Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nowe możliwości w kształceniu zawodowym w Powiecie Buskim

Dodał: Milena Data: 2018-02-14 09:55:25 (czytane: 797)

W dniu 9 lutego 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Busku – Zdroju podpisano listy intencyjne, określające zasady uczestnictwa w projekcie Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe.

KARABELA OCHRONA OSÓB I MIENIA
www.karabela.com.pl,karabela,ochrona,osób,mienia,zabezpieczenia ochrona fizyczna,monitoring,system,systemy zabezpieczeń, doradztwo,szkolenia specjalistyczne

Bohaterów Warszawy 69 a. 28-100, Busko Zdrój

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-ZdrójListy zostały podpisane pomiędzy Świętokrzyskim Związkiem Pracodawców Prywatnych Lewiatan, reprezentowanym przez Panią Annę Kaczor – Małecką – dyrektora Biura, a Powiatem Buskim, reprezentowanym przez Jerzego Kolarza – Starostę Buskiego i Stanisława Klimczaka – Wicestarostę Buskiego oraz Zespołem Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku – Zdroju, reprezentowanym przez jego dyrektora Sylwestra Pałkę.

 powiat1_1.jpg
powiat2.jpg

powiat2_1.jpg


Projekt jest innowacyjnym, dotychczas niespotykanym, rozwiązaniem rozszerzającym praktyczną naukę zawodu w przedsiębiorstwach. Jest on praktyczną odpowiedzią na współczesne potrzeby rynku pracy i szkolnictwa zawodowego wykorzystującą wiedzę z raportów opracowanych przez Bank Światowy. Obecnie zajęcia praktyczne mogą być organizowane w szkolnych pracowniach, centrach kształcenia praktycznego lub w przedsiębiorstwach. Jednak tylko ok. 9% uczniów szkół zawodowych bierze udział w zajęciach praktycznych u pracodawców. Innowacyjny projekt będzie testować nowe podejście do wspierania kształcenia w miejscu pracy.

Głównym celem podpisanego porozumienia jest wdrożenie modelu kształcenia zawodowego u przedsiębiorców, którego kluczowym aspektem będzie zwiększenie wymiaru i jakości kształcenia w miejscu pracy, jako integralnego elementu kształcenia zawodowego. Zostanie to osiągnięte przez zorganizowanie większej liczby zajęć praktycznych: 50% godzin przewidzianych w programie nauczania na kształcenie praktyczne będzie realizowane w firmach, w celu dostosowania umiejętności uczniów do rzeczywistych wymagań rynku pracy.

Projekt Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe realizowany jest - w ramach unijnej inicjatywy Lagging Regions - przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach w partnerstwie ponadnarodowym z Instytutem szkolenia zawodowego – Berufsförderungsinstitut Burgenland (BFI) w Oberwart (Austria). Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 4. Wiedza Edukacja Rozwój, Działanie 4.1. Innowacje społeczne.

W projekcie, który będzie realizowany w okresie od 1 września 2018 r. do 30 czerwca 2019 r., uczestniczyć będą najlepsi uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju. Do projektu zakwalifikowane zostały tylko 3 szkoły publiczne z terenu Województwa Świętokrzyskiego, a jedną z nich jest właśnie Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju.

Uczestnicy projektu mają możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego ważnego z punktu widzenia wymagań stawianych przez rynek pracy oraz płynnego przejścia z okresu nauki do czynnego życia zawodowego. Poza odbywaniem zajęć praktycznych u renomowanych pracodawców, uczniowie będą mogli m.in. otrzymywać wysokie stypendia, uczestniczyć w zajęciach z języka obcego branżowego, co pozwoli im na swobodne komunikowanie się z klientami obcojęzycznymi. Zostaną też zapoznani z programami informatycznymi wykorzystywanymi w przedsiębiorstwach gastronomicznych. Ponadto będzie istniała możliwość uzyskania przez uczniów dodatkowych certyfikatów - cenionych na rynku pracy. Uczestnicy projektu mają również zagwarantowane wyjazdy studyjne do hoteli w Austrii, Szwajcarii i Niemczech, gdzie będą mogli poznać warunki wykonywania zawodu w innej kulturze i poszerzyć wiedzę z zakresu zawodu, w którym się kształcą.

Autor tekstu i foto: Renata Krzemień Naczelnik Wydz. EK

Reklama.

Zobacz także

Oddaj głos na Gminę Busko-Zdrój

Dodane: 2018-02-24 11:26 - Komentarze  (3)  czytane (2240)

TAGI:Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.92.197.82

:) (2018-02-18 11:08:29)

zróbcie kursy komputerowego obcinania paznokci i komputerowego ubijania masła.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Studniówki 2018: LO im. H. Kołłątaja w Pińczowie - Część 1

Studniówka 2018: ZSZ im. S. Staszica w Pińczowie - Polonez

Charytatywny turniej szachowy w Busku-Zdroju

II Liga Futsalu: Maxfarbex Busko Zdrój – BSF ABJ Bchnia

Studniówka 2018: ZST-I w Busku-Zdroju - Polonez

Studniówka 2018: ZDZ w Busku-Zdroju

Konkursy

Konkurs: Wygraj zaproszenia na koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
Konkurs zakończony: Międzynarodowy Cyrk Safari w Pińczowie i Busku-Zdroju!
Konkurs: Wygraj zaproszenie na Orkiestrę w Rytmie Disco
Konkurs zakończony: Wygraj zaproszenia do Parku Zatorland
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na musical Skrzypek na dachu w Kielcach
Konkurs zakończony: Wygraj podwójne zaproszenia na Rockowy Sabat
Konkurs zakończony: Wygraj podwójne zaproszenia na koncert Workaholic w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Wygraj zaproszenia na Disco Kadzielnia 2017
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Oddaj głos na Gminę Busko-Zdrój

Każdy mieszkaniec może oddać swój głos w konkursie pn. "Rodzice i dzieci, powietrze bez śmieci" na Gminę Busko-Zdrój. Głosowanie...