Turystyka uzdrowiskowa filarem rozwoju woj. świętokrzyskiego (foto/video)

Dodał: Milena Data: 2015-09-01 14:06:38 (czytane: 15599)

W piątek, 28 sierpnia 2015 r., w Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju, odbyła się konferencja pn. "Turystyka uzdrowiskowa filarem rozwoju Województwa Świętokrzyskiego - nowe wyzwania i możliwości".
- Ogromny potencjał tkwi w tej części regionu świętokrzyskiego. Musimy połączyć siły, bo tylko w synergii, w spoglądaniu na siebie nawzajem jako na potencjalnych partnerów, a nie konkurentów, możemy odnieść sukces - mówił Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas podczas otwarcia konferencji. 

konferencja019.jpg

Konferencja była połączona z przyjazdową misją gospodarczą przedstawicieli biur podróży oraz dziennikarzy branżowych ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Rosji Chorwacji oraz Ukrainy. Wydarzenie było okazją do promowania oferty uzdrowiskowej za granicą i jednocześnie wzmocnienia rozpoznawalności uzdrowisk świętokrzyskich na arenie międzynarodowej.

- Ogromny potencjał tkwi w tej części regionu świętokrzyskiego. Musimy połączyć siły. Tylko w synergii, w spoglądaniu na siebie nawzajem jako na potencjalnych partnerów, a nie konkurentów, możemy odnieść sukces – jako region świętokrzyski, jako ziemia buska, solecka, kazimierska. Wspominam o tym, bo Busko ma już silną markę, ale Świętokrzyskie to w dalszym ciągu nieodkryty w pełni potencjał. Informacja o znalezieniu wód siarkowych na południu regionu, w powiecie kazimierskim, jest dobrym zwiastunem kolejnych projektów inwestycyjnych w tej części regionu – mówił marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas podczas konferencji. Przypomniał, że turystyka zdrowotna jest jedną z czterech głównych specjalizacji województwa świętokrzyskiego, określonych w strategii rozwoju województwa.

konferencja002.jpg

- Gdy tworzyliśmy te specjalizacje w regionach, nikt początkowo nie wiedział, z czym będzie się to wiązać, oczywiście poza tym, że miały się z tym wiązać jakieś pieniądze. Miałem nadzieję, że Unia Europejska rozumie te specjalizacje jako wskazanie pewnych kierunków, w których jesteśmy mocni na zasadzie: nie wymyślajcie czegoś „pod pieniądze”, tylko wymyślajcie, w jakim obszarze pieniądze pomogą wam zwiększyć potencjał. I rzeczywiście, nasze specjalizacje odpowiadają temu, co od lat należy do mocnych stron województwa – mówił Arkadiusz Bąk, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki.

- Musimy rozszerzać spektrum działań, co się wiąże także z ustawicznym podnoszeniem standardów. Dzisiaj kuracjusz jest bardzo wymagający. Przyjeżdża coraz więcej osób z Stanów Zjednoczonych, ale nam zależy również, żeby się otwierać na rynki europejskie. To jest bardzo trudne zadanie, trzeba przy tym przełamać pewną mentalność i zrozumieć, że musimy naprawdę bardzo mocno wystandaryzować i podnosić jakość, cały czas uatrakcyjniać i poszerzać tę ofertę uzdrowiskową. Trzeba zrealizować jeszcze szereg inwestycji planowanych w uzdrowisku – podkreślał członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek.

- Buskie uzdrowisko to podmiot markowy, miejsce rozpoznawalne i bardzo dobrze, że to samorząd województwa świętokrzyskiego stał się organem właścicielskim, że może w sposób zdecydowany kreować politykę rozwojową i włączyć Busko do tych trybów, które będą jednym z kół zamachowych rozwoju regionu – dodał Kazimierz Kotowski, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

konferencja022.jpg

- Nasze uzdrowiska chcemy promować konsekwentnie jako produkt eksportowy. Powstają sanatoria, są środki zaplanowane na rewitalizację Buska-Zdroju, Solca-Zdroju w programie regionalnym i łączymy to razem, bo to, co wciąż najbardziej kuleje, to dobra, silna promocja tej oferty na zewnątrz – podkreślał Grzegorz Orawiec, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Jak poinformował Wojciech Legawiec, prezes Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. do Buska przyjeżdża rocznie ok. 25 tys. gości, z czego 2-3 procent to osoby zza granicy. Rośnie liczba zagranicznych kuracjuszy, szczególnie ze Wschodu, a ogromny, niewykorzystany potencjał to kuracjusze polonijni.

