Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Klub Seniora już działa! (foto)

Dodał: Milena Data: 2017-12-12 09:52:00 (czytane: 4808)

Od 7 grudnia 2017r. oficjalnie działa Klub Seniora, który zlokalizowany jest przy ulicy Różanej w Busku-Zdroju.

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-Zdrój

Perfekt-Bruk - układanie kostki brukowej, granitowej
www.perfekt-bruk.pl,układanie,kostka,kostki,bruk,brukowa,brukowej,granit,granitowej,granitowa,aranżacje,aranżacja,podwórka,otoczenia,domu,projekt,projekty,zagospodarowanie,podłoże,podłoża,bruk-bet,polbruk,libet,semmelrock,świętokrzyskie,pińczów,kazimierza, profesjonalne proj

Owczary, ul. Długa 48. 28-100, Busko-ZdrójModernizacja i dostosowanie obiektu do nowej funkcji została dofinansowana w ramach środków Rządowego Programu Senior + oraz środków własnych gminy Busko-Zdrój. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom emerytom i rencistom utworzył Klub Seniora który będzie formą pomocy w organizowaniu czasu wolnego.

Powstał z myślą o osobach, które chciałyby spędzać aktywnie czas, poznawać nowych ludzi, rozwijać swoje zainteresowania.

klub_seniora.jpg

W uroczystym otwarciu Klubu uczestniczyli m.in. Starosta Powiatu Buskiego Jerzy Kolarz, Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Henryk Radosz, Przewodnicząca Rady Miejskiej Gminy Busko-Zdrój Justyna Nurek, Radni Gminy Busko-Zdrój, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju Andrzej Smulczyński, Dyrektor BSCK w Busku-Zdroju Robert Dąbal, Komendant Powiatowy Policji w Busku-Zdroju Jakub Kosiń, ksiądz Proboszcz Parafii pw. Bożego Ciała w Busku-Zdrój Marian Janik, ksiądz Proboszcz Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku-Zdroju Tadeusz Szlachta.

Pojawili się także przedstawiciele stowarzyszeń skupiających seniorów i emerytów m.in. Gminna Rada Seniorów, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Towarzystwo Miłośników Buska-Zdroju, Stowarzyszenie Diabetyków, Klub „AMAZONKI”, Polski Związek Niewidomych koło Ponidzie, Regionalne Stowarzyszenie Głuchych „Dłoń”.

klub_seniora029.jpg

Na spotkaniu nie zabrakło przemówień Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju Anny Kania, Starosty Powiatu Buskiego Jerzego Kolarza, Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikory oraz Przewodniczącej Rady Seniorów Pani Ireny Legutko, którzy gratulowali wszystkim seniorom wspaniałego pomieszczenia.

Oficjalnego otwarcia Klubu Seniora dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Busku-Zdroju Justyna Nurek oraz Dyrektor MGOPS Anna Kania przecinając wstęgę.

Ksiądz Proboszcz Tadeusz Szlachta poświęcił nowo wyremontowane pomieszczenia. Uroczyste otwarcie Klubu Seniora uświetnił występ Zespołu Echo działającego przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Busku-Zdroju.

Źródło: tmb.busko.pl

Reklama.

Zdjęć w galerii: 49

Zobacz także

Przerwa w dostawie wody

Dodane: 2018-07-17 16:09 - Komentarze  (0)  czytane (3136)

TAGI: przerwa w dostawie wody, przerwa, dostawa wodyKomentarze (5)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.17.157

S. K (2018-05-05 20:57:04)

Tak to prawda. Rynek pracy w Busku - lipa. Od dłuższego czasu szukam pracy, ktora odpowiadalaby mojej sytuacji rodzinnej . Nie masz odpowiednich kontaktów nie masz pracy.

do 2017-12-12 20:39:57 (2017-12-13 21:42:04)

wszystkie władze kochają emerytów mundurowych, którzy mają 7.000 złotych i więcej na rękę miesięcznie. Pewnie ci emeryci są tak biedni, że nie mają na masło po nowej cenie. Pomijając aspekty moralne (bezrobocie, młodzi ludzie po studiach), jak Panu Panie Burmistrzu nie wstyd zatrudniać emerytów mundurowych (przynajmniej trzech dobrze sytuowanych zostało zatrudnionych w gminnych instytucjach), a młodzi ludzie uciekają za granicę bo nie ma dla nich stałej pracy. Jak patrzę na tych biedaków, których Pan zatrudnił to nawet nie chce mi się rzygać.

:) (2017-12-12 21:21:25)

osobo pisząca artykuł . z polskiego 2. mylisz rodzaje i czas. rybko pipko

(2017-12-12 20:55:30)

W tym roku nawet w Domu Kultury nie było Mikołaja dla dzieci. Moje dziecko czekało, pytało kiedy pójdziemy i sie nie doczekało...

(2017-12-12 20:39:57)

W Urzędzie Miasta zatrudnia się emerytów (p. K.Ścibiło i inni), teraz klub seniora. OK, tylko jaka jest ofera dla młodych ludzi? Co robi się aby zatrzymać młodych w Busku? Czy Busko ma być miastem kuracjuszy i emerytów? Nie widzicie jak Busko się wyludnia? Rynek pracy-lipa, mieszkania (mieszkanie plus)-lipa. Busko zjeżdża po równi pochyłej. Niestety...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Turniej Sołtysów w Zwierzyńcu

Protest przeciw reformom sądownictwa w Busku-Zdroju

Po 13 latach do Buska-Zdroju przyjechał pociąg

Pokaz kulinarny Karola Okrasy i Natalii Paździor w Busku-Zdroju

Pięciotysięczny Rowerek Marzeń

Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu 'Bajkowe Wzgórze'

Konkursy

Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Konkurs Fotograficzny 'Wszystkie Dzieci Świata' Pacanów 2018

Europejskie Centrum Bajki zaprasza do udziału w "XII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Wszystkie Dzieci Świata Pacanów 2018"....