Strona startowa

Wiadomości - Nauka

Unijne stypendia dla uzdolnionych licealistów i gimnazjalistów

Dodał: Milena Data: 2018-03-13 10:10:41 (czytane: 7566)

W poniedziałek, 12 marca, w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach uzdolnionym uczniom gimnazjów i liceów wręczono stypendia w ramach "Świętokrzyskiego programu stypendialnego dla uczniów gimnazjów i liceów ogólnokształcących".

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

KARABELA OCHRONA OSÓB I MIENIA
www.karabela.com.pl,karabela,ochrona,osób,mienia,zabezpieczenia ochrona fizyczna,monitoring,system,systemy zabezpieczeń, doradztwo,szkolenia specjalistyczne

Bohaterów Warszawy 69 a. 28-100, Busko Zdrój

Biuro Nieruchomości MODERN s.c. - mieszkania, domy, działki
www.modernbroker.pl,nieruchomości, mieszkania, domy działki,na sprzedaż, do wynajęcia, mieszkanie, dom działka,sprzedam, kupię, zamienię, wynajmę, Busko,Pińczów, Jędrzejów, Staszów, Kazimierza, powiat buski,pińczowski, jędrzejowski,staszowski,kazimierski,włoszczowski

ul. Partyzantów 112. 28-100, Busko-Zdrój



- Życzę wam, żebyście w swojej karierze edukacyjnej potrafili zdobywać szczyty. Mamy piękne osiągnięcia naszej wspaniałej świętokrzyskiej młodzieży w różnych dziedzinach. Wierzę, że będziecie zdobywali wiedzę, wracali do naszego województwa i wypełniali tę ogromną przestrzeń, która jest do zagospodarowania – mówił członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek, który w poniedziałek, 12 marca 2018 roku, wręczał uzdolnionym uczniom gimnazjów i liceów stypendia w ramach „Świętokrzyskiego programu stypendialnego dla uczniów gimnazjów i liceów ogólnokształcących”. Konferencja odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach.

sejmik.jpg

sejmik1.jpg

Projekt pn. „Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów gimnazjów i liceów” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 - 2020, Oś priorytetowa 8. Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo, Działanie 8.3 Zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej oraz kształcenia podstawowego, gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego, Poddziałanie 8.3.5 Realizacja programu stypendialnego skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i krajowych środków publicznych.

Celem projektu jest umożliwienie rozwoju edukacyjnego uzdolnionych uczniów znajdujących się w niekorzystnej sytuacji materialnej, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce w szczególności w zakresie przedmiotów przyczyniających się do podniesienia ich kompetencji kluczowych, tj. w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, ICT i języków obcych.

W tym roku Komisja Stypendialna przyznała 259 stypendiów: 97 to gimnazjaliści (37,5%), a 162 licealiści (62,5%). Zainteresowanie programem stypendialnym było ogromne, złożono ponad 580 wniosków. Podstawowe kryteria w naborze stypendialnym to wysoka średnia - dla uczniów szkół licealnych minimum 4,5, a dla gimnazjalistów 5,0. Liczą się również dodatkowe osiągnięcia w konkursach czy olimpiadach przedmiotowych.

- To pokazuje że jest w Was ogromny potencjał. Natomiast my, jako samorząd województwa, staramy się stwarzać warunki, byście mogli spełniać swoje życiowe marzenia. Skupiamy się nie tylko na inwestowaniu w infrastrukturę, drogi, obiekty użyteczności, ale przede wszystkim w oświatę – mówił podczas konferencji członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek, gratulując uczniom, ale też ich nauczycielom, rodzicom i dyrektorom szkół.

Stypendyści otrzymają jednorazowe stypendium w wysokości 3800 zł (wyższej niż w I edycji o 100 zł) z przeznaczeniem głównie na zakup pomocy edukacyjnych (literatura fachowa, laptop, komputer, oprogramowanie itp.), zakup usług edukacyjnych (kursy, szkolenia) lub pokrycie wydatków związanych z dojazdem do miejsca nauki albo np. z dostępem do Internetu.

sejmik2.jpg

- Stypendium planuję wykorzystać na sfinansowanie kursu językowego w Anglii, ponieważ chciałabym się podszkolić w tym języku – mówi Wiktoria Solarska z Wiślicy, która w naborze stypendialnym otrzymała najwyższą liczbę punktów za swoje osiągnięcia. To uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Kielcach, laureatka konkursu matematycznego i finalistka konkursu geograficznego, chemicznego oraz języka polskiego, ponadto grająca na klarnecie.

Na realizację I edycji projektu w roku ubiegłym wydatkowano prawie 1 mln zł, w bieżącej II edycji przeznaczono już ponad 1 mln 367 tys., na kolejne edycje pozostało ponad 4,5 mln (całkowita alokacja na poddziałanie 8.3.5 wynosi ok. 6 mln 800 tys. zł).