- Wszystkie statystyki na świecie mówią, że amerykański turysta zostawia najwięcej pieniędzy i o to chodzi, ale trzeba mu dać dobrą ofertę. To nie może być tylko promocja samego regionu czy Buska, ale konkretna oferta: na przykład tydzień pobytu kosztuje tyle, w tym jest bilet lotniczy i transport z Warszawy czy z Krakowa, a dodatkowo wycieczka do Sandomierza, żeby ten człowiek miał pełną ofertę, bo konkurencja na świecie jest ogromna – mówił Jerzy Majcherczyk od ponad 30 lat mieszkający w USA i prowadzący wraz z żoną firmę organizującą m. in. wyjazdy turystyczne do Polski dla Polonii amerykańskiej. Zadeklarował, że gdyby opracowano w Busku taką konkretną ofertę, to jego biuro w Nowym Jorku mogłoby się podjąć jej sprzedaży.

Drugiego i trzeciego dnia konferencji zagraniczni goście zwiedzali obiekty uzdrowiskowe na terenie Buska-Zdroju i Solca-Zdroju. Konferencję zorganizowało Centrum Obsługi Inwestora i Przedsiębiorczości Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

konferencja_2_055.jpg

Konferencja i misja gospodarcza, finansowane są w ramach projektu systemowego pn.: „Sieć Centrów Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE)”, który jest współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, na lata 2007-2013, Poddziałanie 6.2.1.

foto: red, Tadeusz Ura
tekst: sejmik.kielce.pl

Zobacz video:



Reklama

Galeria

Zdjęć w galerii: 34

REKLAMA

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.135.213.214

wsdfg (2015-09-03 17:59:51)

"Skok cywilizacyjny" za komuny w Busku można porównać do soku cywilizacyjnego warmińskiego PGR, niby nastawiali bloków, zrobili stodoły, świetlice, a wyszło jak wyszło. Busko przed wojną liczyło 3000 mieszkańców, komuna poprzez swoją planowaną gospodarkę zrobiła z Buska, w szczytach ponad 20 tysięcznego molocha. Komunizm postanowił podeptać 1000 letnią tradycję naszej ziemi, która mówi, że Busko zawsze było malutkim miasteczkiem. Inaczej mówiąc nasza ziemia ma swoje ograniczenia, która komuna z wiadomym skutkiem chciała zmienić. Teraz obserwujemy odpływ mieszkańców, i zwijanie się miasta. Wszytko wraca do stanu pierwotnego. Problem dotyczy wielu miasteczek w kraju, patrz np. pobliski Staszów. Jak popatrzy się na historię naszego uzdrowiska, to ma się wrażenie, że jego ojcowie w topili przy tym biznesie. Czytając XIX wieczną prasę, co krok można napotkać na artykuły mówiące o tym jak to Zakład Kąpielowy się sypie, jak ciężkie są warunki w Busku, jak zły jest dojazd, jak wszystkiego brakuje, ogólnie źle to wszytko się czyta. Dlatego dochodzę do wniosku, że ojcowie założyciele Buska troszkę przelicytowali i po 25 latach dzierżawy źródeł, zrezygnowali. Dalej było już tylko gorzej, z małym wyjątkiem kiedy za wszytko zabrali się Rosjanie. Poza tym myślę, że Olo miesza pojęcia, pisze o turystce uzdrowiskowej oddzielając ją od zwykłej. To przecież nonsen !! W miejscowościach górskich i morskich wszystko idzie razem w parze. Jedno pracuje na drugie i odwrotnie. W tym aspekcie Busko jest uboższe. Dlatego przebicie się Buska do grona 10 najlepszych miejscowości uzdrowiskowych uważam za praktycznie niemożliwe... I ten cały szum, nad strategiami PR, nad logiem miasta, spójną w tym temacie polityką nie przyniesie wymiernego efektu. Bo jak pisałem wyżej Busko powinno bronić się innymi kwestiami.

