Strona startowa

Wiadomości - Sport

VII Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie (foto/nowe video)

Dodał: Milena Data: 2017-06-27 15:58:15 (czytane: 11316)

Zapraszamy do obejrzenia nowej relacji video z siódmej edycji Otwartych Gwardyjskich Mistrzostw Polski w Boksie Busko-Zdrój 2017.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój



Na ringu w Busku Zdroju rozegrana została VII edycja Otwartych Gwardyjskich Mistrzostw Polski w Boksie, na starcie której stanęło 157 uczestników (zawodników i zawodniczek) z 40 klubów. W poszczególnych grupach wiekowych o zwycięstwa boksowało: Kadetki – 18, Juniorki – 14, Seniorki – 3, Młodzicy – 22, Kadeci – 44, Juniorzy – 32, Seniorzy – 24.

Uroczystego rozpoczęcia Gwardyjskch Mistrzostw Polski w Boksie Busko- Zdrój 2017 dokonał Prezes Buskiego Klubu BMUKS Ring Paweł Karolczak.

boks.jpg

boks_053.jpg


boks_522.jpg

Walki eliminacyjne odbyły się w piątek i sobotę. W niedzielę, 18 czerwca rozegrano walki finałowe, które były bardzo emocjonujące i wyrównane.

Poniżej przedstawiamy wyniki końcowe VII Otwartych Gwardyjskich Mistrzostw Polski w Boksie.

Kadetki:
Waga 46 kg
1. NOWAKOWSKA Emilia  –  RMG Boks Ożarów
2. KRYK Ewa  –  UKS Berej Boxing Lublin
Waga 48 kg
1. KEMPA Magdalena  –  CWZS Zawisza Bydgoszcz
2. GŁOWIŃSKA Mirella –  Gwardia Wrocław
3. KOSYCARZ Dominik –  Grappling Kraków
ZGARDZIŃSKA Zuzanna  –  RMG Boks Ożarów
Waga 50 kg
1. KLIMEK Martyna  –  KKB RUSHH Kielce
2. RYBARCZYK Laura –  CWZS Zawisza Bydgoszcz
Waga 57 kg
1. NIEDOBYLSKA Natalia  –  MGKS Gwarek Łęczna
2. FICEK-CIEMNIAK Maja –  BMUKS Ring Busko Zdrój
3. WRZESIEŃ Natalia  –  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Waga 60kg
1. STRZELECKA Angelika  –  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
2. OLESIAK Oliwia –  BTS 1926 Broń Radom
3. SYSKA Agata –  KS Skalnik Wiśniówka
Waga 63 kg
1. ADAMUS Martyna –  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
2. BUJNAROWSKA Klaudia  –  NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki

Juniorki:

Waga 51 kg
1. KRYSZTOFORSKA Angelika CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza
2. PLUTA Tatiana  –  SKS Star Starachowice
3. STYŚ Klaudia  –  MGKS Gwarek Łęczna, GHULYAN Anna  –  Boks Polonia Świdnica
Waga 60 kg
1. PUSZKA Daria  –  UKS Berej Boxing Lublin
2. SEREDYŃSKA Agnieszka –  Boks Polonia Świdnica
3. SZCZODRAK Aleksandra  –  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, MUSIAŁ Nikola –  Akademia Boksu Roberta Gortata
Waga 69 kg
1. FITRZYK Klaudia  –  Global Boxing Tarnów
2. SIBIGA Dominika  –  MKS Ring Sikorski Stalowa Wola
Waga 75 kg
1. MAŃKA Ewelina –  UKS Berej Boxing Lublin
2. PLUTA Tatiana  –  SKS Star Starachowice
3. SOKÓŁ Karolina  –  BKS Hetman Białystok,  SYSKA Kinga  –  KS Skalnik Wiśniówka

Seniorki:
Waga 57 kg 
1. KRUK Sandra  –  Niestowarzyszona (Elbląg)
2. BIAŁAS Ewa  –  Akademia boksu Roberta Gortata

