Klub Miłek najlepszy na Olimpiadzie Młodzieży

Dodał: Milena Data: 2019-05-10 12:50:06 (czytane: 5917)

Województwo świętokrzyskie było gospodarzem XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ponad 100 najlepszych bilardzistów i bilardzistek z całej Polski rozpoczęło 2 maja swoje zmagania w Kostomłotach Drugich.
To wyjątkowe wydarzenie, bo bilard  gościł w ramach ogólnopolskich olimpiad młodzieży po raz pierwszy w historii! Na zawodach tej rangi nie mogło zabraknąć ceremonii otwarcia zawodów, przysięgi zawodników i sędziów, prezentacji województw i hymnu Polski. Niezwykłym zaszczytem jest móc być tutaj i przywitać Was w imieniu zarządu województwa świętokrzyskiego – mówił członek zarządu Mariusz Gosek. Przez cały czas trwania Olimpiady, do naszego regionu przyjedzie ponad 3500 zawodników, reprezentujących aż 20 dyscyplin.

Ponidzie reprezentował klub bilardowy UKS Miłek Wiślica w składzie: Dominika Pawełczyk, Gabriela Siemieniec, Patrycja Siemieniec, Wiktor Jędrusiak, Oliwier Guziak i Patryk Charczuk. Na podium w Kostomłotach stanęły bilardzistki i wywalczyły w sumie pięć medali - złoty, srebrny i trzy brązowe. Wszystkie wywalczyły zawodniczki UKS Miłek Wiślica. Złoto zdobyła Dominika Pawełczyk, pokonując w finale w odmiany 9 bil klubową koleżankę - Gabrielę Siemieniec. Dwa brązowe zdobyła Patrycja Siemieniec w odmianach 8 i 9 bil, a kolejny brąz dorzuciła Dominika Pawełczyk w ósemce.

Na Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych Kraków 2018 te trzy bilardzistki zdobyły dla klubu drużynowe mistrzostwo Polski. Dominika na poprzednich Mistrzostwach Polski Juniorów zdobyła złoty medal w odmianę 8 bil. Pierwszy raz w historii zmagań bilardowych tej rangi mistrzostw, zawodniczki z jednego klubu zdobyły trzy czołowe lokaty. Dyspozycja dnia tych dziewczyn zdecydowała o kolejności na podium. Bardzo się cieszymy z tych medali.

To wielki sukces zawodników Miłka z małego miasta Wiślica, którzy wygrali klasyfikację klubową na olimpiadzie, a w rankingu województw dzięki postawie naszych podopiecznych Świętokrzyskie zajęło drugie miejsce - zgodnie stwierdzili trenerzy pan Szczepan Sekuła i Przemysław Domagała.

Serdeczne podziękowania dla Burmistrza Wiślicy Jarosława Jaworskiego i Rady Miasta za pomoc w organizacji wyjazdu oraz wszystkich osób wspierających zespół składają zawodnicy i Zarząd Klubu.