olo do Łukasz (2015-09-03 16:11:38)

nieco Ci się pomieszało. Więc wyjaśniam|

- mówimy nie o turystyce ogólnej lecz o jej specyficznej formie czyli o turystyce uzdrowiskowej,

-turystyka uzdrowiskowa tym się różni od ogólnej ,że dla jej funkcjonowania konieczny jest obszar określony jako uzdrowisko. Dla turystyki ogólnej takiego wymogu nie ma

- uczestnikiem turystyki uzdrowiskowej są turyści uzdrowiskowi zwani dotychczas kuracjuszami

- bazą turystyki uzdrowiskowej nie jest każdy hotel czy pole namiotowe lecz sanatorium

- turystyka uzdrowiskowa to zapewnienie opieki medycznej i specjalistycznych usług. Turystka ogólna czegoś takiego nie wymaga

Pojałeś już?

Łukasz (2015-09-03 15:00:22)

Busko nie ma żadnych, powtarza żadnych walorów turystycznych.... bo jakie niby troche kamienia w Skorocicach nazywanego Jaskinią, czy Zimne wody które są tylko bajorkiem pomiędzy pagórkami. Ktoś dobrze napisał poniżej gdyby nie zapomogi NFZ Busko niczym by się nie różniło od przeciętnego polskiego miasteczka. Władze powinny zrobić coś by przyciągnąć ludzi, mieszkańców do Buska by ludzie wracali tu z większych miast mogli pracować by Busko się rozwijało, by powstawały jakieś zakłady produkcyjne, miejsca pracy itp. Uzdrowisko tylko hamuje rozwój miasta ale nasi "demokratycznie" wybrani przywódcy będą za uzdrowiskiem tak długo jak tylko będzie można z niego wyprowadzać kasę na lewo. Zróbcie coś dla ludzi, mieszkańców tego miasta a nie dla kuracjuszy, bez kuracjuszy damy sobie jakoś rade ale bez mieszkańców nie , każdy z tąd ucieka, widzicie ulice w piątek i w sobote wieczorem....praktycznie puste, nie to co kilka lat temu gdzie Busko jakie by nie było ale żyło swoim własnym życiem. Za 10 lat zostanie w busku tylko kupa staruszków dogorywających w blokach bo młodzi wyjeżdżają.

olo (2015-09-03 13:36:55)

Uzdrowisko wg popularnej definicji to miejscowość dysponująca naturalnymi czynnikami leczniczymi. Czynniki te, to wody mineralne, kopaliny, własciwości klimatyczne. Geografia nie ma większego dla uzdrowiska znaczenia. Ma znaczenie dla miejscowości wczasowych czy wypoczynkowych.Tylko obecność naturalnych czynników leczniczych czyni z miejscowości uzdrowisko gdzie może być prowadzona opieka zdrowotna. Bo sensem uzdrowiska jest właśnie taka opieka.

Busko z pewnością ma wody mineralne i kopaliny. Na tym walorze powinna być budowana wieloletnia strategia marki Busko Zdrój. Jednym z elementów tej strategii powinna być poprawa dostępności / dojazdu / do Buska. Jakiś cymbał jednym ruchem zlikwidował połączenie kolejowe miasta ze światem a buskie władze przełknęły to bez większego problemu. Bo władze widzą w Busku miasteczko rolnicze a nie miejscowość uzdrowiskową. Nawet dziś walorem burmistrza w czasie wyborów była jazda traktorem a nie znajomośc ekonomii, prawa, marketingu.

Dla buskich władz uzdrowisko było przez całe lata czymś bliżej nie rozpoznanym. Bo było zarządzane centralnie i prawdopodobnie dlatego uratowało swój kształt. Wyobrażam sobie w latach 50 czy 60 lokalną, nie wykształconą, mało kumatą władzę zarządzającą uzdrowiskiem

Bzdurą jest jakoby słabe strony Buska były efektem komunizmu. To w tamtych latach miasto wykonało skok cywilizacyjny jakiego ani wcześniej ani póżniej nie doświadczyło.

wsdfg (2015-09-03 12:21:33)

Niezrozumienie kwestii geografii jest w Busku bardzo duża. Niestety to pokutuje. I nie jest tak, jak pisze Olo, że to głównie walory uzdrowiskowe decydują o powodzeniu uzdrowiska. Geografia leży u podstaw wszystkiego, jest początkiem rozważań, punktem początkowym opracowania strategi. Busko należy do uzdrowisk śródlądowych, wśród tych uzdrowisk najlepiej wiedzie sobie Konstancin i Ciechocinek. Konstancin korzysta z bliskości Warszawy. W czubie polskich uzdrowisk prym wiodą miejscowości morskie i górskie, środek i końcówka to uzdrowiska śródlądowe. Busko położone jest nieciekawie, z dala od głównych szlaków komunikacyjnych. Główną naszą strategią powinno być uzyskanie bliskości głównych szlaków komunikacyjnych. Niestety wszystkie główne drogi omijają nas, co jest też kwestią geografii i ukształtowania naszego terenu. Konkludując mimo wszytko ciężko będzie z Buska zrobić uzdrowisko więcej niż przeciętne. To przykre ale nie buduje się domu na piasku... Przyszłość Buska to w najbliższym czasie zwijanie się, demografia, goeografia, ekonomia, tendencje migracyjne są nieubłagane. Obecne Busko to efekt ekonomi komunizmu, gospodarki centrlanoplanowanej. Powrót do rzeczywistości będzie przykry ale nieunikniony. No chyba, że będą nas cały czas sponsorować, patrz NFZ, UE, Krus i inne fundusze

:) (2015-09-03 08:22:50)

Jak to nie ma fachowców od turystyki? A fachowcy z CIT-u? :)

Małgosia (2015-09-02 22:34:21)


A DLACZEGO MACIE PRETENSJE DO WLADZ;;;A KTO JĄ WYBRAL WYYYYYYYYY ..BURMISTRZ W PIERWSZEJ TURZE WYGRAL ..WIEC DO KOGO PRETENSJE ,,DO SIEBIE MOI DRODZY ,DO SIEBIE .. JEDEN Z KANDYDATÓW DO SEJMU MA HASŁO ;;;;WYBIERZ I WYMAGAJ ;;;JA TO POPIERAM ....NIE OBRZUCAJCIE BŁOTEM JA BYM TO ,INNY CO INNEGO .WYBIERZCIE I WYMAGAJCIE

Bobbi (2015-09-02 21:36:15)

do poniżej
masz całkowita rację, obecnie Busko wygląda fatalnie w porównaniu z Buskiem z lat dziewięćdziesiątych, wtedy miasto miało klimat i wyglądało schludniej niż teraz, co z tego, że powstają nowe sklepy czy chociażby nowa hala ziejąca pustkami o której piszesz, to wszystko jest takie tandetne i ni przypiął ni przyłatał nie pasuje, tamten park był bardziej klimatyczny, tamte sklepy mimo, że może słabiej zaopatrzone ale nie tworzące wrażenia "szwarc, mydło i powidło" jak teraz, ale co się dziwić - buraczana władza ma takie poczucie estetyki, że brak słów, za to butne miny i wyraz twarzy mówiący: "możecie nam naskoczyć"

olo (2015-09-02 20:28:07)

Najsłynniejsze uzdrowiska zawdzięczają swoje powodzenie i rozkwit nie położeniu lecz walorom typowo uzdrowiskowym. Takim jak żódła mineralne, infrastruktura, tradycja, nowoczesność oraz promocji swych usług oraz dbałości o markę. Busko ma wiele z tych walorów, nie ma promocji usług ani dbałości o markę i dlatego los Buska jest ciagle niewiadomy, zależny od urzędnika z NFZ.

Turystyka uzdrowiskowa to dobry biznes. Ale warunek trzeba ten biznes prowadzić nowocześnie używając narzędzi marketingowych. Ten biznes to niska sezonowość, wysokie przychody ze świadczenia dodatkowych usług oraz wysoki mnożnik zatrudnienia. Inne ośrodki turystyczne takich potencjalnych walorów biznesowych nie maja. Napisałem potencjalnych, bo jeśli się z nich nie korzysta czekając na mannę z nieba sprawa się komplikuje.