Młodzicy:
Waga 43 kg 
1. TYSZCZUK Maciej  –  MGKS Gwarek Łęczna
2. STOJEK Jakub –  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Waga 48 kg
1. ROGÓŻ Albert  –  PTB Tiger Tarnów
2. BARZYCKI Damian –  MKS Ring Sikorski Stalowa Wola
3. TOKARZ Kacper  –  KS Skalnik Wiśniówka
Waga 52 kg
1. CIUREJA Kacper –  PTB Tiger Tarnów
2. GOŁĘBIEWSKI Filip  –  NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki
Waga 54 kg 
1. NOBIS Sebastian  –  NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki
2. ŚĆIUBISZ Jakub  –  BMUKS Ring Busko Zdrój
Waga 56 kg 
1. ASKHABOV Sejfulla  –  NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki
2. STRZELEC Damian  –  BTS 1926 Broń Radom
3. FIDOS Kacper  –  BTS 1926 Broń Radom
Waga 59 kg
1. KSEL Oskar  –  Fighter UKB Kielce
2. ORYNEK Wiktor –  BTS 1926 Broń Radom
3. SIBIGA Ksawery –  MKS Ring Sikorski Stalowa Wola
Waga 62 kg
1. KORZEC Paweł –  ASB Hetman Zamość
2. KURA Jan  –  MGKS Gwarek Łęczna
Waga 68 kg
1. SZMYD Szymon  –  RKB Wisłok Rzeszów
2. TSATURYAN Gagik –  KS Skalnik Wiśniówka
Waga 76+ kg
1. DELEGIEWICZ  Kacper  –  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
2. KORDYGA Bartłomiej –  MKS Ring Sikorski Stalowa Wola
3. SŁOWIŃSKI Jakub  –  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Kadeci:
Waga 46 kg
1. CIUREJA Gracjan  –  PTB Tiger Tarnów
2. DZIWINA Kuba –  UKS Berej Boxing Lublin
3. WOJTALIK Daniel –  BKS Radomiak Radom, DEMBIŃSKI Oskar  –  CWZS Zawisza Bydgoszcz
5. WRZESIEŃ  Kacper –  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
6. ZARZECZNY Beniamin –  Stal Stalowa Wola Boxing Team
Waga 48 kg
1. JAMRÓZ Mateusz  –  UKS Berej Boxing Lublin
2. BLEZIEŃ Gabriel –  UKS Morsy Dębica
3. BASTA Maciej –  PTB Tiger Tarnów, RATAJCZAK Eryk –  Gwardia Wrocław
Waga 50 kg
1. BRACH Paweł –  BKS Radomiak Radom
2. KULIŃSKI Oliwier –  Boks Polonia Świdnica
3. KLIMALA Mateusz  –  MGKS Gwarek Łęczna, OSTASZEWSKI Sebastian  –  BKS Hetman Białystok
Waga 52 kg
1. ĆWIRZEŃ Mateusz  –  MGKS Gwarek Łęczna
2. PTAK Sebastian –  UKS Morsy Dębica
3. BRANIECKI Fabian –  CWZS Zawisza Bydgoszcz,  DOŁOWY Daniel –  NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki
5. DZIERŻEK Krystian  –  BKS Hetman Białystok
Waga 54 kg
1. STAROŃ Daniel –  ASB Hetman Zamość
 2. KOWALIK Mikołaj  –  KKB RUSHH Kielce
3. KSIĘŻOPOLSKI Karol –  Gwardia Wrocław
Waga 57 kg
1. BRAZDYS Robert –  KB Zagłębie Konin
2. ZAWRZAŁ Daniel –  MKS II LO Chełm
Waga 60 kg
1. MAŁEK Damian –  Stal Stalowa Wola Boxing Team
2. TIMOFIEJCZUK Adrian  –  BKS Hetman Białystok
3. GODULA Jakub –  Grappling Kraków,  JASIŃSKI Szczepan –  Global Boxing Tarnów
Waga 63 kg
1. PAWEŁCZYK Michał –  BMUKS Ring Busko Zdrój
2. MATUSIEWICZ Adrian –  Champion Wołomin
Waga 66 kg
1. STĄPUR Dawid –  KKB RUSHH Kielce
2. WOJTCZAK Dominik  –  KB Zagłębie Konin
Waga 70 kg
1. ZOMKOWSKI Dawid –  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
2. NOWAK Patryk –  MKS Ring Sikorski Stalowa Wola
3. GALLAS Miłosz –  KS Obra Zbąszyń, GÓRAL Wojciech  –  Gwardia Wrocław
5. PYTLAK Dawid –  Stal Stalowa Wola Boxing Team
Waga 75 kg
1. MOCZYDŁOWSKI Jan  –  BKS Hetman Białystok
2. SZCZEPŃSKI Dorian  –  CWZS Zawisza Bydgoszcz
Waga 80 kg
1. TOMALCZYK Dominik –  KB Zagłębie Konin
2. DROGOMIRECKI Mateusz  –  GPTB Avia Świdnik
3. PRUS Bartłomiej –  GPTB Avia Świdnik
Waga 80+ kg
1. SZMYD Szczepan  –  RKB Wisłok Rzeszów
2. GUŹLIŃSKI Kamil –  Boks Polonia Świdnica
 
