Strona startowa

Wiadomości - Polityka

Spotkanie z Wiceministrem Przedsiębiorczości i Technologii Marcinem Ociepą (foto)

Dodał: Milena Data: 2018-06-11 12:59:45 (czytane: 5676)

W czwartek, 7 czerwca 2018r. w Hotelu Słoneczny Zdrój w Busku-Zdroju, odbyło się spotkanie z Wiceministrem Przedsiębiorczości i Technologii Marcinem Ociepą.

Centrum Okulistyczne - Waligóra
www.okulistawaligora.pl,okulista, gabinet okulistyczny, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia Śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badania pola widzenia, refraktometria.

Batorego 4. 28-100, Busko-Zdrój

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Adam Pankowski
apankowski.pl,biuro, kancelaria doradztwa podatkowego, pankowski, księgowość

Królowej Jadwigi 6. 28-100, Busko-ZdrójKonstytucja Biznesu to gruntowna reforma prawa gospodarczego, której celem jest poprawa środowiska prawno-instytucjonalnego, w którym działają polscy przedsiębiorcy.

O Konstytucji Biznesu oraz innych zmianach prawnych ułatwiających zakładanie i prowadzenie firm rozmawiano na kolejnym z cyklu spotkań – tym razem w Busku – Zdroju. W wydarzeniu uczestniczył Marcin Ociepa, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

konferencja201_1.jpg

Konferencja pod hasłem "Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany" to spotkanie, którego organizatorem była Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii i poświęcona jest zmianom w przepisach dla przedsiębiorców, jakie wprowadza Konstytucja Biznesu.

Konstytucja Biznesu to gruntowna reforma prawa gospodarczego, której celem jest poprawa środowiska prawno-instytucjonalnego, w którym działają polscy przedsiębiorcy. To pakiet 5 ustaw, które w sposób systemowy, jasno i zwięźle określają fundamenty ustroju gospodarczego Polski w duchu wolności gospodarczej. Jest dla firm „kartą praw podstawowych”, która obejmuje podstawowe zasady prowadzenia biznesu i przysługujące przedsiębiorcom gwarancje. Większość zmian zawartych w Konstytucji Biznesu weszła w życie 30 kwietnia 2018 roku.

Podczas konferencji Marcin Ociepa, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii mówił, że Konstytucja Biznesu jest zbiorem aktów prawnych, które porządkują prawo polskich przedsiębiorców do wykonywania działalności gospodarczej na terenie kraju. Jak dodwał: "Jest fundamentalną zmianą w postrzeganiu relacji państwo – obywatel, państwo przedsiębiorca. Mówi o tym, że przedsiębiorca jest partnerem, któremu państwo i administracja ma służyć, a nie z góry podejrzanym o niecne intencje szkodnikiem. Chcemy postawić przedsiębiorców na piedestał i z całą mocą podkreślić ich rolę dla rozwoju gospodarczego i społecznego Polski".

Podsekretarz Marcin Ociepa zapewniał także, że ministerstwo pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami, które mają służyć pobudzeniu przedsiębiorczości.

konferencja295.jpg

Konferencji towarzyszyła strefa informacyjna, w ramach której eksperci z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Banku Gospodarstwa Krajowego, Urzędu Dozoru Technicznego doradzali uczestnikom spotkania.


Reklama.

Zdjęć w galerii: 29

Tagi: spotkanie   wiceminister    

Zobacz także

VIII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - transmisja w Ponidzie.TV

Dodane: 2019-05-25 11:52 - Komentarze  (8)  czytane (1614)

TAGI:Komentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.87.61.215

do poprzednika: (2018-06-12 17:26:02)

bardzo dobrze, że pociąg nie będzie zatrzymywał się na Grochowiskach bo mieszkańcy Klerykowa wyzbieraliby wszystkie grzyby.

do Jarubasa (2018-06-11 17:02:16)

Dlaczego ten wakacyjny ochłap, co go rzucasz z okazji wyborów nie będzie się zatrzymywał na Grochowiskach?

(2018-06-11 17:00:09)

Dlaczego na Kielce jeździ praktycznie jeden przewoźnik? Jeszcze 8-10 lat temu byli też inni dwaj przewoźnicy, to tak ich kontrolowali, że w końcu zrezygnowali, a wkrótce gdy upadł PKS to tylko ta jedna firma tak praktyczne została na tej trasie. Ostatnio firma z Solca przez jakiś czas jeździła na Kielce, ale ponoć tak ich kontrolowali, że mieli już dość i zrezygnowali. Czy to prawda, że właścicielka M... jest bliską rodziną do prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego? Czy to prawda, że M... jest nietykalny przez organy kontrolne? Jak wiemy PIS popiera W. Lubawskiego i jego kandydaturę na fotel prezydenta Kielc na kolejną kadencję. No cóż, różne pytania się nasuwają i przychodzą na myśl...

