Strona startowa

Wiadomości - Sport

Buski Klub Kung-Fu Yantai zdobył 12 medali na XXV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Wushu w Warszawie! (foto)

Dodał: Milena Data: 2019-05-27 11:38:33 (czytane: 2588)

25-26 maja 2019 roku w Centrum Sportu w Wilanowie odbyły się XXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Polski Związek Wushu. W zawodach wzięły udział szkoły z całej Polski i zawodnicy spoza kraju, w tym nasz Buski Klub Kung-Fu Yantai.

Centrum Psychoterapii i Mediacji AN-TER Anna Bernat
,psychoterapia,terapia,gabinet,psychoterapia,terapia indywidualna,dorosłych,dzieci,młodzieży,psychoterapia,terapia małżeństw,par,psychoterapia,terapia rodzinna,konsultacja rodzinna,wsparcie terapeutyczne, interwencja kryzysowa,sesja,mediacja

Radzanów 70E. 28-100, Busko-ZdrójPodczas XXV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Wushu w Warszawie nasze miasto reprezentowane było przez 8 zawodników z Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai. Byli to: Amelia Marońska, Wit Kłuskiewicz, Hania Makowska, Agata Godula, Konrad Gołuzd, Wadym Didyk, Franek Stefański i Marek Baran. Ostatnie tygodnie ciężkich treningów pod okiem trenera Andrzeja Cupryjak-Socha zostały przekute na sukces w postaci 12 medali (3 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe).

zawody001.jpg

Zawody rozpoczęły się już z samego rana w sobotę. Nasi zawodnicy nie mieli za dużo czasu na podziwianie startów innych osób, bo lada chwila czekały na nich ich własne występy. Na pierwszy ogień poszedł Wit Kłuskiewicz, który zdobył tytuł Mistrza Polski w formach z szablą 9-11 lat mężczyźni i srebro w formach ręcznych północnych w tej samej kategorii wiekowej. Z dobrej strony zaprezentowały się też nasze najmłodsze zawodniczki. Amelia Marońska zdobyła brązowy medal, a Hania Makowska srebrny w formach ręcznych północnych 9-11 lat kobiety. Następnie swoje starty miał Konrad Gołuzd, który został Mistrzem Polski w formach z szablą 12-14 lat mężczyźni i brązowym medalistą w formach ręcznych północnych w tej samej kategorii wiekowej. Franek Stefański sięgnął w sobotę po srebro w formach północnych 15-17 lat mężczyźni, ustępując jedynie Mistrzowi Europy. Nasz jedyny reprezentant w walkach, Wadym Didyk, nie pozostawił żadnych złudzeń i po dwóch pewnie wygranych starciach, został Mistrzem Polski w Qingda, 15-17 lat do 70 kg.

W niedzielę rozgrywały się zmagania w formach z bronią wszelaką. Nasza reprezentantka z Buska, Agata Godula sięgnęła po brązowy medal w formach z szablą 12-14 lat kobiety. Natomiast Franek Stefański sięgnął jeszcze raz po srebro, tym razem w formach z włócznią 15-17 lat mężczyźni i po brąz w formach z bronią długą różną. Nasz najstarszy zawodnik, Marek Baran, zdobył srebrny medal w formach z kijem 18-39 lat mężczyźni.

Trener i prezes Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai, Andrzej Cupryjak-Socha, jest bardzo zadowolony z występów swoich podopiecznych. Jednak zawsze powtarza, że medale i miejsca na podium to sprawa drugorzędna. Dla niego liczy się najbardziej wzajemne wsparcie grupy, rodzinna atmosfera w klubie i ciężka praca i serce włożone w treningi. „Jesteśmy małym klubem, ale mamy silne fundamenty w postaci wyżej wymienionych wartości. To daje nam siłę, która pozwala zaistnieć nam na zawodach tej rangi, ale co najważniejsze, buduje między nami relacje wzajemnego wsparcia i zrozumienia, czego nie da się przeliczyć na żadne medale”.

Nasza drużyna z Buska, oprócz zmagań sportowych miała też okazję podczas tego dwudniowego wyjazdu zwiedzić dzielnicę Wilanów i poznać uroki Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, który zachwycił swoim pięknem nie tylko najmłodszych, ale i starszych. To bez wątpienia duży plus takich wyjazdów, bo oprócz bezcennego doświadczenia zdobytego podczas zawodów, można też zwiedzić kawałek naszego kraju.