Juniorzy:
Waga 56 kg
1. SZCZEPAŃSKI Damian –  BKS Radomiak Radom
2. JANDUŁA Mateusz  –  Gwardia Wrocław
3. KRUKAR Tomasz  –  BUDO Krosno, JANICKI Marcel  –  UKS Śląsk Ruda Śląska
5. WYPCHAŁ Kacper –  DKB Dąbrowa Górnicza
Waga 60 kg
1. ORZEŁ Albert –  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
2. DABAGHYAN Arman –  CWZS Zawisza Bydgoszcz
3. GAWRON Konrad –  UKS Śląsk Ruda Śląska,  WUZIK Mateusz  –  KS Garda Gierałtowice
5. LENCZEWSKI Sylwester –  ASB Hetman Białystok
Waga 64 kg
1. OSZCZEPALSKI Filip –  Fighter UKB Kielce
2. CHYLIŃSKI Kacper –  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
3. BUDZISZ Dawid –  KS Skalnik Wiśniówka,  POŁETEK Mateusz –  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
5. WŁOSZEK Dawid –  GPTB Avia Świdnik
6. LISOWSKI Kacper –  SKS Star Starachowice
Waga 69 kg
1. SKOCZYŃSKI Remigiusz –  KS Garda Gierałtowice
2. CHMURSKI Alan  –  NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki
3. KOT Michał  –  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski,  DZIURAWIEC Dominik –  MGKS Gwarek Łęczna
5. PISOWSKI Łukasz –  OKB Odra Opole
6. HIMNER Eryk –  DKB Dąbrowa Górnicza
Waga 75 kg.
1. KIELAR Maciej –  BMUKS Ring Busko Zdrój
2. SZCZEPANIAK Łukasz –  CSW Fighter Boxing Dąbrowa Górnicza
3. GODULA Emil  –  Grappling Kraków,   KIEŁEK Michał –  SKS Star Starachowice
Waga 81 kg. 
1. OTWOROWSKI Tomasz  –  KS Garda Gierałtowice
2. TRYBA Szymon –  PTB Tiger Tarnów
Waga 91 kg. 
1. CHMIELOWIEC Grzegorz –  MKS Ring Sikorski Stalowa Wola
2. KORBAN Maciej –  Fighter UKB Kielce
Waga 91+ kg.
1. CHAJZLER Kuba  –  KKB RUSHH Kielce
2. KUBICKI  Dawid  –  Fighter UKB Kielce

Seniorzy:

