Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Masz konflikt? Chcesz uniknąć Sądu? Bądź nowoczesny - Mediuj!

Dodał: Milena Data: 2018-09-19 16:05:32 (czytane: 2020)

Mediacja to propozycja skierowana do ludzi, którzy nie mają czasu na długie procesy. Uznają wzajemne porozumienie za bardziej wartościowe rozwiązanie sporu niż sprawa w sądzie. Wystarczy jedynie wola porozumienia stron aby uniknąć Sądu.

KARABELA OCHRONA OSÓB I MIENIA
www.karabela.com.pl,karabela,ochrona,osób,mienia,zabezpieczenia ochrona fizyczna,monitoring,system,systemy zabezpieczeń, doradztwo,szkolenia specjalistyczne

Bohaterów Warszawy 69 a. 28-100, Busko Zdrójmediacja.jpg

Czym jest mediacja?
To rozmowa stron w obecności bezstronnego mediatora. Prowadzi ona do znalezienia sposobu rozwiązania sporu. W przypadku osiągnięcia porozumienia mediacja kończy się ugodą. Ugoda zawarta przed mediatorem jest uznawana za tytuł egzekucyjny.

W związku z tym nie ma konieczności zatwierdzania jej przez sąd. Istnieje również możliwość zatwierdzenia podpisanej przez strony ugody przez sąd, w tym celu należy złożyć w sądzie odpowiedni wniosek - pomoże Ci w tym mediator.

Mediacja nie zamyka jednak drogi sądowej. W sytuacji braku wypracowania porozumienia nie wyklucza dochodzenia roszczeń na drodze sądowej.

Co jest celem mediacji?
Celem mediacji nie jest rozstrzyganie istoty sporu, a znalezienie porozumienia satysfakcjonującego obie strony. Mediator nie jest sędzią, nie prowadzi postępowania dowodowego, pomaga dojść stronom do porozumienia.

Kto może skorzystać z mediacji?
Mediacja jest procedurą, którą można zastosować w wielu obszarach życia np. w konfliktach rodzinnych, sąsiedzkich, pracowniczych, karnych, administracyjnych, gospodarczych czy szkolnych. Jedynym warunkiem jest dobrowolne wyrażenie zgody na udział w postępowaniu mediacyjnym przez skonfliktowane strony. Wystarczy zgłosić się do mediatora. Jeśli sprawa trafiła już do sądu możesz poprosić sędziego o skierowanie sprawy do mediacji. Z mediacji może skorzystać każdy.

Dlaczego warto podjąć mediację?
 W mediacji wszystko zależy od stron. Podczas mediacji możesz aktywnie uczestniczyć w rozwiązaniu swojego konfliktu. Mediacja daje możliwość szybszego, tańszego i skuteczniejszego rozwiązania sporu bez konieczności udziału w stresującym procesie sądowym.

Wysoką skuteczność gwarantuje uzgodnienie warunków ugody przez samych uczestników sporu. W przypadku zawarcia ugody w mediacji sądowej możesz uzyskać 3/4 zwrotu wpisu sądowego. Każdą ugodę Sąd zatwierdza bezpłatnie.

dobra_mediacja_1.pngIle trwa mediacja?
Strony mogą osiągnąć porozumienie w trakcie jednego posiedzenia mediacyjnego wyznaczonego w dogodnym dla nich terminie, po wcześniejszym uzgodnieniu z mediatorem. Mediacja nie może jednak przekroczyć terminu 3 miesięcy.

Jakie zasady obowiązują w mediacji?
Mediacja jest:

 • dobrowolna, czyli każda ze stron wyraża wolę podjęcia mediacji i chęć osiągnięcia porozumienia, oznacza też, że na każdym etapie można od mediacji odstąpić;

 • bezstronna, czyli mediator pozostaje osobą niezaangażowaną w konflikt, który należy do stron. Mediator nie powinien sugerować, co może być przedmiotem ugody ani narzucać rozwiązania sporu. Może, natomiast, zachęcać strony do wyrażania stanowisk i opinii oraz do negocjowania formy zadośćuczynienia czy też innych elementów ugody. Neutralność mediatora jest gwarantowana przyjętymi przez mediatora zasadami etyki;

 • poufna, czyli w żaden sposób nie jest rejestrowana, Rozmowa toczy się między stronami oraz mediatorem z zachowaniem tajemnicy mediacji. Zasada ta obowiązuje podczas sesji wspólnych i spotkań indywidualnych. Strony mogą przekazać osobom trzecim tylko takie informacje jakie wspólnie uzgodnią. Mediator nie może zostać powołany na świadkiem w sądzie.

-nieformalna, czyli jedynym formalnym dokumentem jest protokół i ewentualna ugoda, pozostałe notatki zostają zniszczone.

dobra_mediacja_2.png

Jak zgłosić się do mediacji?
Najlepiej skontaktować się z zawodowym mediatorem wpisanym na listę Sądu Okręgowego w Kielcach. W Busku – Zdroju mediatorów tych znajdziesz w Stowarzyszeniu „Dobra Mediacja”, które oferuje bezpłatne informacje i pomoc.

dobra_mediacja3.png

Stowarzyszenie „ Dobra Mediacja”

al. Mickiewicza 21

28-100 Busko - Zdrój
 
Dyżury mediatorów:
Wtorek / Czwartek godz. 16.00 -17.00

Konsultacje telefoniczne:
515 175 078 / 781 205 900

Adres e-mail: mediacjadobra@gmail.com

Więcej o Stowarzyszeniu Dobra Mediacja pod adresem: www.busko.com.pl/stowarzyszenie-dobra-mediacja-busko-zdroj,0,4261,.html


dobra_mediacja1.png

Mediacja może okazać się złotym środkiem w Twoim konflikcie.

Bądź nowoczesny – Mediuj!

/artykuł sponsorowany/Tagi: Masz konflikt? Chcesz uniknąć Sądu? Bądź nowoczesn   mediacja    

Zobacz także

VII Sprzątanie Nidy

Dodane: 2019-04-26 10:00 - Komentarze  (0)  czytane (21)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.84.182.112

Telewizja

VII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - Część 2

VII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - Część 1

V Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - zapis transmisji LIVE w Ponidzie.TV

Bal Absolwentów 2019: SG nr 2 oraz SP nr 1

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój vs HEIRO Rzeszów - Wywiady

Studniówka 2019: ZSTiO im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju - Zabawa cz.2

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Konkurs: Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl Kariera po polsku w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia do Parku Miniatur oraz Warowni w Inwałdzie?
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na spektakl komediowy PIKANTNI
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Niedziela Palmowa początkiem Wielkiego Tygodnia

Niedziela Palmowa jest wstępem do Wielkiego Tygodnia. Tego dnia podczas mszy ksiądz święci przyniesione do kościoła palmy - symbole...