Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Masz konflikt? Chcesz uniknąć Sądu? Bądź nowoczesny - Mediuj!

Dodał: Milena Data: 2018-09-19 16:05:32 (czytane: 1472)

Mediacja to propozycja skierowana do ludzi, którzy nie mają czasu na długie procesy. Uznają wzajemne porozumienie za bardziej wartościowe rozwiązanie sporu niż sprawa w sądzie. Wystarczy jedynie wola porozumienia stron aby uniknąć Sądu.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Kredyty i Pożyczki - Doradztwo Kredytowe Anna Ślusarska
,

ul. Stefana Batorego 4. 28-100 , Busko-Zdrój

AKWEDUKT - Łazienka Kuchnia
www.akwedukt-lazienki.pl,łazienka, kuchnia, bateria, umywalka, miska wisząca, kompakt, zlewozmywak, szafka łazienkowa, kabina prysznicowa, brodzik, stelaż wc, dodatki łazienkowe, płytki ceramiczne, bateria kuchenna, wentylator łazienkowy, deszczownia, natrysk, wanna, lustro. bate

ul. Batorego 22. 28-100, Busko-Zdrójmediacja.jpg

Czym jest mediacja?
To rozmowa stron w obecności bezstronnego mediatora. Prowadzi ona do znalezienia sposobu rozwiązania sporu. W przypadku osiągnięcia porozumienia mediacja kończy się ugodą. Ugoda zawarta przed mediatorem jest uznawana za tytuł egzekucyjny.

W związku z tym nie ma konieczności zatwierdzania jej przez sąd. Istnieje również możliwość zatwierdzenia podpisanej przez strony ugody przez sąd, w tym celu należy złożyć w sądzie odpowiedni wniosek - pomoże Ci w tym mediator.

Mediacja nie zamyka jednak drogi sądowej. W sytuacji braku wypracowania porozumienia nie wyklucza dochodzenia roszczeń na drodze sądowej.

Co jest celem mediacji?
Celem mediacji nie jest rozstrzyganie istoty sporu, a znalezienie porozumienia satysfakcjonującego obie strony. Mediator nie jest sędzią, nie prowadzi postępowania dowodowego, pomaga dojść stronom do porozumienia.

Kto może skorzystać z mediacji?
Mediacja jest procedurą, którą można zastosować w wielu obszarach życia np. w konfliktach rodzinnych, sąsiedzkich, pracowniczych, karnych, administracyjnych, gospodarczych czy szkolnych. Jedynym warunkiem jest dobrowolne wyrażenie zgody na udział w postępowaniu mediacyjnym przez skonfliktowane strony. Wystarczy zgłosić się do mediatora. Jeśli sprawa trafiła już do sądu możesz poprosić sędziego o skierowanie sprawy do mediacji. Z mediacji może skorzystać każdy.

Dlaczego warto podjąć mediację?
 W mediacji wszystko zależy od stron. Podczas mediacji możesz aktywnie uczestniczyć w rozwiązaniu swojego konfliktu. Mediacja daje możliwość szybszego, tańszego i skuteczniejszego rozwiązania sporu bez konieczności udziału w stresującym procesie sądowym.

Wysoką skuteczność gwarantuje uzgodnienie warunków ugody przez samych uczestników sporu. W przypadku zawarcia ugody w mediacji sądowej możesz uzyskać 3/4 zwrotu wpisu sądowego. Każdą ugodę Sąd zatwierdza bezpłatnie.

dobra_mediacja_1.pngIle trwa mediacja?
Strony mogą osiągnąć porozumienie w trakcie jednego posiedzenia mediacyjnego wyznaczonego w dogodnym dla nich terminie, po wcześniejszym uzgodnieniu z mediatorem. Mediacja nie może jednak przekroczyć terminu 3 miesięcy.

Jakie zasady obowiązują w mediacji?
Mediacja jest:

 • dobrowolna, czyli każda ze stron wyraża wolę podjęcia mediacji i chęć osiągnięcia porozumienia, oznacza też, że na każdym etapie można od mediacji odstąpić;

 • bezstronna, czyli mediator pozostaje osobą niezaangażowaną w konflikt, który należy do stron. Mediator nie powinien sugerować, co może być przedmiotem ugody ani narzucać rozwiązania sporu. Może, natomiast, zachęcać strony do wyrażania stanowisk i opinii oraz do negocjowania formy zadośćuczynienia czy też innych elementów ugody. Neutralność mediatora jest gwarantowana przyjętymi przez mediatora zasadami etyki;

 • poufna, czyli w żaden sposób nie jest rejestrowana, Rozmowa toczy się między stronami oraz mediatorem z zachowaniem tajemnicy mediacji. Zasada ta obowiązuje podczas sesji wspólnych i spotkań indywidualnych. Strony mogą przekazać osobom trzecim tylko takie informacje jakie wspólnie uzgodnią. Mediator nie może zostać powołany na świadkiem w sądzie.

-nieformalna, czyli jedynym formalnym dokumentem jest protokół i ewentualna ugoda, pozostałe notatki zostają zniszczone.

dobra_mediacja_2.png

Jak zgłosić się do mediacji?
Najlepiej skontaktować się z zawodowym mediatorem wpisanym na listę Sądu Okręgowego w Kielcach. W Busku – Zdroju mediatorów tych znajdziesz w Stowarzyszeniu „Dobra Mediacja”, które oferuje bezpłatne informacje i pomoc.

dobra_mediacja3.png

Stowarzyszenie „ Dobra Mediacja”

al. Mickiewicza 21

28-100 Busko - Zdrój
 
Dyżury mediatorów:
Wtorek / Czwartek godz. 16.00 -17.00

Konsultacje telefoniczne:
515 175 078 / 781 205 900

Adres e-mail: mediacjadobra@gmail.com

Więcej o Stowarzyszeniu Dobra Mediacja pod adresem: www.busko.com.pl/stowarzyszenie-dobra-mediacja-busko-zdroj,0,4261,.html


dobra_mediacja1.png

Mediacja może okazać się złotym środkiem w Twoim konflikcie.

Bądź nowoczesny – Mediuj!

/artykuł sponsorowany/Tagi: Masz konflikt? Chcesz uniknąć Sądu? Bądź nowoczesn   mediacja    

Zobacz także

Robert Burchan Przewodniczącym Rady Miejskiej, Wiceprzewodniczącym Justyna Nurek

Dodane: 2018-11-21 13:20 - Komentarze  (0)  czytane (250)

TAGI:Telewizja

XV Forum Polsko-Rosyjskie w Busku-Zdroju

Smerfny Jubileusz!

Debata z kandydatem na wójta Andrzejem Kozerą w Chrobrzu

Spotkanie przedwyborcze z Andrzejem Kozerą w Złotej

Briefing prasowy w Busku-Zdroju

Samolot SB Lim-2 w Busku-Zdroju

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na seans Planeta Singli 2
Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

W ramach ćwiczeń zawyją syreny

W dniach 14-15 listopada 2018 r. w ramach ćwiczeń pod kryptonimem "RENEGADE-SARE 18/II", na terenie województwa świętokrzyskiego...