Waga 52 kg 
1. SURMA Jakub –  KS Skalnik Wiśniówka
2. SUROWIEC Daniel  –  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Waga 64 kg
1. DERLETA Bartłomiej  –  BTS 1926 Broń Radom
2. KAROLAK Mateusz –  Żoliborska Szkoła Boksu
3. PIEKARSKI Konrad  –  Grappling Kraków, ORYNEK Mateusz –  BTS 19926 Broń Radom
Waga 69 kg
1. KARYŚ Sebastian  –  KKB RUSHH Kielce
2. AHMAD Adrian –  KS Knock Qut Gym Warszawa
3. POŁCHOWSKI Andrzej –  Żoliborska Szkoła Boksu, KAŁECKI Mateusz –  KB Zagłębie Konin
5. KAŁECKI Mateusz –  KB Zagłębie Konin
6. SOBIEAJSKI Kamil –  KS Skalnik Wiśniówka
7. ŻAK Dawid  –  BTS 1926 Broń Radom
Waga 75 kg
1. AL.NASER Adnan –  Octagon Team Kraków
2. KOŁEK Marcin –  BTS 1926 Broń Radom
3. WOŁOS Patryk  –  MKS Ring Sikorski Stalowa Wola,
    CHOJNOWSKI Radosław –  OKB Odra Opole
Waga 81 kg
1. GOIŃSKI Mateusz –  KB Zagłębie Konin
2. ZGOLIŃSKI Ziemowit –  MGKS Gwarek Łęczna
3. HEJMEJ Klaudiusz –  Grappling Kraków
Waga 91 kg
1. KOŁTON Andrzej  –  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
2. OGŁOZA Krzysztof –  BTS 1926 Broń Radom
3. LISEK Witold  –  UKS Śląsk Ruda Śląska

Najlepsze drużyny:
1. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
2. MGKS Gwarek Łęczna
3. UKS Berej Boxing Lublin

Najlepszy zawodnik: Remigiusz Skoczyński /KS Garda Gierałtowice. Najlepsza zawodniczka: Sandra Kruk /Niestowarzyszona (Elbląg). Najładniejsza walka: Albert Orzeł /KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Arman Dabaghyan  /CWZS Zawisza Bydgoszcz. Najlepszy technik: Filip Oszczepalski /Fighter UKB Kielce.


Reklama.


Zobacz video: Ogłoza Krzysztof vs Kołton Andrzej

2017_w_26.jpg



Zobacz video: Kołek Marcin vs Al. Naser Adnan



Zobacz video: Karyś Sebastian vs Ahmad Adrian

2017_w_23.jpg

kliknij i oglądaj



Zobacz video: Surowiec Daniel vs Surma Jakub

2017_w_21.jpg



Zobacz video: Kubicki David vs Chajzer Kuba

2017_w_20.jpg



Zobacz video: Tryba Szymon vs Otworowski Tomasz



Zobacz video: Chmurski Alan vs Skoczyński Remigiusz



Zobacz video: Ptak Sebastian vs Ćwirzeń Mateusz



Zobacz video: Kowalik Mikołaj vs Staroń Daniel


Zobacz video: Brazdys Robert vs Zawrzał Daniel


Zobacz video: Wojtczak Dominik vs Stąpur Dawid


Zobacz video: Nowak Patryk vs. Zomkowski Dawid


Zobacz video: Szmyd Szczepan vs Guźliński Kamil


Zobacz video: Orzeł Albert vs. Dabaghyan Arman


Zobacz video: Chyliński Kacper vs. Oszczepalski Filip


Zobacz video: Moczydłowski Jan vs Szczepański Dorian



Zobacz video: Krysztoforska Angelika vs Pluta Tatiana

2017_w2.jpg
Zobacz video: Mańka Ewelina vs Gajewska Natalia

Zobacz video: Kruk Sandra vs Białas Ewa

Zobacz video: Ciureja Gracjan vs Dziwina Kuba


Zobacz video: Pawełczyk Michał vs. Matusiewicz Adrian




Zobacz video: Kielar Maciej vs. Szczepaniak Łukasz

Zobacz video:


Wkrótce kolejna relacja video z zawodów.