(2018-06-11 16:59:14)

Dodam jeszcze, że przepisy prawne odnośnie transportu drogowego nie zabezpieczały w żaden sposób interesów przewoźników przestrzegających rozkładów jazdy jakim były PKS-y. Znam przykład, że tzw. =busiorze= poprzez nieprzestrzeganie godzin odjazdu z przystanków wykończyli firmę składającą się z około 20 ekologicznych, niskopodwoziowych autobusów. Właściciel sprzedał autobusy i wyjechał do USA.

cenzura (2018-06-11 16:58:31)

Senator Jacek Włosowicz, zaznaczył, że biuro w Busku nie tylko będzie przeznaczone do zgłaszania problemów i uwag przez mieszkańców, ale również będzie miejscem gdzie będzie można się podzielić własnymi, pomysłami i spostrzeżeniami(...). Poszedłem więc do biura w środę - zamknięte. Byłem dziś, czyli w piątek - zamknięte. Dodam, że na drzwiach nie pisze, jakie są godziny otwarcia biura, nie ma podanego numeru telefonu, adresu e-mail, brakuje nawet skrzynki na listy na drzwiach lub obok drzwi, co jest standardem w innych różnych biurach tak zlokalizowanych. No cóż, pozostawię to bez komentarza. Skoro biuro jest nieczynne, zadam zatem tutaj pytanie Panu Posłowi Latosińskiemu: Co zrobił Pan jako Poseł PIS i co zrobiła Pańska formacja polityczna w kwestii wyjaśnienia oraz rozliczenia i ukarania winnych doprowadzenia do upadku buskiego PKS-u? Ta firma była majątkiem nas wszystkich Polaków i dawała setki miejsc pracy. Nie tylko w Busku ale także na placówkach w Pińczowie i w Kazimierzy Wielkiej. Po koniec działalności dofinansowano nawet PKS kwotą 3 milionów złotych. Nic to nie dało i firma upadła. Wyprzedano potem wszystko, cały majątek firmy za grosze, a część autobusów oddano wprost na złom. Co najgorsze, wielu pracowników po dziś dzień ma zaległości z tytułu nie wypłaconych pensji. Są to kwoty sięgające nawet 30 tysięcy złotych. Tak słyszałem. Pytam się zatem, jaka to była firma? Otóż była to firma państwowa, spółka Skarbu Państwa, której właścicielem był jak sama nazwa mówi Skarb Państwa, czyli Państwo Polskie. Uważam zatem, że za to iż pracownicy nie dostali wynagrodzeń odpowiada Skarb Państwa, czyli Państwo Polskie. W mojej ocenie jest to hańba dla Państwa Polskiego. Pytam się zatem, czy tak PIS dba o obywateli? Rządzicie już przecież prawie 3 lata i co się zmieniło dla tych pokrzywdzonych pracowników? Takie to jest prawo? Taka sprawiedliwość? Co Pan Panie Pośle Latosiński odpowie tym pracownikom? Czy ma im może coś do powiedzenia Pana kolega partyjny Pan Jan Bartosik?

obiektywny (2018-06-11 16:57:43)

Brawo Michał Cieślak, obok Liroy'a bodaj jedyny poseł z naszego Regionu, który uczciwie pracuje na swą dietę parlamentarną.

radio.kielce.pl/pl/post-71678 (2018-06-11 16:09:38)

(...) to, że we wszystkich rankingach region świętokrzyski plasuje się na szarym końcu, jest spowodowane nieudolnością władz zarządu województwa. Odpowiadają za to w głównej mierze przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Widzimy mnóstwo niewykorzystanych szans w regionie, dobitnym tego przykładem jest afera w Połańcu, gdzie wielki teren inwestycyjny został oddany firmie bez kapitału i ponad 153 miliony, które miała tam zainwestować nigdy się nie pojawiły - dodaje.(...)(...) obecnie największym problemem województwa świętokrzyskiego jest brak perspektyw dla młodych ludzi, jeśli chodzi o pracę i niedostateczne wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw.(...)