W imieniu Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai, chcielibyśmy podziękować rodzicom, którzy pomogli nam podczas tych zawodów. Szczególne podziękowania dla Kuby Kłuskiewicza, który był z nami cały czas przez te dwa dni trwania zawodów, przygotował fotorelacje i wspierał nas podczas startów. Podziękowania dla Martyny Staworzyńskiej, która podobnie jak Kuba była z nami cały czas i opiekowała się grupą podczas występów. Podziękowania też dla najstarszego ucznia, Marka Barana, który oprócz własnych startów, trzymał pieczę nad naszą drużyną.

Zadanie zostało w części sfinansowane z dotacji UMiG Busko-Zdrój.

logo_umig.jpg

Tekst: Marek Baran
Foto: Jakub Kłuskiewicz/Martyna Staworzyńska

Reklama.

Zdjęć w galerii: 25

Tagi: Buski Klub Kung-Fu Yantai   XXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu   sport  

Zobacz także

Siatkarki z Buska ponownie drugie w województwie! (foto)

Dodane: 2019-06-19 17:21 - Komentarze  (1)  czytane (377)

TAGI:Komentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.145.45.143

Gertruda (2019-05-27 22:15:17)

Gratulacje dla całej drużyny, wspaniali młodzi ludzie i super trener:)

Loozak.pl (2019-05-27 12:59:17)

Drużyna SUPER. Z dużym naciskiem na słowo DRUŻYNA - w trakcie startów i poza nimi. To właśnie procentuje :)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Nieruchomości na sprzedaż

Działka inwestycyjna 1751m2, Busko-Zdrój, centrum, ul. Batorego Na sprzedaż
Cena: 1240000zl

Do sprzedania działka inwestycyjna o pow.1751m2 w ścisłym centrum Buska-Zdroju przy ul Batorego. Działka bezpośrednio przy bardzo uczęszczanym ciągu komunikacyjnym

Dom 90m2 Kostrzeszyn, gm. Złota Na sprzedaż
Cena: 119000zl

Mieszkanie 55,10m2, 3pokoje, Kazimierza Wielka, ul. Kolejowa Na sprzedaż
Cena: 169000zl

Nowe mieszkanie/apartament 53,04 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (30) Na sprzedaż
Cena: 259896zl

Mieszkanie bezczynszowe w Busku-Zdroju, 53.04m2. Przedpokój, łazienka, sypialnia, salon z aneksem kuchennym. Obok tereny zielone i piękny plac zabaw z fontanną i skateparkiem.

Nowe mieszkanie/apartament 69,77 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (34) Na sprzedaż
Cena: 333501zl

Mieszkanie bezczynszowe 69,77 m2 w Busku-Zdroju. Przedpokój, łazienka, sypialnia, sypialnia, salon z aneksem kuchennym, spiżarnia. Obok tereny zielone i piękny plac

Nowe mieszkanie/apartament 32,05 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (06) Na sprzedaż
Cena: 163455zl

Nowe Mieszkanie bezczynszowe w Busku-Zdroju, 32,05 m2. Przedpokój, łazienka, salon z aneksem kuchennym. Obok tereny zielone i piękny plac zabaw z fontanną i skateparkiem.

Lokal do wynajęcia 200m2 ul. Plac Targowy, Busko-Zdrój Do wynajęcia
Cena: 3990zl

Do wynajęcia atrakcyjny lokal handlowo- usługowy w centrum Buska-Zdroju na ulicy Plac Targowy. Lokal o powierzchni użytkowej 200m2, wysokość pomieszczeń 3,20m.

Nowe mieszkanie/apartament 54.66 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (28) Na sprzedaż
Cena: 261275zl

Lokal do wynajęcia 50m2 w centrum Buska-Zdroju, ul. Kościuszki Do wynajęcia
Cena: 1600zl

Do wynajęcia atrakcyjny lokal handlowo-usługowy 50m2 w centrum Buska-Zdroju przy ulicy Kościuszki 38, na parterze naprzeciwko Sądu Rejonowego. Lokal bardzo dobrym

Działka inwestycyjna pod pensjonaty 7300m2, Solec-Zdrój. OKAZJA! Na sprzedaż
Cena: 599000zl

Ogłoszenia