Podczas konferencji odbyły się pokazy popularnonaukowe. Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach przygotowało prezentację pn. „Poczuj chemię”, przybliżającą uczniom działanie i właściwości mniej znanych substancji,  ale także odmienne zastosowanie tych dobrze znanych. Przedstawiciele Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim przeprowadzili pokaz wykorzystywania w nauczaniu popularnych klocków z linii LEGO Education. Z kolei Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim przygotowało pokaz popularno-naukowy pn. „Mroźna planeta, świet(l)ny eksperyment i inne ciekawostki  przyrodnicze”.

 sejmik3.jpg

sejmik4.jpg


Lista stypendystów z najwyższą liczbą punktów w ramach Świętokrzyskiego programu stypendialnego dla uczniów gimnazjów i liceów:


1. Wiktoria Solarska - uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach, mieszkanka Wiślicy w powiecie buskim, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjów oraz finalistka 3 innych konkursów chemicznego, geograficznego i konkursu z języka polskiego.

2. Aleksandra Czupryna – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. St. Staszica w Busku-Zdroju, mieszkanka Buska-Zdroju, laureatka 2 wojewódzkich konkursów dla uczniów gimnazjów – geograficznego oraz biologicznego i finalistka konkursu matematycznego.

3. Weronika Jagiełło – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach, mieszkanka Łomna w powiecie starachowickim,  laureatka 2 wojewódzkich konkursów dla uczniów gimnazjów – geograficznego oraz chemicznego i finalistka konkursu biologicznego.

4. Marcin Kuleta – uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Końskich, mieszkaniec Nowego Dziebałtowa w powiecie koneckim, finalista 4 wojewódzkich konkursów dla uczniów gimnazjów: chemicznego, matematycznego, biologicznego i z języka polskiego.

5. Małgorzata Tomporowska – uczennica Zespołu Placówek Oświatowych w Staszowie, jest laureatką 2 wojewódzkich konkursów dla uczniów gimnazjów z języka polskiego oraz historii, a także finalistką konkursu fizycznego.

6. Krzysztof Kyzioł – uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach, mieszkaniec Kielc, laureat wojewódzkiego konkursu fizycznego dla gimnazjalistów oraz finalista konkursów: geograficznego i chemicznego.

7. Adam Piątek – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie, laureat wojewódzkiego konkursu matematycznego i finalista 2. Konkursów wojewódzkich: matematycznego i fizycznego.

8. Agnieszka Wojtyna – uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Kielcach, mieszkanka Kielc, jest laureatką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego oraz finalistką 2 konkursów: fizycznego oraz matematycznego.

9. Klaudia Bała – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, jest finalistką 3 konkursów wojewódzkich dla gimnazjalistów: matematycznego, fizycznego i z języka polskiego.

10. Jan Nowosielski – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Reja w Jędrzejowie, mieszkaniec Rakowa w powiecie jędrzejowskim,  finalista 3 wojewódzkich konkursów dla gimnazjalistów: matematycznego, chemicznego i fizycznego.

11. Magdalena Czekaj – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Kielcach, mieszkanka Bielin w powiecie kieleckim, laureatka 2 wojewódzkich konkursów dla gimnazjalistów matematycznego i biologicznego.

12. Konrad Flis – uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielinach, mieszkaniec Lechowa w powiecie kieleckim, jest laureatem 2 wojewódzkich konkursów dla gimnazjalistów: geograficznego oraz konkursu z języka polskiego.

13. Maja Cudzik – uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Kielcach, mieszkanka Bilczy w powiecie kieleckim, finalistka 3 konkursów wojewódzkich dla gimnazjalistów: matematycznego, historycznego i z języka polskiego.

14. Daniel Kusak – uczeń Publicznego Gimnazjum Samorządowego im. Noblistów Polskich w Kazimierzy Wielkiej, mieszkaniec Odonowa w powiecie kazimierskim, jest laureatem wojewódzkiego konkursu matematycznego dla uczniów gimnazjów i finalistą konkursu z języka angielskiego.

15. Julia Łyżwa – uczennica Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. St. Kostki w Kielcach, mieszkanka Kielc, laureatka wojewódzkiego konkursu biologicznego dla uczniów gimnazjów i finalistka konkursu geograficznego.

16. Weronika Stomporowska – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum w Sandomierzu, mieszkanka Złotej w powiecie sandomierskim,  laureatka wojewódzkiego konkursu chemicznego dla uczniów gimnazjów i finalistka wojewódzkiego konkursu matematycznego.