Zdjęć w galerii: 375

Tagi: gwardyjskie 2017   boks   gwardyjskie mistrzostwa   gwardyjskie mistrzostwa w boksie

Zobacz także

Ruszyły zapisy na 'IV Bieg Szlakiem Mięty i Kamienia'

Dodane: 2017-08-23 11:41 - Komentarze  (0)  czytane (3487)

TAGI: bieg, Bieg Szlakiem Mięty i Kamienia, sport



Komentarze (9)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.145.120.69

- (2017-06-27 09:12:47)

Każdy robi to co lubi tak było i tak będzie,kiedyś topory miecze,szable,pistolety-pojedynki dziś w cywilizowanych społeczeństwach sztuki walki w tym boks. Bogata dokumentacja przedstawiona wyżej świadczy o tym,że Polska młodzież z piwnic spod budek z piwem i innych miejsc skażonych narkotykami,i alkoholem wychodzi na swoje.

do tej sobaczej mordy ponizej (2017-06-26 10:22:12)

Boks to dyscyplina olimpijska oglądają zawody, Królowie Prezydenci,Duchowni Premierzy a nie tylko hołota / Jak śmiesz pusty łbie tak nazwać i poniżać zawodników oraz sympatyków i kibiców boksu / Walkami bokserów interesują się wielcy tego świata a wśród nich i Pan Jarosław Kaczyński-więc zamilcz i przeproś jak już wytrzeźwiejesz.Wielu bokserów ma ukończone wyższe uczelnie a nawet są wśród nich naukowcy np doktor Kliczko.

ZK (2017-06-25 13:09:10)

Szczególnie serdeczne podziękowania dla dziennikarzy Echa Dnia i portalu Busko com pl Panów Ciszewskiego Wróbla i Milenki za coroczne utrwalanie i dokumentowanie Mistrzostw o to proszą min biorące udział w zawodach kluby.

Mariusz z KS Spartakus (2017-06-25 08:15:51)

Mieliśmy zamiar być na zawodach, obdzwoniliśmy
preferowane kwatery, wszędzie jedna odpowiedź, przepraszamy ale wolnych miejsc już nie ma! Na przyszłość ograniczcie ilość zawodników np o młodzików,kadetów i kobiety

Gregu N Huta (2017-06-23 11:01:17)

Impra bogata jak zawsze w Busku. Panie Zdzisławie, które miejsce zajęło Busko bo pogubiłem się ?

Rodowity (2017-06-22 09:58:34)

Brawo Panie Zdzisławie.Gratulacje dla wszystkich.

ZK (2017-06-21 22:21:16)

I-wsze Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie Busko- Zdrój 2011 r
„Blisko sześćdziesięciu zawodników z dwunastu klubów rywalizowało w dniach 3 – 4 września w Bokserskich Otwartych Mistrzostwach Polski Klubów Gwardyjskich kadetów i juniorów zorganizowanych po raz pierwszy od 23 lat przez Klub Bokserski „RING” Busko Zdrój i Polską Federację Sportu „Gwardia”
Zawody rozegrane w hali PMOS na profesjonalnym o standardzie olimpijskim ringu wykonanym na zlecenie Fundacji Pokusów i przekazanym na własność buskiego klubu przez prezesa Stowarzyszenia Stefana Rachwalskiego.

Rywalizację obserwowali prezes Polskiego Związku Bokserskiego – mistrz olimpijski w boksie Jerzy Rybicki wraz z kolejnym mistrzem i wicemistrzem olimpijskim wywodzącym się rodzinnie z Piasku Wielkiego gm. Nowy Korczyn Józefem Grudniem, Włodzimierz Ciaś prezes Polskiej Federacji Gwardia z Warszawy, wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka Koruba, która w asyście przedstawicieli władz klubu, gospodarzy miasta i powiatu oficjalnie otwarła pięściarskie zmagania. Wśród gości zawodów był pełniąc także rolę sekundanta zawodowy Mistrz Świata Federacji TWBA Dariusz Sęk prowadząc do boju zawodniczkę z Tarnowa.


