w centrum Buska-Zdroju na ulicy Plac Targowy. Lokal o powierzchni użytkowej 200m2, wysokość pomieszczeń 3,20m.

Zarezerwuj nocleg

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

Bajkowa 7/15, 28-100 Busko-Zdrój

Agroturystyka Wełnianka w Solcu-Zdroju

Wełnin 136B, 28-131 Solec-Zdrój

Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

ul. Słoneczna 18, 28-100 Busko-Zdrój

Willa Bolesław - pokoje do wynajęcia

ul. 12-go Stycznia 9, 28-100 Busko-Zdroj

busko.com.pl poleca

Zakupy utrudnione z powodu koronawirusa

Nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wprowadzają...

Czy w sklepie musimy mieć własne rękawiczki jednorazowe?

Na wtorkowej konferencji Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe...

Rodzinne firmy szansą dla regionalnego rozwoju

O wyzwaniach i szansach przed jakimi stoją rodzinne firmy dyskutować...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Podmioty Ekonomii Społecznej - nowa moda, czy realna potrzeba

Caritas Diecezji Kieleckiej informuje że 11 grudnia w siedzibie...

Spółdzielnia Socjalna 'Awokado' już działa

Już działa lokal gastronomiczny Spółdzielni Socjalnej 'Awokado',...

Ogłoszenia

Dodano: 2020-05-31 14:37:02

Mieszkanie 2 pokojowe

Dodano: 2020-05-31 13:13:58

Dyskretne Spotkania - Poznam Pana

Dodano: 2020-05-31 13:02:43

Paznokcie

Dodano: 2020-05-31 12:28:37

Łubijanki

Dodano: 2020-05-31 12:09:25

Szukam pracy

Dodano: 2020-05-31 12:08:59

Sprzedam

Dodano: 2020-05-31 12:01:34

Oferta pożyczki na Twoje projekty.

Dodano: 2020-05-31 11:53:46

beczka 200 litrów

Dodano: 2020-05-31 11:26:09

Specjalista ds. pozyskiwania kontrahentów

Dodano: 2020-05-31 11:25:15

Poszukiwany Kierownik produkcji - 3000 - 4000 zł ...