17. Magdalena Wargocka – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach, mieszkanka Wolicy w powiecie kieleckim, laureatka wojewódzkiego konkursu geograficznego dla uczniów gimnazjów i finalistka wojewódzkiego konkursu z języka rosyjskiego dla gimnazjalistów.

18. Kacper Pęczkiewicz – uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie, mieszkaniec Antonielowa w powiecie kieleckim, jest laureatem wojewódzkiego konkursu historycznego dla uczniów gimnazjów oraz finalistą wojewódzkiego konkursu geograficznego.

19. Oliwier Sobczyk – uczeń VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Kielcach, mieszkaniec Zagnańska w powiecie kieleckim, laureat wojewódzkiego konkursu fizycznego dla uczniów gimnazjów oraz finalista konkursu matematycznego dla gimnazjalistów.

20. Alicja Wojciechowska – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Kielcach, mieszkanka Kielc, jest laureatką wojewódzkiego konkursu biologicznego dla uczniów gimnazjów i finalistką konkursu z języka francuskiego.

21. Aleksandra Gniewkiewicz – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, mieszkanka Szydłowa w powiecie staszowskim, jest laureatką wojewódzkiego konkursu biologicznego dla uczniów gimnazjów i finalistką konkursu z matematyki.

22. Klaudia Błaszczyk - uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Kielcach, mieszkanka Masłowa w powiecie kieleckim, jest laureatką wojewódzkiego konkursu matematycznego dla uczniów gimnazjów i finalistką konkursu z języka niemieckiego.

23. Maria Myszka - uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Kielcach, mieszkanka Kielc, jest laureatką wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego dla uczniów gimnazjów i finalistką konkursu z języka francuskiego.

24. Laura Pietras - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej, mieszkanka Skarżyska-Kamiennej, jest laureatką wojewódzkiego konkursu biologicznego dla uczniów gimnazjów i finalistką konkursu geograficznego.

25. Jakub Szkudlarek – uczeń Samorządowego Gimnazjum w Busku-Zdroju, mieszkaniec Podagajów w powiecie buskim, jest finalistą 2 wojewódzkich konkursów dla uczniów gimnazjów: z matematyki i z geografii.

Z kolei 19 marca o godz. 10.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach odbędzie się uroczyste wręczenie stypendiów w ramach „Świętokrzyskiego programu stypendialnego dla uczniów szkół zawodowych”.


 Lista wszystkich uczniów/uczennic zakwalifikowanych do stypendium w ramach „Świętokrzyskiego programu stypendialnego dla uczniów gimnazjów i liceów ogólnokształcących”


Źródło: www.sejmik.kielce.pl

Tagi: stypendia   liceum   gimnazjum  

Zobacz także

Uczniowie OSW w Broninie odwiedzili buski 'Hipoland' (foto)

Dodane: 2018-09-19 13:39 - Komentarze  (1)  czytane (536)

TAGI: Uczniowie OSW w Broninie, Hipoland, OSW w Broninie



Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.166.141

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

Centrum Korepetycji Języka Angielskiego Anna Ambroży

ul. Batorego 1, 28-100 Busko-Zdrój

Szkoła Języków Obcych Europa College

ul. Batorego 3, 28-100 Busko-Zdrój

Przedszkole Niepubliczne SMERFUŚ

ul. Ppłk Srogiego 1, 28-100 Busko-Zdrój

więcej

Kursy prawa jazdy

Badania Kierowców. Badania psychotechniczne Monika Trela

ul. Kościuszki 60, 28-100 Busko-Zdrój

Szkoła Jazdy Libuda - kursy na prawo jazdy B, A1, A2, A

ul. Stefana Batorego 1 (Pawilon Rozwój), 28-100 Busko-Zdrój

więcej

Kursy i szkolenia

Szkoła Języków Obcych Europa College

ul. Batorego 3, 28-100 Busko-Zdrój

Aeroklub Regionalny w Pińczowie

ul. Legionistów 26 A, 28-400 Pińczów

Ogłoszenia

Dodano: 2018-09-21 14:10:18

Kucharz i pomocnik kucharza

Dodano: 2018-09-21 14:08:49

Sprzedam deski

Dodano: 2018-09-21 13:54:21

Mieszkanie pierwsze piętro , 2 pokojowe , Busko-Zd...

Dodano: 2018-09-21 13:54:00

Działka rolna Owczary k/Buska

Dodano: 2018-09-21 13:24:20

Działka budowlana Owczary k/Buska

Dodano: 2018-09-21 13:21:50

Praca przez internet

Dodano: 2018-09-21 13:19:55

Kupię orzechy włoskie w skorupie

Dodano: 2018-09-21 13:17:08

Szef kuchni

Dodano: 2018-09-21 12:55:57

płytkarz / glazurnik

Dodano: 2018-09-21 12:49:41

Sprzedam grunty rolne