Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Galopem po zdrowie!' (foto)

Dodał: Milena Data: 2018-10-14 08:15:20 (czytane: 2472)

W dniu 29 września, Buski Klub jeździecki "Wiraż" zorganizował w Ośrodku Jazdy Konnej i Hipoterapii "Hipoland" w Zbludowicach, wydarzenie pod nazwą "Galopem po zdrowie".

Centrum Korepetycji Języka Angielskiego Anna Ambroży
www.facebook.com/anna.ambrozy.5473,Centrum Korepetycji Języka Angielskiego, szkoła, nauka języka angielskiego, angielski busko,korepetycje, korepetycje busko, korepetycje angielski busko, kurs dla seniora, kursy dla dzieci, młodzieży, dorosłych, zajęcia indywidualne

ul. Batorego 1. 28-100, Busko-Zdrój

Centrum Psychoterapii i Mediacji AN-TER Anna Bernat
,psychoterapia,terapia,gabinet,psychoterapia,terapia indywidualna,dorosłych,dzieci,młodzieży,psychoterapia,terapia małżeństw,par,psychoterapia,terapia rodzinna,konsultacja rodzinna,wsparcie terapeutyczne, interwencja kryzysowa,sesja,mediacja

Radzanów 70E. 28-100, Busko-Zdrój

Centrum Terapeutyczne LOGO SENSUM Marzena Jasiukowicz
www.logopedabusko.pl,Centrum Terapeutyczne,LOGO SENSUM,diagnoza,terapia,integracja sensoryczna,logopedyczna,neurologopedyczna,pedagogiczna,nauka czytania,metoda sylabowa,Metoda Krakowska,autyzm,terapia psychologiczna,logopeda busko,

ul. Zachodnia 2a. 28-100 , Busko-Zdrój

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-ZdrójJak na imprezę o rodzinnym charakterze przystało, nie zabrakło gości w różnym wieku - od najmłodszych niemowlaków, po sędziwych seniorów.

hubertus009.jpg

Jesienna aura okazała się łaskawa - pogoda dopisała. Imprezę zainaugurował konkurs skoków przez przeszkody w dwóch kategoriach wysokości. Następnie odbyły się pokazy synchronicznej jazdy konnej w takt muzyki poloneza oraz tzw. "poczty węgierskiej" w wykonaniu amazonek "Hipolandu". W międzyczasie można było skosztować pyszności ze stoiska Koła Gospodyń Wiejskich, zjeść smażoną kiełbaskę z grilla czy też napić się ciepłej kawy i herbaty. Atmosferę dobrej zabawy podtrzymywał zespół muzyczny grający skoczne i znane kawałki.

Dla dzieci największą frajdą były atrakcje w postaci eurobungee oraz dmuchanej zjeżdżalni  z zamkiem do skakania oraz kolorowa wata cukrowa, popcorn i lody - amatorów ruchu i słodkości nie brakowało. Chętne pociechy ustawiały się w kolejce do pomalowania buzi w bajkowe motywy, a animatorzy zadbali, by każdy był zadowolony.

Wielbiciele rękodzieła również mieli swoje stoisko, na którym można było kupić portrety wierzchowców, kalendarze z końskim motywem, miękkie poduszki czy też kartki okolicznościowe - wszystko wykonane ręcznie, w niepowtarzalnym wydaniu. Na stoisku ekologicznym czekały na najmłodszych quizy i pytania o tematyce przyrodniczej, a dobre odpowiedzi nagradzane były atrakcyjnymi upominkami. Nie zawiodła Ochotnicza Straż Pożarna, której członkowie przybyli, by zaprezentować uczestnikom imprezy budowę wozu strażackiego, przeprowadzić kurs udzielania pierwszej pomocy, ale też pobawić się z dziećmi.

Niesamowitą frajdę sprawiły wszystkim mini zawody sportowe  m.in. wyścigi w workach oraz wspólne ćwiczenia ruchowe w tanecznym wydaniu, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów.  Uczestnicy spotkania nie biorący udziału w aktywnej zabawie, chętnie wybrali się na wycieczkę powozem po okolicy, by podziwiać uroki jesieni. Mali amatorzy jazdy korzystali z samodzielnej, acz prowadzonej z asekuracją, jazdy na końskim grzbiecie.

Kluczowym elementem dnia była hubertusowa gonitwa - najbardziej widowiskowy element związany z jeździecką tradycją. Ponieważ do "Hipolandu" zawitali na tę okazję goście z innych ośrodków, a także osoby prywatne ze swoimi końmi, sama gonitwa była bardzo efektowna i ekscytująca.  Szaleńcze galopy podziwiała niemała widownia, która gorąco kibicowała swoim faworytom do złapania "lisa". Zwycięzcą został znakomity jeździec ze Stajni „Emocja” Gorajec-Zagroble. Wspólna dekoracja uczestników oraz wręczenie nagród zwycięzcom zakończyły ten jakże aktywny i pełen emocji dzień.

hubertus023.jpg

Trzeba przyznać, że taka ilość atrakcji, pozytywnych doznań, wspólnej zabawy była ogromnym zastrzykiem zdrowia i dobrej energii. Każdy, kto przybył w tę wrześniową sobotę do "Hipolandu" może potwierdzić, że by odpocząć i miło spędzić popołudnie w rodzinnym gronie, wystarczą chęci i dobre nastawienie.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim gościom, uczestnikom zawodów, pokazów, współpracownikom oraz pozostałym osobom zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia.
Operacja pod nazwą “Galopem po zdrowie”  była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wkrótce fotoreportaż.

loga.jpg

/artykuł sponsorowany/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 86

Zobacz także

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój zmierzył się z AZS UMCS Lublin (foto/nowe video)

Dodane: 2018-10-17 21:16 - Komentarze  (2)  czytane (1292)

TAGI:Telewizja

Konferencja prasowa z udziałem Wojewody Świętokrzyskiego

Rządowe wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój vs AZS UMCS Lublin

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój vs AZS UMCS Lublin - Wywiady

Spotkanie z Elżbietą Śliwą kandydatką na Burmistrza Buska-Zdroju

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 973 - konferencja prasowa

Konkursy

Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

OPERACJE ZAĆMY W RAMACH KONTRAKTU Z NFZ, NATYCHMIAST - BEZ KOLEJEK!

Ogólnopolska Sieć Klinik Okulistycznych OKOKLINIK to nowoczesne centra okulistyczne dr n. med. Michała Kamińskiego. W tych klinikach...