Strona startowa

Strona główna > Katalog Firm > Lokale, Gastronomia > Restauracje

 

Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa&Wellness jest pierwszym obiektem czterogwiazdkowym w Busku-Zdroju. Łączy usługi hotelowe, uzdrowiskowe, gastronomiczne i rozrywkowe w jednym miejscu. Wizytówką hotelu jest działające w nim nowoczesne centrum Vitality Medical Spa & Wellness, posiadające 36 gabinetów wyposażonych w najwyższej klasy sprzęt rehabilitacyjny i SPA oraz zatrudniające fachowców z zakresu medycyny, fizjoterapii, kosmetologii, fryzjerstwa i masażu. W centrum bardzo aktywnie wykorzystywana jest woda siarczkowa, doprowadzana do hotelu bezpośrednio z ujęcia Las Winiarski.

Hotel oferuje 120 nowocześnie zaprojektowanych i bardzo funkcjonalnych pokoi 1- i 2-osobowych (w tym 4 apartamenty), wszystkie wyposażone w mini-bar, sejf, TV satelitarną, regulowaną klimatyzację oraz Internet. Do wyboru pokój z łazienką posiadającą wannę lub kabinę prysznicową. W wielu pokojach znajduje się również balkon z widokiem na ogród i okolicę. W obiekcie znajdują się ponadto:  Restauracja Ponidzie, Bar i Klub Nocny Kalejdoskop, winiarnia, czytelnia, kidscorner, plac zabaw, CardioRoom. Dla aktywnych przygotowano kręgielnię, duże szachy, wypożyczalnię rowerów, boule oraz stół bilardowy. W Vitality Medical Spa & Wellness oprócz 36 gabinetów zabiegowych znajduje się ponadto basen, jacuzzi i sauny (fińska i IR).  

sloneczny_zdroj_spa001.jpgPomimo krótkiego okresu działania (obiekt otwarto na przełomie kwietnia/maja 2013 r.), Hotel Słoneczny Zdrój doczekał się już kilku ważnych wyróżnień, w tym m.in.
zajął II miejsca w 3 kategoriach plebiscytu SPA PRESTIGE AWARDS 2013:

II - miejsce - Najlepsze Medyczne Spa &Wellness w Polsce
II – miejsce - Najlepsze Kosmetyczne Med. Spa w Polsce
II – miejsce – Najlepsze Day Spa


Zaplecze medyczne i rehabilitacyjne
W działającym w ramach hotelu centrum Vitality Medical Spa & Wellness oprócz basenu, saun, jacuzzi oraz miejsc przeznaczonych do wykonywania typowych usług SPA (kosmetycznych, fryzjerskich, itp.), zlokalizowano także 30 gabinetów Medical SPA. Oferta centrum obejmuje cały przekrój zabiegów z zakresu balneologii, fizykoterapii, hydroterapii, kinezyterapii, termoterapii, masaży i rehabilitacji. Szczególne miejsce zajmuje jednak balneologia, a zwłaszcza kąpiele z użyciem wody siarczkowej wyróżniającej Busko-Zdrój na uzdrowiskowej mapie Europy. W hotelu leczone są następujące grupy schorzeń: reumatologiczne, dermatologiczne, neurologiczne, ortopedyczno-urazowe, przewlekłe zespoły bólowe kręgosłupa i stawów obwodowych, miejscowe dysfunkcje i zespoły bólowe, choroby układu krążenia i inne dolegliwości.

sloneczny_zdroj_spa002.jpg 

W Vitality Medical Spa & Wellness znajdziemy specjalistyczny i nowoczesny sprzęt, obsługiwany przez zespół wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Cały proces leczenia i regeneracji rozpoczynamy jednak od konsultacji z lekarzem. Wywiad lekarski służy optymalnemu doborowi zabiegów, których celem jest osiągnięcie widocznego postępu leczenia w możliwie krótkim czasie. W kontekście sekcji Medical Spa należy wspomnieć również o doświadczonych masażystach, których umiejętności potwierdzone są długoletnią praktyką i certyfikatami.