Gospodarz turnieju „RING” Busko do rywalizacji wystawił ośmiu pięściarzy, którzy spisali się „na medal” wywalczając dla naszych barw sześć tytułów mistrzowskich Mistrza Polski i jeden wicemistrzowski.
Nasi bokserzy: waga 69 kg Damian Kaszuba został uznany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw a Marcin Marcinkowski waga 52 kg najlepszym technikiem w kategorii kadetów. Puchar dla najlepszego zawodnika turnieju ufundował Prezes "Uzdrowisko Busko-Zdrój" S.A. Wojciech Legawiec
Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Busku-Zdroju Romana Sobczaka dla najlepszego kadeta turnieju trafił do Dawida Iwińskiego waga 80 kg z klubu Walter Rzeszów.


W zgodnej opinii mistrzów olimpijskich, trenerów obserwujących pojedynki, najbardziej zacięte i najładniejsze pod względem techniki walki, bokserskich umiejętności i zaawansowania stoczyli- członek kadry narodowej, aktualny Wicemistrz Polski juniorów Tomasz Smerdel waga 52 kg z klubu Gwarek Łęczna, Damian Nowak, Damian Kaszuba z klubu RING Busko a porywający pojedynek Marcina Marcinkowskiego RING Busko z Sebastianem Babiarzem z Gwarka Łęczna uznano za walkę najbardziej obiecujących na przyszłość i zdolnych kadetów.




Naszych zawodników do tych mistrzostw przygotowywali i prowadzili w czasie zawodów trenerzy Zdzisław Patalita, Mariusz Dziura i Paweł Karolczak. Dwudniowe zawody były przygotowane przez organizatorów i gospodarzy wzorowo a uczestniczące w Mistrzostwach ekipy nie mogły się nachwalić gościnności, oprawy i prowadzenia zawodów nie spotykanych podczas innych zawodów rangi krajowej, w których uczestniczyli.
W niedzielnych finałach zwyciężyli zdobywając tytuły Mistrzów Polski w kolejności: w kategorii kadetów – waga 52 kg Marcin Marcinkowski (Ring Busko) po wygraniu pojedynku w stosunku 3:0 z Sebastianem Babiarzem (Gwarek Łęczna), waga 54 kg Rafał Pląder (Wisła Kraków) wygrana 3:0 z Adrianem Krawcem (Walter Rzeszów), waga 63 kg Sebastian Reszka (Gwardia Wrocław) po wygranej 3:0 z Kamilem Zającem (Ring Busko), waga 66 kg Dariusz Koral z Nowego Sącza po wygranej 3:0 z Jakubem Ciebierą (Gwardia Wrocław), waga 70 kg Daniel Dudek (Walter Rzeszów) po wygranej 2 : 1 z Kamilem Wawruszczakiem z Nowego Sącza, waga 75 kg Błażej Surowiec (KSZO Ostrowiec) po wygranej 3 : 0 nad Konradem Pisarskim (Walter Rzeszów), waga 80 kg Dawid Iwański (Walter Rzeszów) po wygranej przez przewagę w III rundzie nad Leonardem Łuczyńskim (Gwardia Wrocław). ´´



Emocjonujący był finał kobiet, gdzie w wadze 54 kg Zuzanna Kaczmarczyk (Wisła Kraków) wygrała przez przewagę z Iwoną Pudło (Tiger Tarnów). W kategorii juniorów - waga 52 kg Tomasz Smerdel (Gwarek Łęczna) pokonał przez przewagę w II rundzie Mateusza Ćwira (Gwardia Wrocław), waga 56 kg Mateusz Strugała (Gwardia Wrocław) po wygraniu 3 : 0 z Danielem Bociańskim z Nowego Sącza, waga 56 kg Dariusz Rabenda (Ring Busko) po wygraniu przez przewagę w I rundzie z Patrykiem Gidzińskim (Gwardia Wrocław), waga 60 kg Damian Nowak (Ring Busko) po twardej walce z bardzo mocnym przeciwnikiem i wgranej 3 : 0 z Szymonem Domoniem (Wisła Kraków), waga 69 kg Damian Kaszuba (Ring Busko) po równie twardej, przepięknej technicznie wygranej 3 : 0 walce z Tomaszem Stępniem (Boks Ożarów), waga 75 kg Mateusz Radkosz niezrzeszony po wygraniu 3 : 0 z Pawłem Bielicem z Nowego Sącza.


