Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

'Dobry Zawód - Lepsze Życie' (foto)

Dodał: Milena Data: 2018-03-09 12:04:43 (czytane: 3215)

W Starostwie Powiatowym w Busku-Zdroju odbyła się Konferencja Podsumowujące realizację Projektu Partnerskiego pn. 'Dobry Zawód- Lepsze Życie".

Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka
www.inntax.pl,Biuro rachunkowe, busko księgowość, księgowe, rachunkowość, kadry, płace, rozliczenia, nfz, pit, vat,cit, usługi informatyczne, strony, www,

ul. Partyzantów 78. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Grupa COBRA - Agencja Ochrony
www.grupacobra.pl,ochrona obiektów, ochrona osób, elektroniczne systemy antywłamaniowe, przeciwpożarowe, systemy powiadamiające przywołujące Grupy Interwencyjne, systemy telewizji przemysłowej, kontroli dostępu, wideofony, radiofonizacja,  nagłośnienie, ochrona mienia

ul. Bohaterów Warszawy 114. 28-100, Busko-Zdrój

KARABELA OCHRONA OSÓB I MIENIA
www.karabela.com.pl,karabela,ochrona,osób,mienia,zabezpieczenia ochrona fizyczna,monitoring,system,systemy zabezpieczeń, doradztwo,szkolenia specjalistyczne

Bohaterów Warszawy 69 a. 28-100, Busko ZdrójProjekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 9 Włączenie społeczne i walka z ubóstwem, w ramach działania 9.1 Aktywna integracja zwiększająca szanse na zatrudnienie.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku Zdroju jako Lider w okresie od 1.06.2016r. do 31.12.2017r realizował projekt w partnerstwie z sześcioma gminnymi ośrodkami pomocy społecznej z terenu powiatu buskiego: GOPS w Gnojnie, GOPS w Nowym Korczynie, GOPS w Solcu-Zdroju, GOPS w Tuczępach, GOPS w Pacanowie oraz GOPS w Wiślicy. Wartość projektu wyniosła 1 843 672,80 zł przy wkładzie własnym 303 422,00 zł.

pcpr1072.jpg

Konferencja miała na celu przedstawienie realizowanych form wsparcia w ramach Projektu, promowanie dobrych praktyk na terenie Powiatu Buskiego oraz sensu i celowości realizowanych projektów skierowanych bezpośrednio do mieszkańców Powiatu Buskiego. Spotkanie miało również na celu zobrazowanie wszystkim obecnym na Konferencji trudu i wysiłku oraz starań których Kadra Projektu dołożyła aby osiągnąć wspólny, a zarazem tak szczytny cel.

W Konferencji Podsumowującej wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich i powiatowych, Partnerzy Projektu, lokalni pracodawcy, Uczestnicy Projektu oraz kadra realizująca Projekt, którego celem było zmniejszenie zagrożenia wykluczeniem społecznym i zawodowym klientów pomocy społecznej w sferze życia społecznego i zawodowego, przełamanie barier spowodowanych brakiem zatrudnienia, zwiększenie szans powrotu do aktywności zawodowej. Ponadto, byli także pracownicy buskiego PCPR, którzy czuwali nad poprawnością realizowanych zadań. Spotkanie oficjalnie rozpoczął Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju – Pan Andrzej Smulczyński, który podziękował Radnemu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Panu Krzysztofowi Dziekanowi oraz Staroście Buskiemu – Panu Jerzemu Kolarzowi i całemu Zarządowi Powiatu Buskiego za pomoc i zrozumienie w realizacji Projektu oraz Partnerom Projektu za profesjonalizm, olbrzymie zaangażowanie i cierpliwość.

Starosta Buski - Pan Jerzy Kolarz przedstawił zgromadzonym na Konferencji możliwości aktywnej realizacji lokalnej polityki społecznej w Powiecie Buskim na przykładzie Projektu Partnerskiego „Dobry Zawód-Lepsze Życie”. Koordynator Projektów realizowanych w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie – Pan Leszek Zelek zreferował stopień trudności realizacji jednego z pierwszych projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach nowej perspektywy budżetowej na lata 2014-2020 oraz złożył podziękowania za współpracę wszystkim wykonawcą usług zleconych w Projekcie.

Wszystkie działanie realizowane w ramach Projektu w tym m.in wielomodułowe kursy zawodowe, szkolenia, doradztwo zawodowe i psychologiczne, staż zawodowy miały umożliwić zdobycie kwalifikacji zawodowych, służyć uaktywnieniu sił Uczestników, tak aby umieli radzić sobie z trudnościami, przełamywać bariery utrudniające powrót na rynek pracy i aktywne życie w społeczności lokalnej.

W odniesieniu do czwartego instrumentu zindywidualizowanej i kompleksowej aktywizacji społeczno-zawodowej w Projekcie, którym był płatny półroczny staż zawodowy, realizowany u lokalnych pracodawców na terenie Powiatu Buskiego, krótką prelekcję wygłosił Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego a zarazem Pracodawca i Właściciel Przedsiębiorstwa Usługowo-Produkcyjno-Handlowego z Zielonek - Pana Krzysztof Dziekan. W firmie P.U.P.H DZIEKAN Uczestnik odbywał półroczny staż zawodowy na stanowisku Spawacza w okresie od 19 kwietnia 2017r. do 18 października 2017 roku.    

O skuteczności i właściwości co do kierunku podejmowanych działań w pełni potwierdzają postawy społeczne, uśmiech, chęć współtworzenia środowiska Uczestników Projektu. Działania Projektowe prowadziły do wzrostu aktywności zawodowej, ale przede wszystkim społecznej klientów Centrum, dlatego też ze swoją ścieżką wsparcia zgromadzonych gości na Konferencji zapoznali Uczestnicy Projektu - Pani Kinga Matras oraz Pan Dariusz Wolanin. To Oni, byli żywym dowodem na to że warto pomagać. W ramach Projektu odbyli kurs zawodowy, staż oraz podjęli zatrudnienie.

Zaproszeni goście, uczestnicy Konferencji mieli okazję do szczegółowego zapoznania się z realizowanymi kursami i wszystkimi działaniami podejmowanymi w okresie od 1.06.2016r. do 31.12.2017r. poprzez projekcję filmu dokumentującego przebieg kursów zawodowych, szkoleń i postępów na drodze do lepszego jutra wszystkich Uczestników Projektu. Dokumentacja fotograficzna w pełni oddaje sens i cel Projektu.

pcpr1039.jpg

Konferencja Podsumowująca projekt realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku Zdroju była dobrą okazją do refleksji nt. problemów, które dotykają mieszkańców w powiecie, a także zmian jakie zaobserwowano wśród grupy docelowej Projektu. W odniesieniu do osób niepełnosprawnych, starszych i niesamodzielnych Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Pan Andrzej Smulczyński poinformował, iż Centrum planuję realizację kolejnego Projektu Partnerskiego pn. „Rodzina Wspólna Troska”. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby klientów PCPR i Partnerów (Gmina Busko-Zdrój, Gmina Solec-Zdrój, Caritas Diecezji Kieleckiej) w zakresie pomocy osobom zagrożonym ubóstwem i wykluczeniem społecznym oraz osobom zależnym (niesamodzielnym), w tym osobom sprawującym opiekę nad osobami zależnymi (niesamodzielnymi). Wsparciem zostaną objęte 132 osoby z terenu Powiatu Buskiego (40 os. zakwalifikuje Lider - PCPR, 40 os. MGOPS w Busku Zdroju, 12 osób GOPS Solec-Zdrój i 40 osób Caritas Diecezji Kieleckiej). Okres realizacji zaplanowano od 1.04.2018r. do 31.03.2020r. Wartość projektu to 3 636 581, 28 zł. W ramach kolejnego Projektu uczestnicy otrzymają wsparcie w postaci usług asystenckich, opiekuńczych, wsparcie w postaci rehabilitacji, opieki pielęgniarskiej i grup wsparcia, doposażona zostanie także Powiatowa Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego.

Na zakończenie spotkania nie zabrakło kwiatów, upominków i podziękowań złożonych przez Starostę Buskiego – Pana Jerzego Kolarz, Wicestarostę Buskiego – Stanisława Klimczaka oraz Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju – Pana Andrzeja Smulczyńskiego na ręce Partnerów Projektu – Wójtów oraz Dyrektorów Miejsko-Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej i Kierowników Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu Powiatu Buskiego.

Kończąc Konferencję Podsumowującą Projekt Partnerski „Dobry Zawód-Lepsze Życie” oraz realizację przedmiotowego Projektu pełni wrażeń, nowych doświadczeń mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę i kontynuację ambitnych działań mających na celu wzrost aktywności społeczno-zawodowej mieszkańców Naszego Powiatu.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i realizacji Projektu Partnerskiego „Dobry Zawód-Lepsze Życie”!

tekst: pcpr.busko.pl

Reklama.

Zdjęć w galerii: 24

Tagi: Dobry Zawód - Lepsze Życie   PCPR    

Zobacz także

Zapraszamy na 'Sylwester pod gwiazdami'

Dodane: 2018-12-12 17:02 - Komentarze  (0)  czytane (1132)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.80.218.53

(2018-03-10 15:43:17)

Ble...... ble.... ble.........

-Morus (2018-03-10 07:25:40)

już mamy kandydata na Burmistrza

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

Kawiarnia Stefan - przyjęcia okolicznościowe, chrzciny, komunie

ul. Spokojna 4, 28-100 Busko-Zdrój

Restauracja - Kawiarnia CYNAMONOWA

al. Mickiewicza 22, 28-100 Busko-Zdrój

Restauracja VICTORIA w Busku-Zdroju

Park Zdrojowy, 28-100 Busko-Zdrój

Pensjonat SANATO SPA

1-go Maja 29, 28-100 Busko-Zdrój

więcej

Pizzerie

Kręgielnia Chicago Drink Bar & Pizzeria

Partyzantów 17, 28-100 Busko-Zdrój

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na seans Planeta Singli 2
Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach

Oferty sponsorowane

Koncert Live w Kręgielni Chicago! YELLOW HORSE!

Po raz kolejny, będziemy gościć znakomitych muzyków. Projekt,...

Lodowisko już otwarte!

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do korzystania z lodowiska...

HLB Buskowianka wygrywa na wyjeździe z SPR II Stal Mielec!

W sobotę, 8 grudnia HLB Buskowianka rozegrała wyjazdowe spotkanie...

Sylwester 2018/2019. Imprezy sylwestrowe w Busku i regionie. Salony kosmetyczne, fryzjerskie, lokale, dyskoteki

Zabawa sylwestrowa to jedna z ważniejszych imprez w ciągu roku....

Rodzinne firmy szansą dla regionalnego rozwoju

O wyzwaniach i szansach przed jakimi stoją rodzinne firmy dyskutować...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Ogłoszenia

Dodano: 2018-12-13 00:11:58

Sprzedam !!!

Dodano: 2018-12-12 23:06:44

SKUP Motocykli PRL

Dodano: 2018-12-12 23:02:42

KUPIĘ MERCEDES 190d

Dodano: 2018-12-12 22:45:57

Sprzedam Suknię ślubną

Dodano: 2018-12-12 22:43:38

Kuchnia kaflowa-tradycja i prestiż.

Dodano: 2018-12-12 22:40:04

Kupie

Dodano: 2018-12-12 21:59:24

Nikt się do Was nie odezwie

Dodano: 2018-12-12 21:56:14

Praca w Holandii

Dodano: 2018-12-12 21:42:18

KUPIĘ MOTORYNKĘ

Dodano: 2018-12-12 21:41:29

Język angielski