Mogę zaryzykować twierdzenie, że gdyby Busko leżało nad morzem to przy obecnej jakości zarządzania największym walorem miasta, byłoby nędzną rybacką wioską.
Co najwyżej odwiedzaną w okresie letnim przez nielicznych.

Busko, powtarzam to, zaniedbało kwestie myślenia o swojej przyszłości. Jakoś to będzie, kuracjusz przyjedzie zawsze, nie ma się o co martwić. Otóż zawsze tak nie będzie. Wystarczy drobny kryzys finansów państwa i skończą się dotacje NFZ i będzie płacz i zgrzytanie zębów

Buskiem nie można zarządzać jak sołectwem a uzdrowiskiem jak pierwszym lepszym przedsiębiorstwem. Niestety obserwuję coś innego. Naiwni a może niemądrzy mieszkańcy wybierają władze nic od nich nie oczekując. Byle jakoś było. Ale to jakoś dziś już nie wystarcza

wsdfg (2015-09-02 16:34:44)

Busko nie ma dostępu do morza, nie ma gór. Na tym można by skończyć... Krynica Morska ma ok. 2000 mieszkańców, i jest tam więcej hoteli i domów w czasowych niż w Busku i Solcu razem wziętych, i to tych 3, 4 gwiazdkowych. Nie mamy atrakcyjnego położenia, jesteśmy poza głównymi szlakami drogowymi, kolejowymi, i gdyby nie NFZ, Busko by się zwijało. Tak, to dzięki socjalowi jeszcze jakoś ciupiemy. Jedyne co mamy to prawie 200 lat tradycji uzdrowiskowych związanych ze źródłami wody siarczkowej. I to jest nasz skarb! Woda siarczkowa! To wokoło niej powinno się skupić promocję. No i historia. Tylko w Busku wszyscy mają to w dupp

do poniżej (2015-09-02 13:45:47)

już wybudowano. Hotel z widokiem na składy hurtowniane, halę targową gdzie wieje na na kieleckim dworcu, pomnik ,, żałobny,, Leszka Czarnego, barak robiący za jedyny w uzdrowisku dworzec czyli wizytówkę miasta, oświetlenie na rynku bijące po oczach. Mało?

Podgarle Wieprzowe (2015-09-02 10:02:53)

Ja myslę, że oprócz lecznictwa uzdrowiskowego trzeba postawić na klasyczną turystyke. najlepiej wybudować coś, co przyciągnie ludzi, coś wielkiego jak mis na miarę naszych mozliwości, np. taki wielki Majster Bieda siedzący na kamieniu pod MOPSem, albo jakaś impreza typu światowy festiwal bimbru i kaszanki, czy konkurs picia wody ze Stawu Niemieckiego z nagrodami ksiązkowymi.

(2015-09-02 00:19:19)

Do olo.
I nic, i nic. I prosze nie zadawac takich pytan , bo ta wladza nie ogarnia tematu. Ich to wszystko przerasta. Faktycznie, tylko konwentuja i konwentuja...bo tylko spotkania, narady, pogaduszki...i nic z tego dla miasta nie ma. Lansuja kolejnego kandydata....teraz na posla. Nadaje sie bo gorzalke lubi, a ze po niej dostaje malpiego rozumu ...to nic to.Koles udany.

xyz (2015-09-01 23:36:07)

nieprawda, że Busko nie ma nic do zaoferowania oprócz siarki. Trzeba tylko się rozejrzeć, popytać a jak trzeba stworzyć oferty nowe, oczywiście na miarę lokalnych warunków i możliwości.To zadanie dla fachowców a nie dla urzędników, których dni urzędowania są policzone. Co powzięto po tej naradzie? Jakiś zespół roboczy powołano?

(2015-09-01 21:43:01)

Busko nie ma wiele do zaoferowania oprócz siarki Turysta potrzebuje jeszcze trochę rozrywki nie ograniczając jej do potancowki przy disco polo w kiepskim wydaniu ;)

(2015-09-01 21:42:00)

Busko nie ma wiele do zaoferowania oprócz siarki Turysta potrzebuje jeszcze trochę rozrywki nie ograniczając jej do potancowki przy disco polo w kiepskim wydaniu ;)

(2015-09-01 21:41:37)

Busko nie ma wiele do zaoferowania oprócz siarki Turysta potrzebuje jeszcze trochę rozrywki nie ograniczając jej do potancowki przy disco polo w kiepskim wydaniu ;)

olo (2015-09-01 19:30:28)

Zgoda. Od kilku lat bębnię na tym portalu o rozwoju marki uzdrowisko Busko. Rozwoju z głowa tzn pomyślunkiem, nawet w ramach posiadanych środków. Bezskutecznie. Marnotrawi się spore pieniądze, efektów brak / nikt ich nigdy nie zdefiniował / i co najwyżej cała promocja idzie w promowanie najjaśniejszej władzy.Już kilkukrotnie pytałem: co z zakupioną za duże pieniądze od przypadkowej firmy z Krakowa / ciekawe, kto ją polecił?/ strategii promocyjnej.
Buskie władze zapadły na jakąś dziwną chorobę udawania, że nic się nie stało. I zmarnowano czas oraz pieniądze

Teraz jakiś konwentykiel działaczy a tu trzeba debaty fachowców. Mądre słowa padają, często mało zrozumiałe: synergia, spektrum działań, wystandaryzowana jakośc, koło zamachowe rozwoju regionu i podobne bzdety. Kogo szanowni chcecie oszukać. Przecież sami się oszukujecie.

Kto bronił od kilku lat zrobienia przyzwoitej strony Buska Zdroju? Z ciekawymi zdjęciami i tekstami, strony spójnej z systemem identyfikacji wizualnej miasta,strony przystosowanej do odbioru przez urządzenia mobilne, strony wielojęzycznej? A nikt nie bronił, jedynie hamulcowy promocji marki czyli burmistrz nic w sprawie nie przedsięwział

Jaki jest problem aby miasto / uzdrowisko / zatrudniało plastyka co uporządkuje stopniowo ten bałagan wizualny przestrzeni publicznej? Nie ma pieniędzy? A po co miasteczku aż trzech burmistrzów?

Po co jest dział promocji, który tak cwanie sprawozdaje się ze swojej działalności podając jedynie tzw informację? Skoro nie ma porządnego projektu strategii z czego się sprawozdawać?

Dlaczego nie udaje się zewrzeć sił i środków miasta, uzdrowiska w przyjęciu realnej strategii promocyjnej? Dlaczego ten nieszczęsny dział promocji / miasta i uzdrowiska / nie zaproponował żadnego pomysłu jak włączyć w promocję podmiot najważniejszy czyli mieszkańców miasta?

Podobnych pytań sformułowałem w sprawach promocji marki Busko znacznie więcej już kilka lat temu. I co?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka

Busko-Zdrój, ul. Partyzantów 78

Biuro Rachunkowe EFEKT

Busko Zdrój, Langiewicza 39

Biuro Rachunkowe DASMA - usługi księgowe

Pińczów, ul. 3-go Maja 20A

Biuro Rachunkowe TAXFAIRY Adriana Piotrowicz

Solec-Zdrój, Kolonia Zagajów 2

Imprezy/wydarzenia w regionie

Muzeum Regionalne w Pińczowie serdecznie zaprasza na wystawę "Powstanie Styczniowe na Ponidziu".<br />
Wszystkich miłośników sztuki graficznej i inspirujących 
przekazów pragniemy serdecznie zaprosić do Domu Zdrojowego przy buskiej 
Tężni, gdzie już od 2 kwietnia będzie można podziwiać niezwykłą wystawę 
pt. "V".

Zapraszamy na wydarzenia zorganizowane przy Tężni w Busku-Zdroju.<br />
2024-04-02 - 2024-04-30

Wydarzenia przy buskiej Tężni


Buskie Samorządowe Centrum Kultury serdecznie zaprasza 
wszystkich miłośników sztuki na wernisaż Leszka Wawrzyka, który odbędzie
 się w piątek, 5 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 w Galerii 
Antresola.