e Mistrzostwa Polski w Boksie Busko- Zdrój 2011 r
„Blisko sześćdziesięciu zawodników z dwunastu klubów rywalizowało w dniach 3 – 4 września w Bokserskich Otwartych Mistrzostwach Polski Klubów Gwardyjskich kadetów i juniorów zorganizowanych po raz pierwszy od 23 lat przez Klub Bokserski „RING” Busko Zdrój i Polską Federację Sportu „Gwardia”
Zawody rozegrane w hali PMOS na profesjonalnym o standardzie olimpijskim ringu wykonanym na zlecenie Fundacji Pokusów i przekazanym na własność buskiego klubu przez prezesa Stowarzyszenia Stefana Rachwalskiego.

Rywalizację obserwowali prezes Polskiego Związku Bokserskiego – mistrz olimpijski w boksie Jerzy Rybicki wraz z kolejnym mistrzem i wicemistrzem olimpijskim wywodzącym się rodzinnie z Piasku Wielkiego gm. Nowy Korczyn Józefem Grudniem, Włodzimierz Ciaś prezes Polskiej Federacji Gwardia z Warszawy, wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka Koruba, która w asyście przedstawicieli władz klubu, gospodarzy miasta i powiatu oficjalnie otwarła pięściarskie zmagania. Wśród gości zawodów był pełniąc także rolę sekundanta zawodowy Mistrz Świata Federacji TWBA Dariusz Sęk prowadząc do boju zawodniczkę z Tarnowa.


Gospodarz turnieju „RING” Busko do rywalizacji wystawił ośmiu pięściarzy, którzy spisali się „na medal” wywalczając dla naszych barw sześć tytułów mistrzowskich Mistrza Polski i jeden wicemistrzowski.
Nasi bokserzy: waga 69 kg Damian Kaszuba został uznany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw a Marcin Marcinkowski waga 52 kg najlepszym technikiem w kategorii kadetów. Puchar dla najlepszego zawodnika turnieju ufundował Prezes "Uzdrowisko Busko-Zdrój" S.A. Wojciech Legawiec
Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Busku-Zdroju Romana Sobczaka dla najlepszego kadeta turnieju trafił do Dawida Iwińskiego waga 80 kg z klubu Walter Rzeszów.


W zgodnej opinii mistrzów olimpijskich, trenerów obserwujących pojedynki, najbardziej zacięte i najładniejsze pod względem techniki walki, bokserskich umiejętności i zaawansowania stoczyli- członek kadry narodowej, aktualny Wicemistrz Polski juniorów Tomasz Smerdel waga 52 kg z klubu Gwarek Łęczna, Damian Nowak, Damian Kaszuba z klubu RING Busko a porywający pojedynek Marcina Marcinkowskiego RING Busko z Sebastianem Babiarzem z Gwarka Łęczna uznano za walkę najbardziej obiecujących na przyszłość i zdolnych kadetów.




Naszych zawodników do tych mistrzostw przygotowywali i prowadzili w czasie zawodów trenerzy Zdzisław Patalita, Mariusz Dziura i Paweł Karolczak. Dwudniowe zawody były przygotowane przez organizatorów i gospodarzy wzorowo a uczestniczące w Mistrzostwach ekipy nie mogły się nachwalić gościnności, oprawy i prowadzenia zawodów nie spotykanych podczas innych zawodów rangi krajowej, w których uczestniczyli.
W niedzielnych finałach zwyciężyli zdobywając tytuły Mistrzów Polski w kolejności: w kategorii kadetów – waga 52 kg Marcin Marcinkowski (Ring Busko) po wygraniu pojedynku w stosunku 3:0 z Sebastianem Babiarzem (Gwarek Łęczna), waga 54 kg Rafał Pląder (Wisła Kraków) wygrana 3:0 z Adrianem Krawcem (Walter Rzeszów), waga 63 kg Sebastian Reszka (Gwardia Wrocław) po wygranej 3:0 z Kamilem Zającem (Ring Busko), waga 66 kg Dariusz Koral z Nowego Sącza po wygranej 3:0 z Jakubem Ciebierą (Gwardia Wrocław), waga 70 kg Daniel Dudek (Walter Rzeszów) po wygranej 2 : 1 z Kamilem Wawruszczakiem z Nowego Sącza, waga 75 kg Błażej Surowiec (KSZO Ostrowiec) po wygranej 3 : 0 nad Konradem Pisarskim (Walter Rzeszów), waga 80 kg Dawid Iwański (Walter Rzeszów) po wygranej przez przewagę w III rundzie nad Leonardem Łuczyńskim (Gwardia Wrocław). ´´



