Sukces buskiego policjanta w wyścigu kolarskim

Dodał: Milena Data: 2018-05-21 15:23:05 (czytane: 7397)

W miniony weekend w Poznaniu odbył się XX Jubileuszowy Wyścig Kolarski „SMOCHOWICE TOUR 2018” o puchar Prezydenta Miasta Poznania pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu. Po raz kolejny policjant z buskiej jednostki stanął na podium tego wyścigu.
W dniach 19 i 20 maja br. w Poznaniu odbył się XX Jubileuszowy Wyścig Kolarski o Puchar Prezydenta Miasta Poznania - „SMOCHOWICE TOUR 2018”. W ramach zawodów odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w kolarstwie szosowym pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu.

Pierwszy wyścig przeprowadzony został w sobotę 19 maja. Trasa przebiegała ulicami Poznania, przez osiedla Krzyżowniki – Smochowice. Zmagania odbywały się w dwóch klasyfikacjach: kobiet i mężczyzn. Dystans kryterium ulicznego wynosił 10 okrążeń, każde po 2800 m. Łącznie kolarze mieli do przejechania dystans 28 km.

W niedzielę, drugiego dnia współzawodnictwa odbyła się jazda indywidualna na czas, na trasie Złotniki – Chojnice – Złotniki. Łączna długość trasy wynosiła 12 km.

W Mistrzostwach Polski Policji w kolarstwie szosowym garnizon świętokrzyski reprezentowało dwóch policjantów: mł.asp. Paweł Szymański - funkcjonariusz KPP w Busku – Zdroju oraz sierż. szt. Przemysław Pałys z KWP w Kielcach. Pierwszy z nich podczas Mistrzostw Polski zdobył dwa medale.

W pierwszym dniu podczas kryterium ulicznego mł. asp. Paweł Szymański zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal. W niedzielę, podczas jazdy indywidualnej na czas rozgrywanej na górzystej trasie biegnącej przez teren poligonu w Biedrusku, nie dał żadnych szans rywalom pokonując dystans 12 km w czasie nieco ponad 17 minut. Średnia prędkość z jaką poruszał się nasz zawodnik, to ponad 42 km/h. Mł. asp. Paweł Szymański zajął 1 miejsce, zdobył złoty medal Mistrzostw Polski 2018 i założył biało – czerwoną koszulkę z orłem na piersi.

Osiągniętych sukcesów pogratulował naszemu koledze Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Busku – Zdroju nadkom. Jacek Grudzień.