Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rusza 6-milionowa inwestycja w Pacanowie!

Dodał: admin Data: 2017-12-06 16:25:50 (czytane: 1863)

W dzień Św. Mikołaja (6.12.br.) uroczyście podpisano umowę na budowę nowoczesnego przedszkola w Pacanowie (obiekt o powierzchni użytkowej 1327 m2 dla 150 dzieci).

REALNET - poligrafia, reklama internetowa
www.realnet.pl,wizytówki,klepsydry,zaproszenia,druki,firmowe,przepisywanie,prace,drukowanie,wydruki,skanowanie,strony,internetowe,reklama,internetowa,strony,zaproszenie,klepsydra,wizytówka  www,reklamówki,druk,laserowy,internet,kawiarnia,klub,kafejka,

ul. Batorego 4. 28-100, Busko-Zdrój

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-Zdrój

Grupa COBRA - Agencja Ochrony
www.grupacobra.pl,ochrona obiektów, ochrona osób, elektroniczne systemy antywłamaniowe, przeciwpożarowe, systemy powiadamiające przywołujące Grupy Interwencyjne, systemy telewizji przemysłowej, kontroli dostępu, wideofony, radiofonizacja,  nagłośnienie, ochrona mienia

ul. Bohaterów Warszawy 114. 28-100, Busko-Zdrój

Perfekt-Bruk - układanie kostki brukowej, granitowej
www.perfekt-bruk.pl,układanie,kostka,kostki,bruk,brukowa,brukowej,granit,granitowej,granitowa,aranżacje,aranżacja,podwórka,otoczenia,domu,projekt,projekty,zagospodarowanie,podłoże,podłoża,bruk-bet,polbruk,libet,semmelrock,świętokrzyskie,pińczów,kazimierza, profesjonalne proj

Owczary, ul. Długa 48. 28-100, Busko-ZdrójW dzień Św. Mikołaja (6.12.br.) uroczyście podpisano umowę na budowę nowoczesnego przedszkola w Pacanowie (obiekt o powierzchni użytkowej 1327 m2 dla 150 dzieci).

Przetarg wygrało konsorcjum 3 firm, którego liderem jest Zakład Remontowo-Budowlany ,,Budkom” z Oleśnicy. Dodajmy, że wykonawcę wyłonił dopiero drugi przetarg (pierwsze postępowanie unieważniono ze względu na zbyt wysokie oferty).

Umowa opiewa na kwotę 5  848 950,00 zł. Równolegle podpisano także umowę na wyposażenie placówki w nowoczesne i wygodne umeblowanie o wartości 161 tys. zł z firmą PHP ,,Akma” z Niedomic.

Gmina Pacanów otrzymała na budowę przedszkola dofinansowanie unijne  z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w kwocie 2,5 mln zł.

0049_Przedsz1.jpg

0049_Przedsz2.jpg

 

Na ten moment, oczekiwany od kilku lat przybyli licznie rodzice dzieci przedszkolnych, dyrektor Samorządowego  Przedszkola w Pacanowie Zdzisława Belon i radni z Janem Nowickim – szefem Rady Gminy na czele.

W imieniu konsorcjum firm umowę podpisał prezes firmy ,,Budkom” Leszek Świątek,  a w imieniu samorządu gminy (jako inwestor) wójt Wiesław Skop i skarbnik Dorota Admaczyk.

"...to sztandarowa inwestycja samorządu obecnej kadencji, obiecana kilka lat temu rodzicom dzieci przedszkolnych. Warunki panujące w starym obiekcie wykluczają w praktyce dalszą realizacje celów statutowych przedszkola. Tak się składa, że w przypadku Pacanowa jedna inwestycja staje się zaczynem dla kolejnej. W miejsce starego przedszkola samorząd bowiem już planuje wykonanie funkcjonalnego zaplecza parkingowego dla potrzeb turystów odwiedzających Europejskie Centrum Bajki. Jesteśmy bardzo zobowiązani Marszałkowi Adamowi Jarubasowi i Zarządowi Województwa za wsparcie naszej inwestycji środkami unijnymi.  Osobiście dziękuje także koleżankom i kolegom radnym za jednomyślną decyzję o dofinansowaniu budowy, niebagatelną kwotą 3,5 mln zł z budżetu gminy" – powiedział wójt W. Skop. Prace rozpoczną się od rozbiórki starego, na swój sposób "słynnego" biurowca Urzędu Gminy przy ul. Radziwiłłówka 2. Nowe przedszkole na tym terenie ma powstać do 30.03.2019 roku.

 

0049_Przedsz4.jpg

0049_Przedsz5.jpg

0049_Przedsz6.jpg

0049_Przedsz7.jpg

0049_Przedsz8.jpg


Serwis informacyjny UG
Zdjęcia R. Gwóźdź

 

Reklama.


Zobacz także

Zwiedzali buską komendę

Dodane: 2018-05-25 12:37 - Komentarze  (0)  czytane (23)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.80.183.100

do ciekawy (2017-12-11 07:49:42)

Radosna twórczość za którą płacić będziemy wszyscy.6 mln ?

ciekawy (2017-12-09 15:31:20)

Czy do tego przedszkola beda dowozone dzieci z pobliskich miejscowosci jak;Busko,Staszow Chmielnik.Pinczow?Za tyle milionow to chyba z mar4muru?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Otwarcie boisk sportowych w Busku-Zdroju

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych Szaniec 2018

III Świętokrzyskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego

155. rocznica Bitwy pod Grochowiskami

Wizyta polityków Platformy Obywatelskiej w Busku-Zdroju

Most na Wiśle połączy Świętokrzyskie z Małopolskim

Konkursy

Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
Konkurs zakończony: Cyrk Safari w Pińczowie i Busku-Zdroju
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przerwy w dostawie energii

PGE Dystrybucja S.A. Oddział Skarżysko-Kamienna, PGE informuje o przerwach w dostawie energii w naszym regionie....