<p>Kwiecień w Pińczowie będzie pełen kulturalnych wydarzeń. Szczegóły w programie.<br /></p>
2024-04-24 - 2024-04-27

Kulturalny Kwiecień w Pińczowie


W środę, 24 kwietnia 2024 r., o godzinie 18:00, na ulicy 
Rzewuskiego obok Sanatorium Krystyna odbędzie się wyjątkowe wydarzenie -
 uroczyste odsłonięcie rzeźby 'Ławeczki Krystyny Jamroz'.
W czwartek, 25 kwietnia, o godz. 18:00 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbędzie 
się wyjątkowy koncert Natalii Lubrano i Sceny 104, przenoszący nas w 
romantyczny świat Paryża lat 70-tych za sprawą ponadczasowych kompozycji
 francuskich ikon muzyki.
2024-04-26 - 2024-05-30

Terminarz Kina 'Zdrój'


<p>Zapraszamy na wystawę "Buscy Artyści dla Buska", gdzie 
prezentowane będą wyjątkowe dzieła stworzone przez artystów związanych z
 Buskiem. Wystawa odbędzie się od 26 kwietnia do 19 czerwca 2024 roku w 
Buskiej Galerii Sztuki Willa Polonia. Wernisaż odbędzie się 26 kwietnia o
 godzinie 18:00.</p><p> </p><p> </p><p> </p>

Zapraszamy na seanse do Kina Solec-Zdrój! A w repertuarze:<br />
2024-04-26 - 2024-04-28

Kino w Solcu-Zdroju zaprasza na seanse


Muzyczna Tężnia zaprasza! Przed nami moc artystycznych emocji! Kwiecień w kompleksie #TężniaBusko zapowiada się bardzo muzycznie! Szykujcie się na 3 piątkowe wieczory z dobrą muzyką.

Klub Athletics Busko-Zdrój serdecznie zaprasza 27 kwietnia na 
pierwszy Buski Bieg Nocny, który odbędzie się w zupełnie nowej odsłonie!
 Czy jesteście gotowi na wyjątkowe wyzwanie i magiczną nocną podróż 
przez zakamarki naszego uroczego miasta?

Zapraszamy do udziału w pierwszym Turnieju Futsalu Ochotniczych 
Straży Pożarnych, który odbędzie się w niedzielę, 28 kwietnia 2024 roku w
 Busku-Zdroju. Wydarzenie będzie miało miejsce na Hali PMOS od godziny 
9:00, a finałowe pojedynki planowane są na godzinę 16:00.
Wolna Grupa Motocyklowa Ponidzie zaprasza w niedzielę, 28 
kwietnia 2024 roku wszystkich entuzjastów i miłośników motocykli na 
wyjątkowe wydarzenie - Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego 2024 w 
Pińczowie.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza w poniedziałek, 29 
kwietnia o godzinie 19:00 na koncert grupy Old Breakout - Tribute to 
Nalepa.

Ogłoszenia

Dodano: 2024-04-24 02:45:12

Szukam towarzystwa!

Dodano: 2024-04-24 01:56:31

Urocza Gosia Szuka Faceta

Dodano: 2024-04-23 22:33:39

Sprzedam meble KENT

Dodano: 2024-04-23 21:21:36

Malowanie

Dodano: 2024-04-23 20:55:37

Kupie sharan alhambra galaxy

Dodano: 2024-04-23 20:52:42

Koła do c -360. Tylne

Dodano: 2024-04-23 20:32:01

Jajka wiejskie

Dodano: 2024-04-23 19:35:23

Działka na sprzedaż

Dodano: 2024-04-23 18:47:08

REDMI 9 AT używany

Dodano: 2024-04-23 17:54:44

Zaginęła Flama

Dodano: 2024-04-23 15:02:38

Kupię maszynę rolniczą

Dodano: 2024-04-23 13:58:05

Praca dziabanie truskawek

Dodano: 2024-04-23 11:36:34

Sprzedam działke RODO

Dodano: 2024-04-23 11:35:11

Przeprowadzki, transport

Dodano: 2024-04-23 11:08:24

Sprzedam działkę budowlaną