Rycerski Turniej ze Śliwką w Szydłowie
Dodał: Milena Data: 2017-07-21 14:26:13 (czytane: 13354)
Pokaz tańców dworskich, turniej bojowy, prezentacja grup rycerskich, bitwa o Zamek, pokaz średniowiecznej jazdy konnej -to tylko niektóre z atrakcji, jakie odbędą się 23 lipca podczas Rycerskiego Turnieju ze Śliwką w Szydłowie.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa Adam Jarubas.
Program 23 lipca 2017r.
Szydłów – plac zamkowy
godz. 11:15 – Przemarsz grup rycerskich ulicami Szydłowa
godz. 11:30 – Msza w kościele św. Władysława w Szydłowie
godz. 12:30 – Przemarsz grup na plac zamkowy
godz. 13:00 – Prezentacja grup rycerskich biorących udział w turnieju
godz. 13:05 – 13:15 – Pokaz tańców dawnych – dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szydłowie
godz. 13:15 – 13:45 – COHORS Presov (Słowacja)
godz. 13:45 – 14:15 – Szent György Lovagrend z Wyszehradu (Węgry)
godz. 14:15 – 14:30 – Pokaz tańców dworskich – Zespół Tańca Dawnego Zamku Szydłów
godz. 13:30 – 15:00 – Finał II Turnieju Łuczniczego o Sakiewkę Zbója Szydło
godz. 14:30 – 15:15 – Turniej bojowy o miecz Kazimierza Wielkiego (eliminacje)
godz. 15:15 – 15:45 – Pokaz średniowiecznej jazdy konnej (Kawaleria Kielce)
godz. 15:45 – 16:30 – Turniej bojowy o miecz Kazimierza Wielkiego (finał)
godz. 16:30 – 17:00 – Szent György Lovagrend z Wyszehradu (Węgry)
godz. 17:00 – 17:30 – COHORS Presov (Słowacja)
godz. 17:30 – 18:00 – Bieg rycerski dla publiczności
godz. 18:00 – 18:30 – Pokaz średniowiecznej jazdy konnej (Kawaleria Kielce)
godz. 18:30 – Bitwa o zamek
godz. 18:45 – Wręczenie trofeów turniejowych
godz. 19:00 – Zakończenie turnieju
Program 23 lipca 2017r.
Szydłów – plac zamkowy
godz. 11:15 – Przemarsz grup rycerskich ulicami Szydłowa
godz. 11:30 – Msza w kościele św. Władysława w Szydłowie
godz. 12:30 – Przemarsz grup na plac zamkowy
godz. 13:00 – Prezentacja grup rycerskich biorących udział w turnieju
godz. 13:05 – 13:15 – Pokaz tańców dawnych – dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szydłowie
godz. 13:15 – 13:45 – COHORS Presov (Słowacja)
godz. 13:45 – 14:15 – Szent György Lovagrend z Wyszehradu (Węgry)
godz. 14:15 – 14:30 – Pokaz tańców dworskich – Zespół Tańca Dawnego Zamku Szydłów
godz. 13:30 – 15:00 – Finał II Turnieju Łuczniczego o Sakiewkę Zbója Szydło
godz. 14:30 – 15:15 – Turniej bojowy o miecz Kazimierza Wielkiego (eliminacje)
godz. 15:15 – 15:45 – Pokaz średniowiecznej jazdy konnej (Kawaleria Kielce)
godz. 15:45 – 16:30 – Turniej bojowy o miecz Kazimierza Wielkiego (finał)
godz. 16:30 – 17:00 – Szent György Lovagrend z Wyszehradu (Węgry)
godz. 17:00 – 17:30 – COHORS Presov (Słowacja)
godz. 17:30 – 18:00 – Bieg rycerski dla publiczności
godz. 18:00 – 18:30 – Pokaz średniowiecznej jazdy konnej (Kawaleria Kielce)
godz. 18:30 – Bitwa o zamek
godz. 18:45 – Wręczenie trofeów turniejowych
godz. 19:00 – Zakończenie turnieju
REKLAMA
Komentarze (0)
Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 52.14.130.13