Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Poseł Michał Cieślak spotkał się z sołtysami powiatu

Dodał: Agnieszka Data: 2016-01-22 12:14:28 (czytane: 6149)

Poseł rozpoczął spotkanie od prezentacji biura poselskiego, informując zebranych, że biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-16 oraz że, już wkrótce mieszkańcy powiatu znajdą w nim bezpłatną pomoc prawną oraz wsparcie w zakresie funduszy unijnych, będą organizowane również liczne spotkania z zakresu funduszy unijnych a nawet metod i opłacalności produkcji soi w naszym regionie.

REALNET - poligrafia, reklama internetowa
www.realnet.pl,wizytówki,klepsydry,zaproszenia,druki,firmowe,przepisywanie,prace,drukowanie,wydruki,skanowanie,strony,internetowe,reklama,internetowa,strony,zaproszenie,klepsydra,wizytówka  www,reklamówki,druk,laserowy,internet,kawiarnia,klub,kafejka,

ul. Batorego 4. 28-100, Busko-Zdrój

Grupa COBRA - Agencja Ochrony
www.grupacobra.pl,ochrona obiektów, ochrona osób, elektroniczne systemy antywłamaniowe, przeciwpożarowe, systemy powiadamiające przywołujące Grupy Interwencyjne, systemy telewizji przemysłowej, kontroli dostępu, wideofony, radiofonizacja,  nagłośnienie, ochrona mienia

ul. Bohaterów Warszawy 114. 28-100, Busko-ZdrójJak powiedział Poseł Cieślak biuro ma pracować aktywnie z pożytkiem dla mieszkańców naszego powiatu.

Poseł Michał Cieślak rozpoczynając  spotkanie poinformował zebranych, o swojej pracy poselskiej w pierwszych miesiącach pełnienia  mandatu Posła RP. Kilka dni po zaprzysiężeniu Posłów powołaliśmy Zespół Parlamentarny, w którym pełnię funkcję Wiceprzewodniczącego.

W trakcie prac przeprowadziliśmy szereg konsultacji i  spotkań z właścicielami wszystkich polskich sieci handlowych i tych zagranicznych w efekcie opracowaliśmy wstępny projekt ustawy nakładającej na sieci handlowe i markety podatek.

W ubiegłym tygodniu wstępne założenia ustawy przedstawiłem w Kancelarii Premiera w Warszawie wspólnie z Premier Beatą Szydło, Wicepremierem Ministrem Gospodarki Mateuszem Morawieckim i Ministrem Finansów.

cieslak_spotkanie001.jpg 


Chcę zapewnić państwa, że żywność w sklepach i produkty nie zdrożeją, nasze propozycje w zakresie wysokości  podatku  są akceptowane przez wszystkie polskie sieci handlowe i zagraniczne również. Chce też Państwa uspokoić, ponieważ proponowany podatek średnio nie przekroczy 1,5 % a marże w dużych zagranicznych sieciach w wielu przypadkach przekraczają 15-20%. Innymi słowy pragnę zdemontować doniesienia medialne o podwyżkach cen żywności.

W naszych propozycjach handlowcy, którzy osiągają przychód do 12 mln zł rocznie nie będą objęci tym podatkiem, praktycznie wszystkie sieci handlowe uzyskujące przychód do 4 miliardów złotych nie przekroczą 1% opodatkowania. Chce tu nadmienić, że żadna z polskich sieci handlowych nie przekracza 3 mld zł przychodu a przykładowo Biedronka ma przychód na poziomie 35 mld zł.

Ponadto proponujemy obniżenie podatku nałożonego na markety w sytuacji w której markety udowodnią, że zaopatrują się u lokalnych producentów i przetwórców w powiecie w którym znajduje się ich market lub w powiecie sąsiadującym.

Spotkanie miało na celu zapoznanie się z problemami mieszkańców sołectw. Stąd aktywna dyskusja z której wynikły następujące pytania:

1. Sołtysi zwrócili uwagę na ustawę z 1990 roku, w której ich funkcja nie jest sprecyzowana na tyle, by móc  za pomocą nadanych konkretnych uprawnień coś zorganizować, załatwić dla mieszkańców sołectw.
2. Ważnym aspektem okazało się również obowiązkowe ubezpieczenia OC, dlaczego przy awarii silnika pomimo niesprawności pojazdu, nadal należy płacić za jego ubezpieczenie.
3. W ustawie 2013 roku, jest informacja o zakazie samodzielnego wykonania np. przyczepy samochodowej, zebrani uważają ten zapis, za niewłaściwy ponieważ i tak takie przyczepy funkcjonują na starych dokumentach.
4. Poruszono sprawę dotacji oraz ubezpieczenia w ZUS i KRUS a dokładnie kwestii w której właściciel gospodarstwa rolnego zatrudniony na umowę o pracę lub zlecenie nie może skorzystać z wielu programów skierowanych do rolnictwa.: „czym różni się rolnik, który ma 1 ha przeliczeniowy mieszkający w bloku od tego mieszkającego na wsi?

cieslak_spotkanie003.jpg 

cieslak_spotkanie004.jpg 

cieslak_spotkanie002.jpg 

Podczas, krótkiej przerwy goście częstowali się kawą, herbatą i ciastem.  Pan Poseł przekazał uczestnikom książki i materiały informacyjne  „ROLNICTWO I GOSPODARKA ŻYWNOŚCIOWA W POLSCE” w formie papierowej i elektronicznej, oraz folder informacyjny dotyczący 500 zł na dziecko.