Emocjonujący był finał kobiet, gdzie w wadze 54 kg Zuzanna Kaczmarczyk (Wisła Kraków) wygrała przez przewagę z Iwoną Pudło (Tiger Tarnów). W kategorii juniorów - waga 52 kg Tomasz Smerdel (Gwarek Łęczna) pokonał przez przewagę w II rundzie Mateusza Ćwira (Gwardia Wrocław), waga 56 kg Mateusz Strugała (Gwardia Wrocław) po wygraniu 3 : 0 z Danielem Bociańskim z Nowego Sącza, waga 56 kg Dariusz Rabenda (Ring Busko) po wygraniu przez przewagę w I rundzie z Patrykiem Gidzińskim (Gwardia Wrocław), waga 60 kg Damian Nowak (Ring Busko) po twardej walce z bardzo mocnym przeciwnikiem i wgranej 3 : 0 z Szymonem Domoniem (Wisła Kraków), waga 69 kg Damian Kaszuba (Ring Busko) po równie twardej, przepięknej technicznie wygranej 3 : 0 walce z Tomaszem Stępniem (Boks Ożarów), waga 75 kg Mateusz Radkosz niezrzeszony po wygraniu 3 : 0 z Pawłem Bielicem z Nowego Sącza.


Zdzisław Patalita (2017-06-20 18:16:52)

Dziękuję zawodnikom za postawę w ringu. 4 startujących i 4 finały w tym 2 złote i 2 srebrne. Gratuluję Wam.

lubię boks (2017-06-19 19:35:16)

Ale impreza... Super że w Busku-Zdroju odbywają się zawody na takim poziomie a finaliści to już pełen profesjonalizm. Występują medaliści Mistrzostw Polski, dlatego walki ogląda się z przyjemnością. Dziękuję, że można oglądać za darmo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

REALNET - poligrafia, reklama internetowa

ul. Batorego 4, 28-100 Busko-Zdrój

BODYMANIAK Klub sportowy - siłownia

Wojska Polskiego 2A, 28-100 Busko-Zdrój

więcej

Kluby sportowe

REALNET - poligrafia, reklama internetowa

ul. Batorego 4, 28-100 Busko-Zdrój

BODYMANIAK Klub sportowy - siłownia

Wojska Polskiego 2A, 28-100 Busko-Zdrój

Aeroklub Regionalny w Pińczowie

ul. Legionistów 26 A, 28-400 Pińczów

Ogłoszenia

Dodano: 2017-08-23 15:42:10

Pracuj jako opiekun/ka w Niemczech od 1200&#83...

Dodano: 2017-08-23 15:26:58

Praca przy wykonczeniach wnetrz

Dodano: 2017-08-23 15:23:42

Sales Manager- Social Media

Dodano: 2017-08-23 15:12:33

OSTATNIE WOLNE MIEJSCE KURS MAKIJAŻU - ZAŚWIADCZEN...

Dodano: 2017-08-23 14:46:41

szukam pracy

Dodano: 2017-08-23 14:39:20

Marchew Paszowa WORKOWANA

Dodano: 2017-08-23 14:25:49

CHCESZ ZDOBYC DOBRĄ PRACĘ PODNIEŚ SWOJE KWALIFIKAC...

Dodano: 2017-08-23 14:20:50

Operator wózka widłowego - Holandia

Dodano: 2017-08-23 14:18:08

Operator wózków widłowych Holandia

Dodano: 2017-08-23 14:17:22

Operator wózków widłowych Holandia