Strefa Spa
Można tu skorzystać z zabiegów luksusowej pielęgnacji twarzy i ciała, opartych na markowych kosmetykach - Carita oraz Maria Galland. W Spa zadbacie Państwo o urodę, jednocześnie zapominając o troskach dnia codziennego i oddając się błogiej relaksacji. Przygotowaliśmy dla naszych Gości 7 profesjonalnych gabinetów oferujących zabiegi pielęgnacji twarzy, ciała, dłoni i stóp, masaże pielęgnacyjne, ceremonie wellness oraz usługi fryzjerskie. W niepowtarzalnej atmosferze pełnej zmysłowych zapachów oraz łagodnej muzyki, dłonie naszych terapeutów pozwolą odbudować Państwa kapitał energetyczny, uwolnić umysł i wrócić do codziennego życia w pełni sił.

Strefa Wellness
Jedną z głównych atrakcji pobytu w Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness jest nieograniczony dostęp do wielofunkcyjnej strefy Wellness. Do dyspozycji naszych Gości oddajemy basen z podwodnym systemem hydroterapii oraz kameralne jacuzzi. Integralną część Wellness stanowią także sauny (fińska oraz Infra Red) połączone z pokojem relaksu. Amatorom treningów sprawnościowych z pewnością przypadnie do gustu profesjonalny CardioRoom wyposażony między innymi w bieżnie, ergometry oraz crosstrainery.   

Centrum Konferencyjne
Centrum Konferencyjne Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness to doskonałe miejsce do zaaranżowania spotkań biznesowych, konferencji i wszelkiego rodzaju meetingów. W naszym obiekcie znajdują się 3 w pełni wyposażone sale konferencyjne: Sala Buska, Sala Stopnica i Sala Wiślica.

  • Sala Buska o powierzchni 130 m2 pomieści jednorazowo do 120 osób. Jest idealną propozycją dla większych grup. Na standardowe wyposażenie sali składa się: rzutnik multimedialny, wielkoformatowy ekran, nagłośnienie oraz mikrofony.

  • Sala Stopnica o powierzchni 23 m2 pozwoli na wygodną pracę grupy do 14 osób. Tu zajęcia odbywają się w kameralnych warunkach.

  • Sala Wiślica o powierzchni 18 m2 obsłuży spotkanie do 10 osób.


Restauracja Ponidzie
Elementem dopełniającym atmosferę każdego miejsca jest kuchnia. Dlatego osoby odwiedzające Słoneczny Zdrój goszczone są wykwintną kuchnią światową, polską oraz lokalnymi specjałami. Nasze kulinarne smaki i zapachy wiążą kuchnię europejską w stylu fusion z bogactwem produktów regionalnych. Przygotowujemy przerwy kawowe standardowe lub dopasowane do indywidualnych gustów. Oprócz cukierniczych specjałów, kawy i herbaty, proponujemy także lekkie bufetowe posiłki.
Wyjątkowe, eleganckie wnętrza Restauracji Ponidzie potrafią pomieścić do 250 Gości. Można organizować tutaj różnorakie wydarzenia i uroczystości - od imprez integracyjnych i firmowych, poprzez bankiety, aż po jubileusze i uroczystości okolicznościowe.

sloneczny_zdroj_spa003.jpgKlub Kalejdoskop
Bar Kalejdoskop to połączenie klubowej atmosfery z doskonale dobraną ofertą kaw, herbat, drinków i cocktaili z różnych części świata. Słodkości z hotelowej cukierni skojarzone z doskonale przyrządzoną kawą sprawią, że wizyta w barze zamieni sią w prawdziwą ucztę dla podniebienia. Razem z barem udostępniamy trzy strefy o indywidualnie zaaranżowanym wystroju – Venus, Mars i Winiarnię. Uzupełnieniem relaksu w hotelowym klubie jest gra w kręgle i bilard.Galeria zdjęć:


Formularz kontaktowy... już wkrótce

Odslon: 20508Data ostatniej weryfikacji: 2016-02-15

Kategorie