Strona startowa

Wiadomości - Nauka

Dziesięcioletnia buszczanka znów na ogólnopolskiej scenie

Dodał: Milena Data: 2018-06-04 16:04:38 (czytane: 3945)

Majowy weekend był niezwykle męczący i ekscytujący dla dwóch młodych recytatorek Anny Zoch i Amelii Wach z Buska-Zdroju, które w tych dniach wzięły udział w XXVIII Ogólnopolskim Małym Konkursie Recytatorskim w Starachowicach, jako reprezentantki naszego województwa wyłonione we wcześniejszych eliminacjach.

Centrum Psychoterapii i Mediacji AN-TER Anna Bernat
,psychoterapia,terapia,gabinet,psychoterapia,terapia indywidualna,dorosłych,dzieci,młodzieży,psychoterapia,terapia małżeństw,par,psychoterapia,terapia rodzinna,konsultacja rodzinna,wsparcie terapeutyczne, interwencja kryzysowa,sesja,mediacja

Radzanów 70E. 28-100, Busko-ZdrójW eliminacjach ogólnopolskich wzięło udział 76 uczestników z całej Polski m.in.: ze Szczecina, Zabrza, Gorzowa Wielkopolskiego, Koszalina, Zielonej Góry oraz mniejszych miast i miasteczek. Buszczanki wystąpiły w dwóch kategoriach wiekowych - Ania w kategorii recytacji klas 0-III, gdzie swoje zdolności prezentowało 30 uczestników, natomiast Amelka w kategorii recytacji klas IV- VI rywalizowała z grupą 32 recytatorów, pozostali uczestnicy to uczniowie klas siódmych. Rada Artystyczna, w której zasiadły: Dorota Koman Szmigiero - poetka, krytyk literacki z Warszawy, Karolina Kominek- aktorka filmowa i teatralna, Anna Iwasiuta-Dudek- aktorka - oceniała młodych wykonawców według następujących kryteriów: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretacja utworów, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny.

anna_zoch.jpg

Poziom Konkursu był niezwykle wysoki, jury przesłuchiwało recytatorów przez dwa dni.

W dniu 27.05.2018r. do Koncert Galowego Konkursu  Jury zaprosiło 8 wykonawców z różnych grup wiekowych- w tym naszą buszczankę Annę Zoch.

Ania zaprezentowała w finale fragment „Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla. Natomiast w trakcie zmagań konkursowych oprócz fragmentu powyższej prozy wyrecytowała również wiersz Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej „Najpiękniejszy sen”.

Następnie Jury ogłosiło werdykt, na który młodzi artyści czekali z niecierpliwością-I miejsce, czyli Złoty Klucz do Tajemnic Wszechświata zdobyła Anna Zoch z Buska –Zdroju.

Dziesięcioletnia dziś Ania jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów recytatorskich:  w 2016 zdobyła Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie” w Łodzi, w tym samym roku otrzymała również Złoty Klucz do Tajemnic Wszechświata w Starachowicach a także zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi” w Bochni.

W 2017 roku wywalczyła Srebrny Klucz do Tajemnic Wszechświata w Starachowicach oraz  II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Strofy o Ojczyźnie” w Łodzi.

Swoje pierwsze umiejętności recytatorskie Ania zdobywała pod okiem swojej mamy.  Od kilku lat swoje zdolności recytatorskie połączone z pasją rozwija pod fachowym okiem instruktora Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, który nie tylko dobiera teksty dla Ani, rozwija warsztat dykcyjny i artykulacyjny, ale przede wszystkim poprzez analizę utworów otwiera furtki do  wyobraźni i życiowych mądrości, pozwala   dostrzegać piękno ojczystego języka, z którym współcześni młodzi ludzie mają coraz większy poprawnościowy problem.

Gratulujemy młodej recytatorce i jej instruktorce, życząc obu kolejnych sukcesów.

Reklama.

Tagi: konkurs      

Zobacz także

Pierwszoklasiści z PSP nr 1 w Bibliotece Pedagogicznej

Dodane: 2019-05-16 15:25 - Komentarze  (0)  czytane (471)

TAGI:Komentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.87.61.215

Jarek (2018-06-07 14:25:11)

Mówi się busczanka, bo słowo pochodzi od imienia Busław, zdrobniale Buśko. Ponadto mieszkamy nie w Buszku (nie mylić z buszem), lecz w Busku-Zdroju! Natomiast laureatkom gratuluję. Pozdrawiam

(2018-06-06 22:39:08)

IT. obcy są wśród nas

klemens (2018-06-06 00:15:51)

Zastanawiam się w takich sytuacjach ile w tym wszystkim jest pasji dziecka, a ile chęci spełnienia swoich ambicji przez rodziców. Niemniej jednak szczerze gratuluję zarówno Ani jak i jej rodzicom. To imponujące dokonania okupione pewnie ciężką pracą i masą wyrzeczeń. Życzę dalszych sukcesów i żeby przy tych godzinach ćwiczeń i prób został Ani jeszcze czas na cieszenie się dzieciństwem.

(2018-06-04 18:59:48)

Gratulacje dla zdolnych dzieci.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia