Kolejny sukces buskich siatkarek!

Dodał: Milena Data: 2019-03-14 16:11:03 (czytane: 5301)

KS Arena Busko zajęła I miejsce w III Turnieju Siatkówki Kobiet w ramach XIII Świętokrzyskiej Ligi LZS.

W niedzielę, 10 marca 2019r. w Hali Sportowej Bilcza odbył się III Turniej Siatkówki Kobiet w ramach XIII Świętokrzyskiej Ligi LZS. Był to trzeci i zarazem ostatni turniej eliminacyjny, w którym nasza kobieca drużyna KS ARENA Busko, pod skrzydłami trenera Radosława Sędzielewskiego, po wygraniu wszystkich meczów, zajęła pierwsze miejsce.

Siatkarki z Buska nie zdążyły jeszcze ochłonąć po piątkowym zwycięstwie w Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Morawica z okazji Dnia Kobiet, a już czekały na nie kolejne siatkarskie wyzwania w niedzielę. Gospodyniami turnieju była drużyna z Bilczy. KS ARENA Busko, miała do rozegrania dwa mecze, z wcześniej wspomnianą VOLLEY Bilcza i z LKS „Sparta” Zagnańsk.
W pierwszym meczu nasze dziewczyny dzielnie podjęły drużynę z Zagnańska, która nabrała pewności siebie po wygranej z Bilczą. Mimo wielu błędów własnych i bardzo wyrównanego spotkania, KS ARENIE udało się wygrać 2 do 0 (25-23; 25;23).

W meczu z VOLLEY Bilcza, trener mógł sobie pozwolić na większą swobodę i w pierwszym secie w wyjściowym składzie pojawiły się wszystkie rezerwowe zawodniczki. Pokazały się one od dobrej strony, zdobywając 16 punktów. Po przegranym pierwszym secie, na parkiet wrócił podstawowy skład by pewnie wygrać drugi set 25 do 22. W tie-breaku, trener znowu pozwolił nabrać doświadczenia zawodniczkom z ławki, które zaprezentowały się jeszcze lepiej i wspólnie z podstawowym składem doprowadziły do wygranej całego meczu 2 do 1.

Dzięki tej wygranej KS ARENA Busko, zakwalifikowało się z I miejsca w grupie, do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 24.03.2019 (niedziela) w Chęcinach o godzinie 10.00.

Dziewczyny zagrały w składzie: Martyna Staworzyńska (7; kapitan), Kamila Płatek (3), Agnieszka Wach (10), Paulina Ciba (6), Klaudia Kułaga (5), Marlena Kaczor (8), Natalia Skrzypek (9), Ala Toporowska (1), Katarzyna Obłąk (19). Trenerem drużyny jest Radosław Sędzielewski. Asystentem i statystykiem, Marek Baran.

Warto dodać, że nie bez znaczenia dla piątkowego i niedzielnego sukcesu naszych siatkarek był ogólnopolski turniej w Tarnobrzegu w połowie lutego, który trwał dwa dni i podczas którego dziewczyny z KS ARENY miały okazję zmierzyć się z zespołami z całej Polski, w tym z drużynami z Warszawy i Krakowa (z zawodniczkami z I i II ligi w swoich składach). Mimo przegrania wszystkich meczów, dziewczyny wyniosły z nich bezcenne doświadczenie i chęć do bycia jeszcze lepszymi, co zaprocentowało sukcesami w kolejnych turniejach. W końcu takie podejście od początku turnieju zaznaczał trener drużyny, Radosław Sędzielewski: „Dziewczyny, jedziemy tam po naukę”.

Podsumowanie turniejów eliminacyjnych Siatkówki Kobiet w ramach XIII Świętokrzyskiej Ligi LZS: