MAXFARBEX traci punkty w ostatnich sekundach, awans się oddala (foto/nowe video)

Dodał: Milena Data: 2018-02-20 12:40:29 (czytane: 16036)

W niedzielę, 18 lutego w ramach II Ligi Futsalu do buskiej hali przyjechała drużyna BSF ABJ Bochnia. Nietypowo bo o godzinie 14.00 stanęli do walki z Maxfarbexem Busko-Zdrój.
Drużyna Maxfarbex Busko-Zdrój od początku była bardzo skoncentrowana. Wiedzieli, że zwycięstwo w tym prestiżowym meczu, może przybliżyć ich do wymarzonego awansu do 1 Ligi Futsalu. To oni przeważali, grali świetnie w obronie, nie dopuszczając zawodników rywali do strzałów. Na przerwę schodziliśmy z trzy bramkową zaliczką (Suchan, Taler, Majcherczyk) i nikt się nie spodziewał, że Bochnia będzie w stanie odwrócić losy meczu.

Na drugą połowę zawodnicy Maxfarbexu wyszli za bardzo rozluźnieni. W 10 minut stracili 3 bramki po indywidualnych błędach i mecz zaczął się od nowa. Znak do ataku dał po raz kolejny Marcin Taler, który po indywidualnej akcji wyprowadził Maxfarbex na prowadzenie 4:3. Ostatnie 3 minuty to zdecydowana przewaga drużyny gości, która zepchnęła nas do gry defensywnej. Straciliśmy bramkę na 2 minuty przed końcem dającą remis. W ostatniej akcji meczu na 6 sekund przed końcem z rzutu rożnego bochnianie wbili gwóźdź do trumny i zakończyli mecz zwycięstwem 5:4.

Zagraliśmy dobry mecz w ofensywie, niestety w drugiej połowie chyba za bardzo się cofnęliśmy. Z powodów zdrowotnych nie mogli wystąpić Bizoń, Imiela i Kuźma, którzy dają jakość drużynie. Ich brak było widać zdecydowanie w drugiej połowie. Zostały nam dwa mecze, najbliższy w Bochni 1 marca o godzinie 21:00, mam nadzieję, że je wygramy, chociaż po tej porażce awans na pewno się oddalił – powiedział nam strzelec dwóch bramek Marcin Taler.

Maxfarbex Busko Zdrój – BSF ABJ Bchnia 4:5
Maxfarbex: Jakub Wałach, Daniel Suchan (1), Marcin Taler (2),Tomasz Armatys, Mateusz Majcherczyk (1), Łukasz Mika, Michał Krzemiński, Rafał Charyga, Rafał Witkowski