Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Masz konflikt? Chcesz uniknąć Sądu? Bądź nowoczesny - Mediuj!

Dodał: Milena Data: 2018-09-19 16:05:32 (czytane: 1069)

Mediacja to propozycja skierowana do ludzi, którzy nie mają czasu na długie procesy. Uznają wzajemne porozumienie za bardziej wartościowe rozwiązanie sporu niż sprawa w sądzie. Wystarczy jedynie wola porozumienia stron aby uniknąć Sądu.

Ride with me – zajęcia na rowerach stacjonarnych
www.facebook.com/ridewithmejh,Ride with me, zajęcia na rowerach stacjonarnych, sport, fitness, zajęcia na rowerach, rowery stacjonarne, spinning, Rowery do spinningu, trening, zajęcia na rowerach stacjonarnych busko, Ride with me busko, jazda na rowerze, zajęcia fitness, fitness busko

ul. Bohaterów Warszawy 57A. 28-100, Busko-Zdrój

REALNET - poligrafia, reklama internetowa
www.realnet.pl,wizytówki,klepsydry,zaproszenia,druki,firmowe,przepisywanie,prace,drukowanie,wydruki,skanowanie,strony,internetowe,reklama,internetowa,strony,zaproszenie,klepsydra,wizytówka  www,reklamówki,druk,laserowy,internet,kawiarnia,klub,kafejka,

ul. Batorego 4. 28-100, Busko-Zdrój

Centrum Korepetycji Języka Angielskiego Anna Ambroży
www.facebook.com/anna.ambrozy.5473,Centrum Korepetycji Języka Angielskiego, szkoła, nauka języka angielskiego, angielski busko,korepetycje, korepetycje busko, korepetycje angielski busko, kurs dla seniora, kursy dla dzieci, młodzieży, dorosłych, zajęcia indywidualne

ul. Batorego 1. 28-100, Busko-Zdrój

Centrum Psychoterapii i Mediacji AN-TER Anna Bernat
,psychoterapia,terapia,gabinet,psychoterapia,terapia indywidualna,dorosłych,dzieci,młodzieży,psychoterapia,terapia małżeństw,par,psychoterapia,terapia rodzinna,konsultacja rodzinna,wsparcie terapeutyczne, interwencja kryzysowa,sesja,mediacja

Radzanów 70E. 28-100, Busko-Zdrójmediacja.jpg

Czym jest mediacja?
To rozmowa stron w obecności bezstronnego mediatora. Prowadzi ona do znalezienia sposobu rozwiązania sporu. W przypadku osiągnięcia porozumienia mediacja kończy się ugodą. Ugoda zawarta przed mediatorem jest uznawana za tytuł egzekucyjny.

W związku z tym nie ma konieczności zatwierdzania jej przez sąd. Istnieje również możliwość zatwierdzenia podpisanej przez strony ugody przez sąd, w tym celu należy złożyć w sądzie odpowiedni wniosek - pomoże Ci w tym mediator.

Mediacja nie zamyka jednak drogi sądowej. W sytuacji braku wypracowania porozumienia nie wyklucza dochodzenia roszczeń na drodze sądowej.

Co jest celem mediacji?
Celem mediacji nie jest rozstrzyganie istoty sporu, a znalezienie porozumienia satysfakcjonującego obie strony. Mediator nie jest sędzią, nie prowadzi postępowania dowodowego, pomaga dojść stronom do porozumienia.

Kto może skorzystać z mediacji?
Mediacja jest procedurą, którą można zastosować w wielu obszarach życia np. w konfliktach rodzinnych, sąsiedzkich, pracowniczych, karnych, administracyjnych, gospodarczych czy szkolnych. Jedynym warunkiem jest dobrowolne wyrażenie zgody na udział w postępowaniu mediacyjnym przez skonfliktowane strony. Wystarczy zgłosić się do mediatora. Jeśli sprawa trafiła już do sądu możesz poprosić sędziego o skierowanie sprawy do mediacji. Z mediacji może skorzystać każdy.

Dlaczego warto podjąć mediację?
 W mediacji wszystko zależy od stron. Podczas mediacji możesz aktywnie uczestniczyć w rozwiązaniu swojego konfliktu. Mediacja daje możliwość szybszego, tańszego i skuteczniejszego rozwiązania sporu bez konieczności udziału w stresującym procesie sądowym.

Wysoką skuteczność gwarantuje uzgodnienie warunków ugody przez samych uczestników sporu. W przypadku zawarcia ugody w mediacji sądowej możesz uzyskać 3/4 zwrotu wpisu sądowego. Każdą ugodę Sąd zatwierdza bezpłatnie.

dobra_mediacja_1.pngIle trwa mediacja?
Strony mogą osiągnąć porozumienie w trakcie jednego posiedzenia mediacyjnego wyznaczonego w dogodnym dla nich terminie, po wcześniejszym uzgodnieniu z mediatorem. Mediacja nie może jednak przekroczyć terminu 3 miesięcy.

Jakie zasady obowiązują w mediacji?
Mediacja jest:

 • dobrowolna, czyli każda ze stron wyraża wolę podjęcia mediacji i chęć osiągnięcia porozumienia, oznacza też, że na każdym etapie można od mediacji odstąpić;

 • bezstronna, czyli mediator pozostaje osobą niezaangażowaną w konflikt, który należy do stron. Mediator nie powinien sugerować, co może być przedmiotem ugody ani narzucać rozwiązania sporu. Może, natomiast, zachęcać strony do wyrażania stanowisk i opinii oraz do negocjowania formy zadośćuczynienia czy też innych elementów ugody. Neutralność mediatora jest gwarantowana przyjętymi przez mediatora zasadami etyki;

 • poufna, czyli w żaden sposób nie jest rejestrowana, Rozmowa toczy się między stronami oraz mediatorem z zachowaniem tajemnicy mediacji. Zasada ta obowiązuje podczas sesji wspólnych i spotkań indywidualnych. Strony mogą przekazać osobom trzecim tylko takie informacje jakie wspólnie uzgodnią. Mediator nie może zostać powołany na świadkiem w sądzie.

-nieformalna, czyli jedynym formalnym dokumentem jest protokół i ewentualna ugoda, pozostałe notatki zostają zniszczone.

dobra_mediacja_2.png

Jak zgłosić się do mediacji?
Najlepiej skontaktować się z zawodowym mediatorem wpisanym na listę Sądu Okręgowego w Kielcach. W Busku – Zdroju mediatorów tych znajdziesz w Stowarzyszeniu „Dobra Mediacja”, które oferuje bezpłatne informacje i pomoc.

dobra_mediacja3.png

Stowarzyszenie „ Dobra Mediacja”

al. Mickiewicza 21

28-100 Busko - Zdrój
 
Dyżury mediatorów:
Wtorek / Czwartek godz. 16.00 -17.00

Konsultacje telefoniczne:
515 175 078 / 781 205 900

Adres e-mail: mediacjadobra@gmail.com

Więcej o Stowarzyszeniu Dobra Mediacja pod adresem: www.busko.com.pl/stowarzyszenie-dobra-mediacja-busko-zdroj,0,4261,.html


dobra_mediacja1.png

Mediacja może okazać się złotym środkiem w Twoim konflikcie.

Bądź nowoczesny – Mediuj!

/artykuł sponsorowany/Tagi: Masz konflikt? Chcesz uniknąć Sądu? Bądź nowoczesn   mediacja    

Zobacz także

'Galopem po zdrowie!' (foto)

Dodane: 2018-09-20 16:45 - Komentarze  (0)  czytane (38)

TAGI:Telewizja

Briefing prasowy - połączenie kolejowe na trasie Kielce-Busko-Zdrój

Rodzice uczniów SP nr 2 protestują. Spotkali się z dyrekcją i burmistrzem

XVII Bieg Zdrojowy

Musiał Kacper Ring Busko-Zdrój vs Łobas Kacper Kszo Ostrowiec

Budzisz Dawid Skalnik Wisniówka vs Lubarski Kacper RKS Łódź

Nowak Patryk RKS Łódź vs Cerazy Gabriel BMUKS RING Busko Zdrój

Konkursy

Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie do udziału w powiatowym konkursie '100 lat Niepodległości'

Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju oraz PODiDN w Busku - Zdroju, w związku z przypadającą w 2018 r. setną rocznicą odzyskania przez Polskę...