radio.kielce.pl/pl/post-71491 (2018-06-11 16:08:53)

Obecnie marszałek Jarubas, mówi że jako region musimy stawiać na gospodarkę, jednak należy sobie zadać proste pytanie, dlaczego nie myślał o tym wcześniej, a przyszłość regionu widział przede wszystkim w budowie domów weselnych. To było bardzo złe rozwiązanie dla województwa świętokrzyskiego. Działania władz regionu pozbawione były przenikliwego myślenia o przyszłości regionu, te dwadzieścia lat wiąże się z wieloma zmarnowanymi szansami. Zdaniem Krzysztofa Lipca inwestycje PSL w województwie doprowadziły do tego, że obecnie region sytuowany jest na ostatnich miejscach w wielu rankingach, między innymi atrakcyjności inwestycyjnej regionu. Smuci również fakt, że nasze województwo jest najszybciej wyludniającym się regionem w Polsce, z najniższymi zarobkami. W jubileuszowym roku funkcjonowania nasz region po 20 latach rządów PSL zajmuje ostatnie miejsce pod względem atrakcyjności inwestycyjnej. Przez nieudolność PSL znajdujemy się w gronie regionów najgorzej wykorzystujących fundusze unijne. PSL znowu zaczyna mamienie mieszkańców ziemi świętokrzyskiej obiecując rozwój gospodarczy, miejsca pracy, zatrzymanie wyludniania się regionu - jednym słowem rozkwit. Są to obietnice partii, która rządzi naszym regionem od 20 lat. Zachodzi pytanie: dlaczego nie udało się PSL-owi zrealizować tych celów przez ten czas a nagle zrealizują wszystkie obietnice w kolejnej kadencji? Nie dajmy się oszukać. Nikt Ci tyle nie da ile PSL obieca.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka

ul. Partyzantów 78, 28-100 Busko-Zdrój

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Adam Pankowski

Królowej Jadwigi 6, 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Rachunkowe MPiT M. Plebańczyk - rachunkowość, kadry, płace, rozliczenia

Ul. Batorego 1 (1 piętro, Dom Handlowo-Usługowy Rozwój), 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Rachunkowe EFEKT

Plac Targowy 4, 28-100 Busko Zdrój

Ubezpieczenia

A-TU MULTIAGENCJA UBEZPIECZENIOWA - Piotr Kardynał

ul. Kwiatowa 7, 28-100 Busko-Zdrój

Zarezerwuj nocleg

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

Bajkowa 7/15, 28-100 Busko-Zdrój

Willa Spokojna - komfortowe pokoje do wynajęcia, kwatery, noclegi

Spokojna 3, 28-100 Busko-Zdrój

Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

ul. Słoneczna 18, 28-100 Busko-Zdrój

Willa MARCEL - noclegi, komfortowe pokoje gościnne

ul. Słoneczna 23, 28 -100 Busko-Zdrój

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej

busko.com.pl poleca

XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona (foto/video)

Rozpoczęła się XII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki...

Jubileusz 30-lecia Publicznego Przedszkola Nr 3 w Busku-Zdroju (foto/wkrótce video)

12 maja w Buskim Samorządowym Centrum Kultury, odbyła się uroczystość...

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych 2019 (foto/nowe video)

W niedzielę, 12 maja 2019 roku w Szańcu, koło Buska-Zdroju, odbył...

Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona w Nowym Korczynie

W ramach porozumienia Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Korczyn...

Rodzinne firmy szansą dla regionalnego rozwoju

O wyzwaniach i szansach przed jakimi stoją rodzinne firmy dyskutować...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Ogłoszenia

Dodano: 2019-05-25 22:27:04

Wynajmę domek w Busku-Zdroju

Dodano: 2019-05-25 22:21:41

Tuje Szmaragd 30 - 45 cm! Busko

Dodano: 2019-05-25 21:51:28

Prace ogrodnicze i budowlane.

Dodano: 2019-05-25 20:36:14

Dzialka 6 km od Buska

Dodano: 2019-05-25 20:01:13

auto jak nowe

Dodano: 2019-05-25 19:46:21

Usługi Transportowe Do 3.5T

Dodano: 2019-05-25 19:46:13

Usługi Transportowe Do 3.5T

Dodano: 2019-05-25 18:42:55

Opryskiwacz Pilmet

Dodano: 2019-05-25 18:17:26

Szukam pracy

Dodano: 2019-05-25 18:01:53

Busy z Polski do Niemiec Belgii i Holandii