5. Pytanie z dziedziny motoryzacji: pomysł posiadania jednego numeru rejestracyjnego na kilka pojazdów lub ubezpieczenia OC na osobę czyli Rolnik płaci jedno ubezpieczenie OC na siebie bez względu który pojazd prowadzi – to duża oszczędność postulują zebrani. Zamiast płacić OC na ciągnik maszyny samochody rolnik powinien opłacić OC na siebie jako kierowcę i użytkownika tych pojazdów.
6. Związki Rolnicze: Uzdrowisko Busko – Solec, wykorzystać warunki powiatu dla rozwoju rolnictwa i turystyki.
7. Uruchomić komunikację szynową dla Buska, kuracjusze nie chcą przyjeżdżać do nas bo musza jechać busami które nie posiadają łazienki i wygodnego sanitariatu.
8. Sołtysi prosili o wsparcie ws funduszu sołeckiego, który powinien funkcjonować w każdej gminie. W  tej sprawie wypowiedział się Radny Michał Segda, który utworzył w Stopnicy fundusz sołecki na ponad 400 000 zł.
9. Sołtys z miejscowości Prusy w gminie Stopnica, ludzie żyją z rolnictwa, czy będzie możliwa inicjatywa utworzenia  na terenie powiatu mini giełdy. Prośba o wsparcie.  W odpowiedzi parlamentarzysta z powiatu buskiego zaproponował utworzenie firmy, która będzie kupowała, przetwarzała i sprzedawała produkty rolno – spożywcze z regionu. Musimy odtworzyć przemysł rolno-spożywczy i małe przetwórstwo plus konfekcjonowanie produktów rolnych tak aby można je dostarczać do miejscowych marketów wtedy będzie zbyt na naszą produkcję. Ponadto będzie rozmawiał burmistrzem  MiG ws wykorzystania miejskich targowisk w proponowanym celu.
10. Prośba o poruszenie sprawy minimalnych odległości elektrowni wiatrowych – Pan Poseł poinformował o trwających już w sejmie pracach w tym temacie, o których będzie informował poprzez swoje biuro poselskie.
11. Sołtys Szczeglin zwrócił uwagę na aspekt ekologii i ochrony zwierząt w opozycji wobec przekształcania się gospodarstw, przedsiębiorstw, okazuje się, że często ochrona przyrody uniemożliwia działalność mieszkańcom.
12. Na koniec poruszono sprawę rozdawania jabłek. Rolnicy uważają, że nie potrzeba ich przywozić z odległych obszarów, również miejscowi rolnicy powinni mieć możliwość ich darmowej dystrybucji.

Podsumowując sołtysi zwracali szczególnie uwagę na sprawę funduszu sołeckiego, a tak naprawdę jego braku w niektórych gminach. Wszyscy zgromadzeni na czele z Panem posłem,  widzieliby polską, zdrową żywność na stołach mieszkańców powiatu.


Na zakończenie spotkania przedstawiciel firmy AGROYOUMIS, przeprowadził szkolenie oraz  rozdał materiały z dziedziny warunków i opłacalności produkcją soi.

Poseł Michał Cieślak zaprosił do odwiedzania biura poselskiego  przy ulicy Kościuszki 60/203 budynek BEP, w najbliższym czasie zostaną uruchomione dyżury bezpłatnych porad prawnych.


BIURO POSELSKIE KONTAKT  tel. 41 376 60 32  email -   biuro.michal.cieslak@gmail.pl


Reklama.

Tagi: cieślak   michał cieślak   poseł na sejm  

Zobacz także

Nowy prezes 'Uzdrowiska' z wizytą w Ratuszu

Dodane: 2019-02-21 16:50 - Komentarze  (1)  czytane (206)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.82.52.91

Telewizja

Studniówki 2019: LO im. H. Kołłątaja w Pińczowie - życzenia i zabawa

Studniówka 2019: LO w Kazimierzy Wielkiej - Polonez - Klasa IIIc

Studniówka 2019: LO w Kazimierzy Wielkiej - Polonez - Klasa IIIb

Studniówka 2019: LO w Kazimierzy Wielkiej - Polonez - Klasa IIIa

Studniówka 2019: ZSTiO im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju - Część oficjalna

Studniówka 2019: LO im. H. Kołłątaja w Pińczowie - Polonez kl IIIC

Konkursy

Konkurs zakończony: Wygraj bukiet kwiatów z dostawą w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Wygraj kolację walentynkową w Bristol Art & Medical Spa
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na spektakl komediowy PIKANTNI
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na seans Planeta Singli 2
Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Konkursy Walentynkowe 2019 zakończone!

Walentynki to święto zakochanych obchodzone 14 lutego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne,...