Bolesna porażka w Połańcu

Dodał: Milena Data: 2017-08-28 11:52:47 (czytane: 7368)

Aż cztery bramki stracili piłkarze buskiego Zdroju w wyjazdowym spotkaniu czwartej kolejki świętokrzyskiej IV ligi. Podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego po słabym meczu przegrali 4:0 (2:0) z Czarnymi Połaniec.
Chociaż mamy dopiero początek sezonu, to starcie tych dwóch zespołów można było uznać za hit czwartej kolejki świętokrzyskiej IV ligi. Mimo soboty, wcześniej godziny i padającego deszczu mecz cieszył się dużym zainteresowaniem.

Mecz w Połańcu rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy. Już w drugiej minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne, Maciej Witek wyprowadził Czarnych na prowadzenie. Drugą i ostatnią bramkę w tej części gry zespół z Połańca zdobył w 25 minucie. Na listę strzelców wpisał się Damian Sikba uderzeniem z dwóch metrów. W tej odsłonie meczu buszczanie raz groźnie postraszyli rywali ale piłkę zmierzającą w okienko bramki piękną paradą wybronił bramkarz z Połańca.

W drugiej połowie gra Zdroju przypominała walenie głową w mur. Akcje kończyły się na obronie Czarnych lub na posterunku był golkiper z Połańca. Nie pomogły nawet zmiany jakich dokonał trener Pietrzykowski. W przerwie meczu Filipa Rogozińskiego zastąpił Krzysztof Słaby a Kamila Jasiaka najnowszy nabytek MKS-u, Damian Pietras. Piłkarz został wypożyczony z Korony Kielce.

Czarni w drugiej połowie dołożyli kolejne dwa gole. W 75 minucie Konrada Majcherczyka pokonał Piotr Kamiński a dwie minuty przed końcowym gwizdkiem, po rzucie karnym Mateusz Załucki ustalił wynik spotkania.

Nie da się ukryć, że w przeciągu całego spotkania to gospodarze byli zespołem lepszym. Wynik 4:0 mówi sam za siebie. Zawodnicy obu zespołów grali bardzo ostro o czym świadczy bardzo duża ilość odgwizdanych fauli. Nie obyło się, także bez żółtych kartek.

Szansę do rehabilitacji Zdrój będzie miał już w najbliższą środę, 30 sierpnia. W meczu piątej kolejki zespół z Buska-Zdroju na własnym stadionie zmierzy się z Łysicą Bodzentyn. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.