MKS Busko pokonał Wisłę Sandomierz

Dodał: Milena Data: 2016-08-16 10:29:29 (czytane: 5146)

W piątek na Stadionie Miejskim w Busku-Zdroju rozegrano mecz 2 kolejki świętokrzyskiej IV ligi. Miejscowy MKS Zdrój podejmował spadkowicza z III ligi, Wisłę Sandomierz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1 (1:1), po bramkach Norberta Kuli i Łukasza Zawadzkiego.

Piątkowe spotkanie było bardzo ciekawym widowiskiem i mogło się podobać kibicom zgromadzonym na buskim stadionie. W mecz bardzo dobrze weszli gospodarze. Już w pierwszych minutach po akcji z Krystianem Zarebą, w sytuacji sam na sam znalazł się Albert Dziubek.

Chwilę później w sytuacji sam na sam, również po akcji z Zarebą, znalazł się drugi z braci Dziubków, lecz bramkarz po jego strzale wybił piłkę na rzut rożny. Do wykonania rzutu rożnego podszedł Mateusz Dziubek. Po wrzuceniu piłki w pole karne, Norbert Kula, strzałem głową wyprowadził busczan na prowadzenie. Po szybko zdobytej bramce piłkarze z Buska nieco się cofnęli, a inicjatywę przejął zespół z Sandomierza. Mimo tego, że podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego bronili się solidnie, Wisła zdołała wyrównać przed przerwą.

Druga połowa zaczęła się znakomicie dla MKS-u Busko. Już w pierwszych minutach drugiej połowy Łukasz Zawadzki, strzałem głową po podaniu od Mateusza Dziubka zdobył bramkę. Z czasem piłkarze Wisły wypracowali sobie optyczną przewagę ale mądra i zdecydowana gra w defensywie Zdroju nie pozwoliła im wypracować stuprocentowych sytuacji i mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla zespołu z Buska-Zdroju.